Imam dokaze da mi jedan lik hackuje i obara server

Pozdrav!

Imam dokaze i logove. Da mi jedan lik hackuje i obara server. I taži pare da prestane to raditi.

Šta da radim?

Da mu platim ili da ga tužim

Predati organima vlasti da urade svoj posao i malo bolje poraditi na sigurnosti.

Hvala na odgovoru

http://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon

članak 223.

Ali problem je sto ja nisam registrovana firma a na tom serveru prodajem hosting

[quote=“mestro67”]
http://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon

članak 223.[/quote]I 234. isto tako.

Bolje plati nekome da podesi server jer ako jednom platiš ucjenjivaču, plaćaš zauvijek.

ili se nađite pa mu plati , ili na žr u hrv banci

[quote=“bacardi”]ili se nađite pa mu plati , ili na žr u hrv banci[/quote]:slight_smile: Bolje ovo drugo.

Zapravo, trebao bi neodgodivo obavijestiti i hostera kod kojega je reseller.

Hoćeš reći, ne plaćaš porez. Mislim da to s tom istragom ne bi imalo baš nikakve veze - nema razloga policija tebe tražiti poreznu karticu na uvid. Nemam iskustva, pa ne znam, ali naprosto ne vidim da je policiju briga za istrage koje pokreće Porezna uprava. A i tada ulazimo u prekompleksna pitanja za što si ti zapravo kriv i koji je to silni neoporezovani novac u pitanju kada ti se u cilju zaštite svog poslovanja ne isplati dati 500 kn odvjetniku i pitati njega što da napraviš…

Inače, mi ti ovdje pričamo za RH. Ne znam gdje si ti?

Prvo mu platiš na račun u banci tako da ostaju podatci i dokaz i onda sa time na policiju…

[quote=“mestro67”]Prvo mu platiš na račun u banci tako da ostaju podatci i dokaz i onda sa time na policiju…[/quote]Ne. PRVO odeš na policiju i pitaš njih što da napraviš. UVIJEK prvo ideš na policiju, a tek onda pametuješ.

Onda je zaključak svega ovoga:

1. otići na policiju po savijete/informacije
    2.poraditi na sigurnosti stranice/servera

Da, tako je. Ali nemoj ništa drastično raditi dok ne vidiš s policijom. Također obavijesti svog hostera i zamoli ga da ti pomogne - npr. da ne obrišu logove koji bi mogli biti od koristi policiji.

Hvala vam puno. Mislim da ću platiti system administratora da poradi malo na sigurnosti servera.

Upitanju je dedicated server.

Nisam siguran koliko puno mozes napraviti u ovom slucaju, al definitivno mozes poslati ip-e i sve logove i dokaze na abuse sluzbu te im objasniti sve.

Jedino nisam siguran dali onda oni podizu/prijavljuju napadaca ili ipak to ti sam trebas (poduzeti pravne korake). U svakom slucaju nije lose poslati mail na abuse od njegovog ISP-a pa i s njima malo popricat i cut sta ce oni reci. Nakon toga mozes poduzed daljnje korake.

Sretno :slight_smile:

Iz osobnog iskustva:

• Ako u logovima imaš ispravnu IP adresu (nije korišten proxy prilikom napada), vrijeme napada i ukoliko je IP adresa također iz HR - dovoljno je otići na policiju i prijaviti situaciju. U roku od 50-60 dana svi upleteni u priču (ti i napadač) biti ćete pozvani u policijsku postaju na ispitivanje. Nakon toga po potrebi se ide na sud…

Za druge kombinacije ne znam jer nemam nikakvog iskustva, a i za ovu kombinaciju nisam mogao vjerovati kako se to u biti lako i brzo može riješiti…

Ma reci mu da mu dajes lovu nakon sta podesis server i slomij mu nogu…
Nije drugo ni zaslužio…

Takvim budala treba rastuči glavu. Ajd još kad imaju koristi neke pa ih kužiš, kradu ljudi, al kad to rade iz gušta onda je to već bolest.

nađi i ti hakera i neko on njega malo hakira :band:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja