Koje PC igre igrate?

Otvaram novu temu koja bi možda mogla biti dugoročno aktivna. Ako netko želi neka otvori zasebnu za konzole. Ova je isključivo za PC da se ne miješaju igre za PC i konzole. Ja npr. nemam konzolu (niti sam je ikad želio) i uopće me ne zanimaju igre koje nisu za PC :slight_smile:

Gaming je postao nevjerojatno popularan, pa evo neka bude zasebna tema za igre na forumu.

Inače, a vjerujem da će se barem @brane333 složiti, ovo danas je postalo toliko šugavo vrijeme da mi je sve žao budućih generacija. Nekima je to evolucija, blagodati današnjice i sl. što je točno, ali je istovremeno i užasno negativno. Postoji toliko distrakcija od normalnog života da to više nije normalno. Vani je možda još i gore, ali evo kod nas npr. Netflix, HBO, stotine TV programa u paketima operatera, IPTV, Epic Games, Steam, Origin, Gog i slični, Internet i sve što je dostupno u par klikova itd., pa ti živi normalno :smiley: Ja sam prestao plaćati Netflix jer je predobar :smiley: Uzimao mi je previše vremena. Ostavio sam HBO jer je jeftin, a i ne valja previše (izbor sadržaja nije baš full po mom ukusu, mada ne mogu reći da se nema što gledati) pa me ne okupira više nego što je prihvatljivo :wink: TV programa niti sam ne znam koliko imam, ali jako puno, puno više od standardne ponude. Koliko ih donekle redovno gledam? Možda desetak, ali želim imati sve :smiley: Nekad je dobra tekma na Sport Klubu 6, nekad na Planet Sportu 3, a ta dva programa nisu u istom dodatnom paketu pa moram imati sve :wink: Uglavnom, koliko god da je razvoj tehnologije donio prednosti, toliko nas je i odvojio od normalnog života. Neki će reći da ti nitko ne brani da sve pogasiš i odeš u prirodu, ili bar u birtiju, ali kako se isključit kad te možda upravo napadaju u Call of war ? :smiley: Ja se hvala Bogu nisam zakačio na Facebook, Instagram i te slične, za mene, gluposti, ali neki ne mogu niti sjediti u kafiću s društvom bez da gledaju “što je novo” na FB-u. Uz to što nas sav taj dostupan sadržaj odvaja od normalnog života (ako mu dopustimo), nije to baš niti jeftino. Recimo Netflix je oko 100 kn mjesečno, HBO oko 50kn, paketi operatera (tipa HT, Bnet, A1 i sl.) su ovisno o uključenom, ali često preko 300 kn, nekad i oko 500 kn. Nakupi se toga, a to sve do jednog ne samo da košta, nego smanjuje mogućnost zarade. To vjerojatno najbolje razumiju ljudi koji rade preko Interneta. Ima pasivne zarade, ali dobar dio nas zarađujemo aktivno i treba bar povremeno nešto raditi. Ako igraš igricu 6 sati dnevno (to nije ništa ako si se zakačio), pa gledaš Netflix 2 sata dnevno, pa pogledaš TV 2 sata, pa izađeš u birtiju 2 sata (ako se zapiješ računaj bar 12 sati, ako nisi slabić :wink: ), pa ti 2 sata ode na jelo i sitnice i spavaš 8 sati, ostane ti jedva 2 sata za nešto raditi. To bi bilo i dobro da bude tako, jer nije rijetkost igrati igricu više od 6 sati dnevno, npr. :slight_smile: Uglavnom, treba biti jak karakter da se odupreš svim tim distrakcijama koje današnjost nudi :slight_smile: Gledam zadnjih par dana te igrice, to je postalo ozbiljno. Neke su toliko dobre da ti dođe da zajebeš real life, a VR još nisam niti istražio.

Nakon ovog uvoda, da se vratim na temu :wink:

Zadnjih godina sam baš rijetko igrao igrice, i onda me nedavno zela Call of war. Kupio sam zadnju FIFA-u, ali izguštao sam se u par tjedana i više je niti ne pokrećem. Prije par godina sam kupio GTA V i došao skoro do kraja. Mislim da sam prošao sve misije i da mi je ostalo još skupiti one svemirske pizdarije do kraja. GTA V Online imam namjeru probati, ali tako je već godinama i još uvijek nisam niti probao :slight_smile: Zadnji FM koji imam je 2018 i ne pokrećem ga jer moram nešto i raditi i zarađivati, a FM je predobra igra da bih mogao i raditi i igrati tu igru :smiley: I onda se zakačim na gaming :slight_smile: Skinuo sam besplatno Civilization VI kad je bila u free ponudi nedavno, sad sam isto tako skinuo ARK Survival i neke Samuraje, pa onda evo prije par minuta i Fortnite. Ranije danas Hitman Absolution i Desperados III demo. Posljednjih dana sam i trošio na igre pa sam kupio Red Dead Redemption 2 ultimate edition, Assasin Creed Odyssey ultimate edition, Assassin Creed III Remastered i Watch Dogs 2 ultimate ili gold edition (ni sam ne znam više). Na shortlisti imam još 20-ak igri, od Tropico 6, preko nekoliko strategija i pucačina, do Mafia Trilogy kad izađe :slight_smile:

Kad ću igrat ove koje već imam? Pojma nemam :smiley: To je jedan od razloga zašto otvaram ovu temu. Kako vi izlazite na kraj sa igrama? Ja bih htio igrat sve ove koje sad imam, ali ne znam koju bih prvu :smiley: Uz to, moram i raditi nešto jer sam si odredio neke troškove za idućih mjesec dva i trebam zaraditi baš dosta love za to isfinancirat (ozbiljan iznos), a uz igranje sigurno neću moći :slight_smile: Treba se povremeno i opustit vani, a nakon toga isto ne mogu ništa ozbiljno raditi danima :slight_smile: Od svih tih igri koje sad imam, RDR 2 sam igrao cca pola sata ukupno (odlična je), Assasin Creed III Remastered desetak minuta i to je to. Druge nisam niti pokrenuo :slight_smile: Assasin Creed franšizu nisam nikad igrao, pa bih htio prvo malo igrati ovu trojku koju imam da se malo uhodam i tek onda prijeći na Odyssey za koju se vidim piše da je top.

Još nešto, jel samo meni problem kad igrica ima 101 komandu i kad na tastaturi nema dovoljni tipki za sve komande koje igrica ima? Meni je to jedna od najvećih odbojnosti za igre. Mrzim to, baš hebeno mrzim. Kako se vi bakčete s tim i jel i vama to problem?

Raspisao sam se, ali nemojte zamjeriti, ne idem po Facebooku, ne komentiram po portalima, pa jedino ovdje malo trkeljam po Internetu :slight_smile:

Da ne bude beskoristan post, evo info za one koje zanima i koji nisu znali…trenutno, na Epic games možete besplatno skinuti Ark Survival i Samurai Showdown, a na Gog.com Hitman Absolution i Desperados III Demo (disclaimer: nisam kriv ako se zakačite na igranje :wink: ) To su kratkotrajne akcije pa požurite ako ste zainteresirani.

Eto, pa neka ova tema bude sve vezano uz PC igre. Valjda će bar povremeno biti aktivna, kroz dulji period.

4 Likeova

Ima ona pesma Sjecam se prvog poljubca,
znaci TITOVO vreme,leto,mrak,tinejdjeri,igramo ZMURKE,u nekom zbuljnu ,prvi poljubac sa drugaricom iz skole ,gori ona goris ti,…nema dalje ,

Danas je to verovatno adekvatna zamena ,posalji mi sise na viber,i to je to…

2 Likeova

Ja obozavam mmorpg igre, ALI…u zadnjih nekoliko godina nema ih tj dobrih, sve idu na p2w ili igru useru developeri ili publisheri tipa archage, archeage unchained, black desert itd. Odavno su prestale mnoge mmorpg igre da nude trade izmedu igraca zbog zloupotrebe golda tj botova, i eto ti si max lvl sa max gearom i dode ti prijatelj lvl 1 i kako mu pomoci? Nikako.

Za igrati mmorpg igre stvarno trebas imati vremena, sto je jako velik problem.

Sto se tice pucacina tipa cod,bf, sve su mi sranje, najbolji cod i bf koji su ikada izbacili je cod2 i bf2 i to 2005e koju smatran zlatnom godinom za gaming jer si imao u pm izbora, tipa counter strike, call of duty 2, battlefield 2, cabal online, silkroad online, voyage century online, world of warcraft itd itd.

COD se nakon cod2 pretvorio u hebeni deathmatch…rekao bi da je to samo mode, ali kada gledas koliko je ljudi igralo u cod2 onu capture the flag i deathmatch i sada, razlika je nebo i zemlja. Sto ljudi vide u tim igrama gdje samo trcis okolo i pucas ljude po cijele dane…ali eto svatko ima svoj ukus.

Smatram da igre nazaduju za poludit. Izlaze nove igre koje imaju losiju grafiku, efekte i animaciju i to je kao stvoreno za djecu. Imamo prilike viditi ono hype sranje od Star Citizena, izlazi od amazona mmo New Worlds koji ni sami ne znaju jeli pvp ili pve, Cyberpunk 2077 koji mnogi smatraju pucacinom, ali to je zapravo RPG…prodi misije i to je to… ali jbga opet taj neki hype…

Sada samo sto igram je SMITE i to je radeno u unreal engine 3…serveri nekada polude, ali jbga nemam sto igrat… racunam cekat cu crni petak da kupim novi pc, ali kada pogledam za sto cu cekat? Bacio bi 20 000kn za sto? Nista!

Igre su tako jadne postale, da sam skinuo bio civ3 play the world i conquest, to sam igrao neko vrijeme, sada se sjetio stare igre koju sam igrao http://lf2.net/ jer nemas u pm sto igrat…

Licno igram sve vrste igara, gejmer sam od 4-5 godine i sada sa preko 30 igram aktivno ali malo smanjenim intezitetom ako krenem igrati neki naslov potrudim se da ga zavrisim za 5-6 dana singleplayer naravno od multya igram samo Wot i COD ponekad sa starom rajom, dam sebi oduska ponekad sa nekom dobrom knjigom, filmom ili serijom.

Ali ako ti je PC-gaming ispusni ventil ok je ali sve preko 2 sata na dan je previse kako god.

Ja sam igrao CS:GO dosta zadnjih godina, ali kako je postao besplatan pun je cheatera, tako da sam skroz umanjio. Ono što nikad nisam prestao igrati jeste FIFA, kad osvojim sve sa Interom, uzmem slabiji klub pa sve ponovo. Upravo igram sa Crawley Town-om, iz 4. engleske lige uveo ih u Premier ligu, osvojio ligu, sada igram u LP, vidjet ćemo dokle ću dogurati.

Ja sam toliki gejmer da nemam pojma što je RPG, MNGRP itd :smiley: Čuo sam te termine i znam da označavaju neki gaming žanr, ali ako sada ne proguglam ne znam što točno predstavljaju :wink:

Igrao sam posljednjih dana malo RDR 2 i na 8.5% storya sam za sad. Grafika odlična i igra mi se općenito jako sviđa, ali me nervira što ima za moj ukus previše komandi, tj. nemoguće mi je zapamtit sve važne tipke koje se trebaju koristiti. Uz to još sve one pizdarije koje se skupljaju, ova je za ovo, ona je za ono, bez gledanja svaki put nema šanse da zapamtim :slight_smile:

Kad se sjetim Diggera iz ranih devedesit (koji sam baš volio igrat :slight_smile: ) i kad pogledam ovo danas, shvatim koliko je godina prošlo :smiley:

Akcija…FM 2020, NBA 2K20 i hrpa drugih igri, sve zajedno samo $30

1 Like

Da malo podignem temu :slight_smile:

Nakon ludila koje me uhvatilo s igranjem Call of War (predobra igra, ali samo ako imate vremena i nije vam problem spavati na rate da vas netko ne bi neočekivano napao :smiley: ) prije nekih godinu ili dve, malo sam se primirio što se gaminga tiče. Ipak sam od tada potrošio cca $1,000 na nove igre od kojih sam samo FIFA 21 donekle igrao, a većinu ostalih nisam ni pokrenuo :slight_smile: Malo sam još igrao RDR2, ali me nervira što je previše komandi pa nemam živaca za to, iako je igra odlična. Neki dan sam kupio Call of Duty Vanguard i FIFA 22, ali do sada samo pokrenuo Call of Duty na 5 minuta i to je to :slight_smile: Kad vidim kako glupo Švabe trče prema mojim mecima izgubim volju za igranjem. Dok sam igrao Call of War koja je besplatna, potrošio sam valjda preko $1,000 na zlato u igri da lakše dođem do resursa.

Uglavnom, povremeno bezveze trošim novce na igre koje niti ne pokrenem pa sam konačno shvatio da je to glupo :slight_smile: Sad gledam neke druge opcije. Vidim da postoje EA Pro, UBISOFT+ i slično. Tamo se plati cca $15-$20 mjesečno i možeš igrati hrpu igri dok ti traje ta mjesečna pretplata. Nešto tpa Netflix za igre :slight_smile: To mi dođe povoljnije nego kupovati igre za prosječno 60 eura po komadu koje niti ne pokrenem.

E sad, zanima me da li netko ima pretplatu recimo na UBISOFT+ ? Ako da, jel te igre koje su tamo dostupne moram skidati na disk ili je nešto tipa cloud gaming bez downloada (ako je to uopće moguće) ? Ako skidam na disk, što se dogodi nakon isteka pretplate? Logično da više ne mogu igrati, ali ako mi ostane na disku, zašto ne mogu? :slight_smile:

Ovo sa npr. UBISOFT+ mi se čini kao dobra opcija jer kad me rijetko uhvati želja za gamingom mogu za $15-$20 dolara ugasiti želju i miran sam, a ne trošiti 60 eura na svaku igru koja mi se čini ok i koju neću niti pokrenuti :smiley: Zato unaprijed zahvaljujem na odgovorima na ovo boldano :slight_smile:

Kolko se sećam kod tih Ubisoft Play, Microsoftovog servisa i drugih, moraš skinuti igre. Treba ti launcher da ih pokreneš, a ako nemaš pretplatu uplaćenu to neće raditi. Siguran sam da ima i opcija za snalaženje, no ako ćeš tim putem onda nema smisla ni prvi put uplatiti.

Imate i Epic Games, svake nedelje ima po 1 - 2 besplatne igre, često jako kvalitetni naslovi. Samo se treba ulogovati i “pokupiti” igra dok je free. Ja to radim preko godinu dana, mislim da sam 3 igre instalirao, a dve od toga igrao po manje od sat. :slight_smile: Tako da razumem tvoj stav potpuno, a Epic Games mi je jako jefitna varijanta da tu potrebu za igrama, ili bar za nabavljanjem novih igara, i ispunim.

PS. I Humble Bundle mesečna opcija može biti lepa, relativno jeftina zamena za tom potrebom kolekcije igara.

2 Likeova

E to me zanimalo, znači ipak skidam na disk. Sa ovim zaobilaženjima plaćanja mi se neda zezati, neka developeri dobiju svoj dio :slight_smile:

Isto je i kod mene :smiley: Svako malo uzmem neku free kad mi je zanimljiva, ali instalirao sam svega nekoliko i pokrenuo skoro nijednu, a o duljem igranju da i ne govorim :slight_smile:

Ekipa, PUBG je postao besplatan sa jučerašnjim datumom, pa eto, ako je tko htio i prije igrat, skidajte, navalite :slight_smile:

I ako ima netko da igra, nek slobodno napiše nickname tu, ja ponekad volim odigrat za razbibrigu a nemam s kim

1 Like

nick: shutjmurasti, kad igramo pubg?

PES 21 i RDR2, zasad.

CS GO, vrlo cesto :smiley:

LoL, Hearthstone i mislim da je to to od PC igara. Na PS5 udaram Fifu 22, Dying Light i od nedavno Elden Ring

Srece mi nista u zadnje vrijeme Twitch gledam, i sad imam zelju da sastavim jedan racunar jer inace MacBook koristim samo imam zelju nesto pocet, a koliko ce me to drzat bojim se pola sata i to je to :slight_smile:

NBA 2k22 trenutno. Na CS:GO i F1 se vratim kada nabavim 240hz, ubiše me botovi :stuck_out_tongue:

World of Warcraft, Hearts of Iron IV, World of Tanks, Warcraft The Frozen Throne III 2003, Stronghold Crusader, ponekad odigram CS GO i PUBG (Uglavnom kada me neko od prijatelja natera, u suprotnom ih uopste ne palim xD)

Mislio sam da sam jedina budala koja je to igrala i prije 10-15 godina, mislim na stronghold.

1 Like

Vidiš da nam je Stronghold razvio glavu :smiley: