Ima li pomoci - dosta klikova, mala zarada?

Na jednom PR2 siteu imam prilican broj klikova dnevno, a zarada je ocajna. Nekad bude 20 klikova po 2 centa. Site je na hrvatskom jeziku. Na stranicama se nalaze 3 oglasa na lokacijama: gore lijevo, ispod h1 naslova u tekstu i ispod teksta. Primjera radi, na drugom siteu na engleskom jeziku, od 1 klika dobivam 30 i vise centi.

Je li nema pomoci nama koji imamo site na nasem jeziku ili sam pogresno rasporedio oglase (mozda samo 1 oglas po stranici?) ?

PS. broj klikova se ne smjeri u stotinama, ali je visok za jednu usku oblast na hr jeziku.

Nema smisla uspoređivati HR i EN sajtove po zaradi. Nebo i zemlja.

Ako je to usko područje, može biti da nema neke velike konkurencije i oglašivači prolaze s niskom cijenom klika.

Ja bi svakako stavio samo jedan oglasni blok po stranici.

1 oglasni blok - mozes li mi preporuciti lokaciju? lijevo gore? unutar teksta ispod naslova? ispod teksta? neka druga lokacija?

Ili da adsense kod umotam u engleske tagove, odnosno da napravim izvadak iz sadrzaja posta na engleskom? je li ovo dozvoljeno?

Sve ovisi o posjetiteljima.
Najbolje ti je za početak ostaviti sva tri oglasna bloka ali svaki blok staviti u svoj kanal.
Kroz mjesec-dva vidiš gdje je najbolja zarada odnosno najveći broj klikova.
Moraš isprobavati, nema gotovog recepta.

Sve ovisi o posjetiteljima.
Najbolje ti je za početak ostaviti sva tri oglasna bloka ali svaki blok staviti u svoj kanal.
Kroz mjesec-dva vidiš gdje je najbolja zarada odnosno najveći broj klikova.
Moraš isprobavati, nema gotovog recepta.

A znas li je li dozvoljeno oko adsense taba postaviti engleske pojmove da adsense povuce engleske oglase iste tematike kao i site?

Sumnjam da bi ti to pomoglo ako posjetioci nisu strani i ako nece kupiti nesto ili odraditi neki signup ili stovec oglasivac zeli. Ako klikovi ne budu isplativi dzaba sto su engleski oglasi, opet ce biti smart prajsani na sitne cente.

etarget.hr - i oglas 160x600 sa desne strane sa malo povecanim fontom meni dosta bolje uspijeva nego 3 neka manja oglasa ispod ili iznad clanka, a sve je to do sadrzaja ja na jednom sajtu vjerovali ili ne za klik dobijam skoro i 0,50 $ a na nekom 0,02 $ kada je google u pitanju

imam sajt sa 56 klikova i o.18 € zarade.

Može URL na PM?

meni je ovaj mjesec prosjecna cijena adsense klika 1 €cent :frowning: , srecom pa imam puno klikova.

I meni je pala zarada u siječnju. Prosinac je bio najjači, tako je valjda svake godine, ljudi najviše troše u prosincu a najmanje u siječnju.

ja sam bas mislio da ce mi prosinac biti najjaci, jer svi traze nesto o hrani, ono prc medju najslabijima. 10 i 11 su bili mrak, pa cak i pocetak 12 nije ukazivao na los kraj. Evo sad se opet polako dize.

I ja bi se složio, da bi bilo bolje u tom slučaju imati samo jedan oglasni blok i držati se pravila “Manje=Više”.
U tvom slučaju to bi ti sigurno pomoglo, da dobiješ više za klik, jer gledajuči na to, da nema konkurencije toliko i da je vrijednost klikova slaba, bolje je ponuditi samo jedno mjesto za oglase, jer onda se i ono malo konkurencije nadmeče za to jedno mjesto.

Puno ljudi griješi i misli da treba nakrkati što više oglasnih blokova i to je to. Ja u večini primjera koristim samo dva bloka (336x280 unutar teme, obično na vrhu i jedan link unit, koji obično zamaskiram u navigaciju da izgleda potpuno isto pa se nađu i pacijenti koji kliknu greškom :slight_smile: )

Eto toliko od mene…

Meni je prošle godine najveca bila u novembru.

Ma moze i javno: igrice123.tk :slight_smile: Znam zasto je, ali da vidite da postoje i takve stranice.

Meni cak i manja za domace sajtove.

Depresivno :frowning:
Mislim lately taj Adsense je tako sugav doma da opet bildam strane sajteve.
Nije pomoglo ni filtriranje ni nis.

Filtriranje odnemaže.

brb, iden provjerit postoji li glagol odnemagati. :smiley:

[quote=“Ariosto”]Filtriranje odnemaže.

brb, iden provjerit postoji li glagol odnemagati. :D[/quote]

Možda “šteti”?

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja