Ima ko izkustva sa Googele kaznom minus 50?

Imam tri stranice, koje mi je Google kaznio minus 50. To je bilo pre četiri pet mjeseci.

Malo sam čitao forume i mislim, da sam ovu kaznu dobio zbog link tekst spama, jer sam uvjek koristio isti anchor tekst.

O tome je dosta napisano na:

http://www.google.com/support/forum/p/Webmasters/thread?tid=1a71771305b87724&hl=en

Ja sam sad neke linkove potpuno maknuo, nekim sam promjenio anchor tekst,…
Na sajtu nemam dupliciranog sadržaja,…

Ali nikako, da ova kazna prestane.

Na svim forumima niko ne zna šta uraditi, da Google makne kaznu.

kako si saznao da su ti stranice kaznjene?

Nemam iskustva, ali ću morati malo promjeniti anchor tekst da nedobijem iskustvo :slight_smile:

Jer sam bio pod par rječi na prvom, drugom ili trečem mjestu, onda sam pao od 51 do 60 pozicije.

Kako znas da je tzv -50 penal ?

Neprirodni linkovi ne ovise samo o naslovu linkova, mozda je stogod drugo ?

Brzina gradnje, slicnost stranica s kojih linkas, IP, struktura, starost domena / linkova…

Promjena anchora po webu zna biti pain in the ass…

Ne vjerujem da ces dobiti konkretan odgovor, previse je detalja ukljuceno u penale :frowning:

sretno ti bilo, i ja prolazim slicnu agoniju s jednim sajtom vec 7 mjeseci !

@Tomaz, koliko linkova je bilo s istim anchorom?

Ne moraš navesti točan broj, dovoljno je i red veličine …5, 10, 20, 50,…

Sa oko 20 stranica.

[quote=“trnac”]@Tomaz, koliko linkova je bilo s istim anchorom?

Ne moraš navesti točan broj, dovoljno je i red veličine …5, 10, 20, 50,…[/quote]

Znači, nije dobro da promjenim anchor? Bolje da brišem link?

[quote=“digits”]Kako znas da je tzv -50 penal ?

Neprirodni linkovi ne ovise samo o naslovu linkova, mozda je stogod drugo ?

Brzina gradnje, slicnost stranica s kojih linkas, IP, struktura, starost domena / linkova…

Promjena anchora po webu zna biti pain in the ass…

Ne vjerujem da ces dobiti konkretan odgovor, previse je detalja ukljuceno u penale :frowning:

sretno ti bilo, i ja prolazim slicnu agoniju s jednim sajtom vec 7 mjeseci ![/quote]

Znači ako netko ima download site i na linku za download ima anchor download svaki put google te može bannati??

Po svemu što sam pročitao, mislim da je to tako.

A šta mislite ostali?

da li je tako nešto moguće samo na jednu ključnu riječ? Da recimo na skoro sve nama zanimljive pojmove imamo dobru poziciju a da na samo jednu frazu nemamo makar smo nju najviše koristili.

ma ja na jednom sajtu jednu rijec spominjem 180000 puta, i do sada nisam banovan, mislim da moras uraditi nesto nedozovljeno da bi te google banovao.
Pa da se ovako radi svi veci portali koji su specijalizirani za neko podrucje bi bili banovani.

[quote=“Tomaz”]Po svemu što sam pročitao, mislim da je to tako.

A šta mislite ostali?[/quote]

Ovako… da li često updateaš website? :slight_smile:
I to ti može biti razlog…

Nadalje… definitivno promijeni anchor text i text koji ga okružuje … Nemoj npr. 50 puta sa jedno te istim linkom linkati svoj web. Pogotovo ne u obliku gdje ti linkovi nastaju jedni za drugim…

Promijeni anchor textove, pričekaj da to Google sve cachira i bude svjestan promjene (cca. mjesec dana) i onda pogledaj kako stojiš na tražilicama.

Ako sam ja dobro shvatio, radi se o 20-ak vanjskih linkova koji su svi imali jednak anchor tekst. Iz istog anchor teksta, moćni G je skužio da se radi o nedozvoljenoj razmjeni linkova i penalizirao kolegu Tomaza.

Neznam, nisi dao link na uvid…

Ti bi trebao znati zbog cega si zaradio “penal” pa djelovati u skladu s tim.

Ako je 100% zbog identicnih naslova linka, nema potreba ze micanjem linkova, promjeni naslove i ciao.

Mices povratne linkove samo ako te linkaju ekstremno losi sajtovi koji ti stete link profilu vise nego sto pomazu.

Na kvalitetnijim linkovima ostavi željeni anchor dok na lošijim promjeni.
Možda nije loša opcija da najlošije linkove i ukloniš (ako možeš).

Ni na jednu rječ nisam više nego 51. Osim ako upišem domenu.

A dali ti naslovna rangira na ikakvu kljucnu rijec ili je naslovna penalizirana ?

daj link tu i bok, nema fore da ti neko ista konkretno kaze ako nema pojma o cemu prica…

Ako nedas link, to sve mozes naci i na googlu.

Ima tu ljudi koji ce ti pogledati sajt i pomoci ako budu znali u cemu je problem.

iskalni-marketing.net

Da se nadovežem na temu.

Google banuje one koji kupuju linkove, ali šta ako ja dobijem od prijatelja link (ili više prijatelja) i ne stavim na svom sajtu njihov link, već eto oni meni žele da pomognu jer mi je sajt tu i tamo novi, kako će Google znati da nisam kupio, već dobio link od prijatelja (bez nofollow)?

Jesi li ti kupovao linkove?