Ima tko iskustva sa elektronskim bubnjevima?

Dakle već mi puna kuća posla i zrak oko mene me već guši od potrebe za diskonekcijom od svega toga…

Imam od hobija svašta, RC avioni, RC helikopteri, fotografija, na el. gitari sam neko vrijeme, akustična gitara, no davno sam imao aku. bubnjeve, tipa prije 16-17 godina i više.

I sad me puklo na ele. bubnjeve. Stan, kućni savet i ostalo ne dopušta akustične :smile:

Uglavnom imam par favorita, ali totlano me koći neupućenost prodavača, i totalne suprotne šriče u par dućana, kao da kupujem web stranicu :smile:

Uglavnom ako netko ima neku informaciju iz prve ruke, posjeduje možda nešto neka mi se javi na PM.

Mozda bi mogao bubnjati po kantama. To je sada IN.

Badava je, puno bolje engo ovo bubnjanje, zanimljivije, i vise energije ces potrositi, a stres ce otic samo tako. Sve sto trrebas su ti 2 3 kante jupola. I neki stapovi. (mozda vise njih jer vjerujem da se brzo trose ako bunjas kao ovaj na video klipu.

:slight_smile: jesam i to ne bi vjerovao, kao klinac ubija sam svoje ukučane, čak su bili setovi od raznih gluposti, i čak sa opnama, home made.
Što misliš odakle ta zaluđenost.

Ali problem je osnovni buka…tako da tvoj prijedlog nije riješenje :slight_smile:

Naime imam doma Rolanda Cube30X. NIKADA ali nikada ga nisam svirao na više od 20% glasnoće i to najčešće sa super gumbom koji ima “Power Squeezer” koji smanji outpu sa 30W na 3W.

Ove posude tvoje su preglasne, i pardon nemaju crash, ride itd…

Dakle el. bubnjevi jer mogu ih spojit na mali monitor zvučnik, pa dozirati glasnoću ili eto jedne od moćnih slušalica.

Nije to samo ispucavanja frustracije, već obožavam glazbu i bez nje praktički ne radim. Potiče me a ne da mi smeta.

Ciljao sam na nešto kao:
http://alesis.com/products/view/command-kit
http://www.katpercussion.com/kt3.html
http://www.medeli.com.hk/?page=productdetail&id=74&type=Drum%20Sets
i slično

no iskustvo sa el bubnjevima osim mejsec dana surfanja mi je nula…

Imas li kakvu prodavnicu muzickih instrumenata u blizini?
Mislim da je to kljucno, meni se smucilo i sesti za elektronske bubnjeve, sve mi je delovalo krhko, nestabilno, jadno.
Mada zbog manje vise istih razloga kao sto si ti naveo, cu ih verovatno kupiti pre ili kasnije, iako sam tezak amater.
Ako sviras agresivnije i volis da se razmases, mislim da je prakticno nemoguce, barem ja nisam video takve setove ovde, svi su delovali onako,…, pa kao da moras uz njih trenirati i zivce, tj, opasno se kontrolisati u svakom pokretu.
Sto meni ne odgovara, a nije ni logicno na duze staze.
Tako da, ako mene pitas, prva sledeca stavka nek ti bude naci nekog ko ih ima, ili neki Music store gde mozes sesti 10 - 15 minuta, nevezano za marku bubnjeva ili tvoje znanje, samo ih provozaj malo da vidis da li ti to radi posao uopste.

Imam ja druga, koji ima bubnjara u bendu koji svira elektronske bubnjeve.Slao mi je neke snimke i dobro to zvuci, mogu ga pitati vise o tim bubnjevima.

Ako ti cijena nije problem, obavezno mesh konstrukcija i biti ces zadovoljan.

Uzeo DM10X mesh i moram reći skroz zadovoljan. Previše djelova je bilo, ali dobre upute kako sastaviti.
Ali ektronika na modelu za podesiti je fenomenalna, opcija i puno previše.

No ima trozonsku činelu, i do dobiti da ima sve tri zone na pravim mjestima je umjetnost, nisam još uspio tako da ocpije bell (vrh činele zvuk) ne koristim još dok ne pogodim prave postavke. Ali i ovako set je za respekt.

Kutija me iznenadila ima dobrih 40-50kg. Konstrukcija seta , frame je stvarno ozbilja, a mesh bubnjevi 12" su kao pravi što se tiče veličine. Ne zam da li bi se mogao naviknuti na one manje gumene od 8" i sl.

Susjedi? Možda bas bubanj pedala nešto zvuka proizvodi, ali iskreno u susjednu sobu dok nabijam uopće se ne čuje tako da vjerujem da ni susjedi ne čuju.

Mesh udarci? Jedva ih ja čujem u sobi… :smile:

1 Like