Ima li smisla reklamirat lokalni servis na drustvenim mrezama kroz pageove?

Eto pitanje je za one koji se bave malo vise marketingom na drustvenim mrezama!
Ja recimo imam servis racunala/mobitela i zelim se reklamirat, ali ne znam jel ima ucinka reklamirati se po drustvenim mrezama? Tipa face stranice s tematikom it/mobiteli

Ima li netko iskustva s tim, kako se uopce krecu cijene objava na takvim mrezama, vidio sam recimo za face 1000prikaza/0,50-075c
I sta je s drugim mrezama? instagram/twiter… Ima li smisla?

prvo gugl pa onda fejs… moze se isto fino targetirat… isto tak nije losa shema uvalit se na fejs kod nekih lokalnih novina…ili njih navesti kao target…cjene variraju al npr ak stavis telefon i pucas na impresije mos bolje proc neg s klikovima…

Kreiraj fan stranicu za svoj servis.
Reklamiraj samu stranicu tako da targetiraš ljude u tvojoj okolini.
Komuniciraj sa korisnicima tvoje stranice, podstiči ih da ti postavljaju pitanja, odgovaraj im. tako stičeš reputaciju kvalitetnog servisera i kada budu imali neki problem obratiće ti se.

@vladowsky
mislis da se guglom moze targetirat samo jedan mali gradić u hr?! nemam s tim iskustva bas

@snisson
pa imam str, al kad stavim automatski da targetira, on stavi sv.nedelja!!! A servis je u vrbovcu

onda rucno prebacim pa mi veli da nema tu bas ljudi tih interesa! Malo mi je mutav taj face, al budem probao pa cu vidjet jel ima smisla i kakav je odaziv!

kako misliš nema tih interesa?
ja bih targetirao celokupnu populaciju u Vrbovecu i okolini. Svi ljudi mogu imati potrebu za servisom. Samo bih stavio donju granicu na 19-20 godina, da izbegnem klince.

moze da imas opcije i radijusa od nekog mjesta…doduse koliko je to tocno pitanje je jer se i meni u os zna pokazivat da je ip iz broda i sl… al ak targetiras npr malo siri radijus ili par gradova u zupaniji i neki topic nemres promasit a cjena se ne mjenja znacajno s obzirom na mali broj korisnika…

Ma jedan dan mi izbacuje da nema interesa, a drugi dan da ima 30 000 ljudi u radijusu od 5 milja!

A sta je s drugim mrezama osim facebooka? Jel imaju kakvog ucinka na takvo “lokalno” odnosno malo targetiranje?