Ima li neko problem sa NativeMedia jucer i danas…

Već smo se čuli i rekli ste šta da uradim i uradio sam tačno kako ste rekli i opet ništa.

Elem, vi vrlo dobro znate da zbog vaših LOŠIH reklama čak i naši portali “trpe” jer kad ljudi dođu na naše portale i ugledaju one grozne crve, parazite, koji se kroz vaše reklame emituju na našim sajtovima, postoji mogućnost da ljudi jednostavno izađu sa sajta jer se gade da to gledaju.

I evo, postavljam vam logično pitanje, zašto bismo mi na našim sajtovima držali te grozote od vaših reklama i trpili da nam pada promet, da biste nam sve to “vratili” lošom, ma užasnom cijenom klika i od ono malo ljudi što bi kliknulo na neku vašu reklamu?

Naravno, vi ćete reći “pa okej, idi gdje ti je bolje” a to bi onda značilo dvije stvari.

Prva: “NE MOŽEMO RIJEŠITI PROBLEM, TAKO JE KAKO JE, ILI OSTANITE ILI IDITE”;

Druga: “NEĆEMO DA RIJEŠIMO PROBLEM, TRPITE AKO HOĆETE, AKO NEĆETE, NE MORATE”.

Odbijam da vjerujem da ste takvi ljudi i da ne želite da riješite problem ali ako i ne možete, i to vam nije neko opravdanje i argument da ostanemo kod vas, jer mjeseci su prošli a ništa niste uradili.

Vezano sad za realniju sliku o vama, za one koji vas ne znaju ili tek odnedavno su čuli za vas.

Nativemedia, ili Adnativia je mreža koja je prije 2, 3 godine bila izuzetna. Zašto?

-Cijena klika im je bila odlična;
-Prije, kad im padne server pa nema reklama dan, dva, tri, svima nam pošalju neku vrstu naknade, 5 €, 10 €, kao znak izvinjenja;
-Prag za isplatu je bio 25 €, pa je bio 35 €, sad su digli na 50 €;
-Organizovali su i nagradne igre, pa smo za tekstove o njima dobijali novčane nagrade za prva tri mjesta.

Koliko su im puta pucali serveri u zadnje vrijeme, jeste dobili možda neku nadoknadu zbog toga što nije bilo reklama, makar i tih 5 €? Niste.

Tako da, gledajući širu sliku o Adnativii, nekada su bili vrh, danas blagi užas.

Oprostite gospodo iz Adnativia, morao sam biti surovo iskren. Ništa lično i loše o vama kao ljudima ne mislim, ovo isključivo kritikujem vaš rad, tj. vašu platformu koja je ovakva zadnjih oko godinu dana pa i više.
Ja uskoro (jedva) dostižem prag za isplatu od (jadnih) 50 €. Podići ću je i zahvaliću vam se za dosadašnju saradnju, te ću odabrati drugu platformu, osim ako kroz koji dan ne vidim drastičnu promjenu nabolje, u šta čisto sumnjam.

PS: Jedino što je danas kvalitetno ostalo od stare Nativemedie je što, ruku na srce, brzo odgovaraju na poruke i služe odlično kao tehnička podrška, te je i dalje svaki utorak isplata za one koji pređu prag od (sada preteških) 50 €. Za sve ostalo sam dao već komentar.

Zasto toliko ostro za nekog kome je problem preci prag od 50e? Koliko je ovdje bilo kritika, ja bih pomislio da se radi o desetinama hiljada evra, ne 50e

1 Like

Možda recimo zato što im je cijena klika malo jača od 0.01 € a nekada je bila puno veća. Kome se isplati sarađivati s nekim ko ima tako nisku cijenu klika?
Zapravo, ja sam cijelih godinu dana ćutao i nisam se miješao sve s nadom da će se popraviti stanje. Sve kontam riješiće se to, biće bolje, ništa.
I onda, nakon sve te moje uzdržanosti, dobre volje i tolerancije, neko prigovori da sam oštar. Ne, nego je dosta ćutanja.

Pored svega, već sam gore naveo da znam šta su nekada bili a šta su sada.

valjda je svima jasno da cijena klika nije svima ista … neko advertiserima donosi vise konverzija, neko manje

CPC/RPC nije fiksan, to ne odredjuje mreza vec odnos ponude i potraznje

1 Like

nisi u pravu, svaki publisher treba da ima rpm minimalno 5 evra inace je u pitanju jako losa mreza

Kako si prije lajkovo, nije se ni slika ucitala :smiley:

1 Like

ja ispod 10 eura po kliku necu da pricam

brzina je moja vrlina

Ovo je već nešto. :ok_hand:t2:

inace, suma sumarum:

Adnative/NativeMedia: mreza kao i ostale… nista se nisu promjenili, i ne odredjuju oni tu mnogo.

Ispod su adsensa, i Mgida (i adnow ako se s njima dogovorite fiksno), ali se opet isplate drzati.

Ako cete brojati cente i kukati na 10e veci prag za isplatu, onda vam svakako nece nijedna mreza valjati

2 Likeova

@simeon a Adskeeper? Njih treba spomenuti. Radim sa njima 3 godine i nikad nikakvih problema, ali nikad.

  1. Dogovorio se sa njima isplatu na NET14
  2. Dogovorio se sa njima da sklone svoj logo, da reklame deluju jos više nativno.
  3. Za svaku sitnicu su uvek tu preko mejla.
  4. Kod njih imam RPM oko 0,90$ to je meni okej.

Ja bih po nekom mom iskustvu ovako raspodelio:

  1. Adsense
  2. Taboola
  3. Adskeeper

I za mene se tu priča završava. Probao sam ti ja i Lupon Media, pa onda MonadPlug, Adnativia, Midas, nema šta nisam isprobao i kombinovao. Ova gore kombinacija koju sam napisao daje bar meni najbolje rezultate.

3 Likeova

Primarni razlog za povećanje limita za isplatu je zbog lakše kontrole sistema. Pre svake isplate, proveravamo autentičnost podataka za isplatu, kao i legitimnost prometa. Dodatne provere se primjenjuju u slučajevima novih korisnika ili kada primetimo neuobičajene aktivnosti. Ovo je sveobuhvatan proces koji zahteva određeno vreme.

Smatramo da su ključni faktori za rast naše platforme kvaliteta prometa i sigurnost sistema. U skladu sa tim, preduzeli smo određene korake, među kojima je i prilagođavanje visine limita za isplate.

Cena po kliku takođe zavisi od broja oglasa na sajtu. Platforme kao što su Mgid i AdsKeeper imaju tendenciju da zasipaju sajtove reklamama, što može biti kontraproduktivno. Suština efikasnog oglašavanja leži u ograničavanju izbora za kupca, jer previše opcija može dovesti do brzog klikanja i napuštanja oglasa, što smanjuje njihovu efikasnost.

Naša mreža je od samog početka uvela ograničenje koje dozvoljava kreiranje najviše dva widgeta. Ova politika je na neki način služila kao zaštita sistema. Međutim, dozvoljavali smo publisherima da kombinuju naše reklame sa drugim mrežama. Nemamo ništa protiv korišćenja oglasa drugih mreža, ali zalažemo se za umerenost.

Na primer, Simeon ume da pronađe pravu meru. Primetili smo da koristi više mreža, ali ne preteruje ni sa jednom. Ovaj pristup najbolje štiti interese kako naše mreže, tako i drugih.

Vi Mgidu i adskeeperu ne mozete vode donositi oni nikad ne odbijaju zaradu i ne varaju narod kao sto vi radite sram vas i stid bilo

Da li net4 znaci placanje svako 14 dana ili je kao net 30 jednom u 30 ?

Vi očigledno ne prestajete da kompromitujete sebe ovakvim komentarima. Svima kojima je zarada oduzeta, to je učinjeno iz razloga što su varali platformu. Ako imate hrabrosti, dostavite svoje korisničko ime kako bismo proverili vaš nalog. Sa zadovoljstvom ćemo javno objaviti izveštaje sa vašeg naloga.

Ali, vama zapravo nije oduzeta zarada, već vam je zabranjen pristup nalogu, i to ne na jednom, nego na više.

Kad neko vara platformu morate pruziti dokaz da neko vara a vi varate narod nisam ja jedini pogledaj iznad komentara prevarili ste mnoge vi ste mafija

rece covjek koji je zapoceo temu kako mu je adsens odbio zaradu hahaha

1 Like

Bespotrebno komentarises bezveze
Ako ti ne pase sta se raspravljas kojeg vraga ako ti ne pase idi gdje ti odgovara,covjek ti je prilozio svoje posjete i zaradu i ja ne mogu nabiti 3 eura evo 20 dana pa sta trebam blatiti sto ja to ne mogu,do tebe je nije ni do koga drugog

Evo FACEBOOK pao a da ne padne adnativia jesi o tome razmisljao

1 Like

Facebook pao. Strašno…

@novost_sajt da, to znači da plaćaju posle 14 dana, što je super.

1 Like

Ja ih pitao za tu opciju ne moze rade samo 30 NET