Imali neko da mi objasni?! Joomla

E ovako instaliro sam joomlu na server, ehh sad preostalo mi je jos da dozavrsim instalaciju tj. da upisem bazu podataka i to ostalo ali ja to nikako ne razumijem kako to treba uraditi, pa mozel neko da mi objasni to detaljno kako ide? :slight_smile: Unaprijed zahvalan!

Nije valjda da niko ne zna ?!

U cpanelu napravis MySQL bazu za joomlu, upises sve podatke vezane za bazu i to je to… Ne razumojem di si uopce tocno zapeo

E ovako napravio sam bazu joomla15
i instalirao sam na server joomlu 1.5 i sada ono da se zavrsi instalacija i kada trebam da upisujem
Localhost
nick: a000b_******
Password: ******
i sada ime baze upisem joomla15
ali pojavi mi se ovo: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

ime baze u vecini slucajeva bude nick_ime baze, znaci u tvom slicaju a000b_joomla15

Pokusavao sam i tako ali opet mi isto pokaze!

ajd jel mozes uhvatiti screenshot da vidim koja sve polja imas, pa ti napisem gdje da sto ispunis

ovako bi trebalo raditi:

host name: localhost
username: user
password: pass
database name: user_imebaze

Ime baze mozes provjeriti tako da odes u cpanel i kliknes mysql databases i imati ces ispod onog formulara za izradu baze popis svih baza pa tamo vidi kako se tocno zove baza.

Isto tako postoji mogucnost da hostname nije localhost, to je rijetkost ali moguce je.

skuzio sam da se radi o besplatnom hostu na 000a.biz, uglavnom pokusao sam registirati tamo host da vidim u cemu je fora, i vidim sada da hostname nije localhost

http://img197.imageshack.us/img197/3436/slikicakz.jpg

sad neznam kako tebi pise, uglavnom imas medju podatcima koje si dobio

Ako ni ovo ne pomaze onda pojma nemam

Nekoliko sam puta članu instalirao Wordpress na taj besplatan host, i sve sam saznao kako to napravit kad sam posjetio “Pomoć” u njihovom cpanelu.

Pogledaj iduće:

[b] Stage 4 - Popunjavanje instalacije
Većina pitanja koja vas se upita na stranici instalaciju je lako odgovoriti, mi ćemo objasniti što to enter za MySQL pitanja :

MySQL baza podataka ime : ( Vi učiniti koristeći MySQL manager u VistaPanel )
MySQL lozinku : : : : ( To je ista kao i na upravljačkoj ploči lozinku )
MySQL korisničko ime : a000b_5750202
MySQL ime hosta : sql107.000a.biz

Ako imate bilo kakvih problema s instalacijom kontaktirajte podršku [/b]

Isto tako, kao što je <[cyber]> naveo, host im nije localhost, već je onako kako ti piše u lijevoj koloni u cpanelu. Pogledaj sliku:

to sam radio jedan testni account, da ti pokažem<

Ukoliko ti i dalje nije jasno, kao što piše u njihovom cpanelu, napravi: Ako imate bilo kakvih problema s instalacijom kontaktirajte podršku

Naravno, ne znam kakva im je podrška, ako neće odgovorit, onda se ponovno javi, makar mislim da sada ne bi trebalo bit problema.

[quote="’<[cyber"]>]skuzio sam da se radi o besplatnom hostu na 000a.biz, uglavnom pokusao sam registirati tamo host da vidim u cemu je fora, i vidim sada da hostname nije localhost

http://img197.imageshack.us/img197/3436/slikicakz.jpg

sad neznam kako tebi pise, uglavnom imas medju podatcima koje si dobio

Ako ni ovo ne pomaze onda pojma nemam[/quote]

Hvala puno uspio sam!

[quote=“mrcina”]Nekoliko sam puta članu instalirao Wordpress na taj besplatan host, i sve sam saznao kako to napravit kad sam posjetio “Pomoć” u njihovom cpanelu.

Pogledaj iduće:

[b] Stage 4 - Popunjavanje instalacije
Većina pitanja koja vas se upita na stranici instalaciju je lako odgovoriti, mi ćemo objasniti što to enter za MySQL pitanja :

MySQL baza podataka ime : ( Vi učiniti koristeći MySQL manager u VistaPanel )
MySQL lozinku : : : : ( To je ista kao i na upravljačkoj ploči lozinku )
MySQL korisničko ime : a000b_5750202
MySQL ime hosta : sql107.000a.biz

Ako imate bilo kakvih problema s instalacijom kontaktirajte podršku [/b]

Isto tako, kao što je <[cyber]> naveo, host im nije localhost, već je onako kako ti piše u lijevoj koloni u cpanelu. Pogledaj sliku:

to sam radio jedan testni account, da ti pokažem<

Ukoliko ti i dalje nije jasno, kao što piše u njihovom cpanelu, napravi: Ako imate bilo kakvih problema s instalacijom kontaktirajte podršku

Naravno, ne znam kakva im je podrška, ako neće odgovorit, onda se ponovno javi, makar mislim da sada ne bi trebalo bit problema.[/quote]

Hvala puno uspio sam :wink:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja