Image resize/crop skripta

U fazi sam redizajniranja news site-a nakon nekoliko godina. Radi se o velikoj količini fotografija, što na naslovnici, što u člancima.

Potrebna mi je kakva skripta koja će raditi resize i crop slika kako bi što više smanjio veličinu. Osobito kada je u pitanju mobilna verzija. Prije sam koristio neku skriptu koja je “u letu” radila resize i crop, ali je zastarjela.

Inače maksimalna rezolucija fotografija će biti 1200px, omjer 16:9.

A site je rađen u čemu? Nešto custom?

Koristim Joomla CMS. Potrebna mi je obicna skripta, a onda cu je implementirati u sustav.

Prije sam koristio TimThumb Technical Support — Ben Gillbanks

Ali je projekt obustavljen.

Ja sam dugi niz godina koristio (dok sam imao CMS joomla na sajtu) ove dve
mavik Thumbnails, by Vitaliy Marenkov - Joomla Extension Directory za ovaj plugin ima i PRo verzija
i ovu sam u zadnje vreme koristio
BK-MultiThumb, by Boris Komraz - Joomla Extension Directory
pa vidi dal ti odgovara

Ove su malo stare. Zadnji update prije 4, odnosno 6 godina. A radim transfer na Joomlu 4, najnovija inacica.

Dovoljna bi bila obicna skripta. Onda je samo u template-u pozivam kada zelim prikazati sliku. Odnosno u modulu.

Tako mi je sada trenutno rjesenje, ali kao sto sam napisao skripta je zastarjela i ne razvija se vise.

meni je ovaj Bk multithumb radio ok sve do pre par nedelja kada sam migrirao joomla sajt na WP.
Ja sam upravo zbog toga što joomla sada ima jako malo (free) pa i plaćenih plugina prešao na WP negde na netu sam pričitao da joomla ima oko 8.000 plugina svega dok wordpress ima preko 45.000 plugina

Migriraj sve na WP dok si još u toj fazi…

Mislim da ideja Q_Line nije loša!
Ja sam odradio migriranje s joomla na WP za par minuta

Radim i s WP-om, ali ipak mi je Joomla prvi izbor. Nazovite to nostalgijom. Koristim je još kada se zvala Mambo :smiley:

A lako ću za plugine. Manje, više radim svoje kada mi zatreba nešto.

2 Likeova

Jel imaš MySpace acc :joy::joy::grin:

Imao sam :rofl: zagubio sam sifre

1 Like