Ima ju li Blogger sajtovi prednost u SERP-u?

Sta mislite, ima ju li Blogger sajtovi prednost u organskim rezultatima pretrazivanja ili ne?
Googleova platforma, domena, server…

Pozitivan odgovor je za ocekivati, makar narusava moje pretjerano dobro misljenje o Googleu kao fair play gigantu.

1 Like

s obzirom da koristi google-ove ip adrese, mislim da prednost ima

Ok, recimo da ima prednost.
Sad, da li je ta eventualna prednost dovoljan razlog da se krene sa Bloggerom umjesto WP.
Znam koje su prednosti i nedostaci izmedu WP i Bloggera ali kontam da bi se mozda zbog te prednosti
vise isplatilo pokrenuti Blogger sajt.

Btw, ima li netko od vas Blogger sajt, kako kotira, da li ste izradivali custom
teme…

Bas sto ima mane nemoj koristit Blogger, sa WordPressom mozes puno vise :smile:

A sa tim “vise”, nadmasis blogger.

Najveca mana je to sto sajt nikada nije tvoj.

I sto je uredivanje i customizing tema nocna mora na kubik.

To jos nekako ali kada se sve zbroji a faktor prednosti u SERP-u je upitan, ispada losa ideja.
Pogledao sam malo kod tipicne blogger teme. Strahovi :slight_smile:

Ja imam neke blogger sajtove koji ok kotiraju, kad sam ih radio brzo se se probili u serpu i tamo ostali. Nema neke velike prednosti jedino što se novi sajt brže indeksira. Koristim ih uglavnom bez domene za manje bitne sajtove…

Moje misljenje:
Postoji blogger koji pise i kopira postove sa drugih sajtova (imaju i unikatnih)
Ja sam napravio wp sajt takav i kopiram skoro sve postove sa tog bloga i mogu ti reci da sam mnogo bolji na googleu od njega.Imam 5x vise posjete iako mi je sav sadrzaj C/P :slight_smile:

Ne znam sta bih na to rekao.
Ne zvuci mi bas realno jer da ispada orginalan sadrzaj uopce ne igra ulogu.
Moguce da iz nekog razloga tvoj sadrzaj bude prije indexiran, sta drugo.

Nije istina da se blogspot prije indeksira. Ja kad napravim wp stranicu google ju indeksira u roku od 24 sata. Ako se imalo kuzis u seo,wp je puno bolji izbor.

1 Like

Konstatacija je i bila da ocito WP sajtove indexira brze.

Makar mi je osobno to tesko prihvatiti, jer ispada da kompletna superiornost G algoritma ne funcionira.
Ako ne moze zakljuciti sto je izvorni sadzaj a sto ne, onda je svaka rasprava o SEO-u besmislena.

1 Like

Ja dugo nisam koristio bloger ali i dan danas za adsens sajtove kakve ja imam (clanci oko glavne teme od 300 -400 rijeci) mislim da je blogger odlican. Kod blogera je dobro sto moze bolje rangirat od vordpresa zbog domene npr. Mojblog.blogspot.ba i rotira nacionalne domene koje sigurno rangiraju bolje od npr com org info… aiindexiranje mislim da ide istom brzinom osim sto kod objavljivanja postova na blogger u automatski ide i obava na gugl plus, naravno zavisi i od beklinkova brzina indexiranja. Po meni slike sa bloggera bolje rangiraju od ostalih. Mnogi potcjenjuju blogger, a vrlo dobar je za bas to blogove i male sajtove. Ja bi npr vazda beklink vise volio imat sa jednako posjecenog bloga na bloggeru no wordpress sajta. Gugl nikad nece obrisat blog ako je normalan blog sajt u pitanju.

2 Likeova

I mene je začudilo i bacilo u nevjericu, ali sam pročitao par dobrih SEO recenzija na tu temu i izgleda da je istina.
Sa kopiranim, bolje tagiranim člankom možeš dobiti bolju poziciju od prvobitno napisanog.

Ja imam primjer da je jaci sajt ukrao moj sadrzaj nekoliko puta i da su vazda ispred mene, nekad nista nisu promijenili, nekad su uvod dodali, nekad su iskobinovali moj i jos jedan tudji clanak i bili bi vazda ispred mene za fraze iz naslova clanka. U pitanju je sajt opusteno.rs koji je mislim medju 20ak portala u srbiji. Jednostavno vidi se i po datumu moj clanak ne dan dva no uglanom dvadesetak dana ranije objavljen, al dzaba gugl ih vise voli. To je jos jedan od razloga zbog kojih sam posao u adult zaradu. Tamo pisem tolko glupe clanke da ih niko ne kopira. Gugl nije vazda fer.

1 Like

blogger, tumblr, etc. su u startu malo bolji jer imaju visoki DA, sto super funkcionira za rangirati stranicu na brzinu (black hat seo), uzeti neke novce kao affiliate i izgubiti stranicu. Ali za nesto ozbiljnije nema smisla, jer osim sto je konverzija puno slabija, probaj se sjetiti kada si zadnji puta vidio tako neku stranicu rangiranu za neki bitan keyword.

1 Like

Suma sumarum - blogger je dobra opcija za blogove koji ne namjeravaju prerasti u ništa više nego što jesu - blogovi. Dobro kotiraju, G pazi na svoju djecu, nema troškova za domenu, hosting.

Sa druge strane - sa bloggerom nikada nečeš postati napredni portal za široke mase, nema nadogradnje u backendu, nisi svoj gazda i ne možeš prodati svoj uspjeh.

Misliš na prodaju bloga? Može se prodati, lakše nego stranicu što se prijenosa tiče.

Da?
Ne bih nikada rekao.

A dali je to legitimno (što se Googlea tiće)?

Blogger je vezan za email adresu koliko znam,
pa mi je to malo sumljivo.

Pa samo promijeniš administratora bloga, dodaš novog vlasnika a sebe ukloniš :slight_smile: