Igrice i višestruki hosting

Plan je osnovni web imati na jednom hostingu (win) dok bi same igrice bile na drugom hostingu.
Međutim, kako nemam plan davati neke ozbiljne novce za taj hosting, planiram napraviti redundanciju hostinga sa igricama.

Kada jedan kihne (ili potrošim resurse), kroz CMS samo prebacim na drugi hosting i osnovni web počne cuclati igrice sa drugog hostinga?

Dobra/loša ideja ili tako već svi rade?

Ja mislim da je to dobra ideja, mada sada neznam kako ce to raditi sa igricama. Moj jaran koristi nesto slicno samo sa banerima da mu nebi zauzimali disk na pravom hostingu uzeo je neki mali samo za banere i to je to.

Ako misliš koristiti domaći shared hosting onda bi moglo pucati na par sto posjeta. Ako kupiš vani shared za par dolara možeš gurat do 10 pa i 20 000 posjeta dnevno i sve će biti ok.

A posli toga je druga priča. Za početak nemaš brige, dok tu još nema posjeta!

većina velikih sajtova ima više servera pa ih označavaju s1. s2. s3. i sl ispred domene
a tu pod domenu redirektuju na server a na serveru stave index da redirektuje na main domenu i eto to bi bilo to što se mene tiče

[quote=“alex_cyber”]većina velikih sajtova ima više servera pa ih označavaju s1. s2. s3. i sl ispred domene
a tu pod domenu redirektuju na server a na serveru stave index da redirektuje na main domenu i eto to bi bilo to što se mene tiče[/quote]

Paaaa bas to nebi bilo tako, loadbalncer funkcionira sasvim drukcije i isto tako se sasvim drukcije postavlja nego sto ti opisujes

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja