Imate li dobre domene? Showcase

Ti si ljubitelj domena bez crtice :slight_smile:

I ja koristim domene bez crtica jer smatram da je lakse za pretragu kada medjusobo ljudi razmenjuju imena sajtova pa ukucavaju.

Dobre domene ili domen je dobar onaj koji ima jedno ili dva imena u sebi.Do duše danas je retkost naći strani domen (englesko govorno područje) da ima dva imena u sebi koja imaju nekog smisla. Za Balkansko(naše) podneblje se još uvek mogu naći lepa imena domena

Uglavnom već odavno narod polako gura i treće ime u domene ili domen u nedostatku domena s dva imena. Ili koristi org ili net kao nastavke za kraće domene, govorim opet vezano za englesko gov.područje

Sa dva imena mislis tipa gohome .com pa to dodas gohomese .com tako radim sa takvim imenima.
Kod imena me je uvek zanimalo a neko je i spomeuo rolex i ukidanje domena sa tim imenom,pa me zanima sta bi se desilo da odem i zvanicno promenim ime i prezime u primer:
Ime: tiktok
Prezime: rolex
To prijavim i u policiji i tako mi bude zvanicno ime i prezime i napravim sajt sa imenima rolex ili tik tok ili brendova koji su zastitili ta imena.
Da li bi mi oni mogli ukinuti ime domena koje je postalo moje zvanicno ime ili prezime?

1 Like

ne znam dal bi se to moglo pravno izvesti al zanimljivo razmišljanje :thinking:

1 Like

Pa znas ono tipa imena tarzan,betmen,supermen znas da odobravaju takva imena posebno u delu Novog sada…
Edit. Ne bi me cudilo da tamo vec ima imena tiktok,youtube,gugl…oni prate trendove.

1 Like

Ako je slobodno, mogu pokrenuti UDRP spor i vjerojatno će dobiti spor i uzeti ti domenu. Ako ti tražiš putem spora te domene od njih, to se zove reverse domain name hijacking i gubiš spor.

Primer ime Zoran Rolex i nazovem tako domen.Otprilike zorolex . com i oni mogu da uzmu.

Takvu domenu ne bi izgubio, pod uvjetom da se tako stvarno zoveš i da nema nikakve veze sa satovima. Da počneš o satovima, vrlo vjerojatno je gubiš bez jebemti.

S druge, ako oni ne uoče ili ih nije briga, možeš koristiti i npr, RolexHrvatska .com bez ikakve dozvole. Naravno, ako oni požele uzeti tu domenu, izgubit ćeš je sigurno, a mogu i tražiti odštetu za narušavanje imidža, zaradu na njihovom brendu itd.

Proučite malo TM i sve će vam biti jasno.

Kako stoje stvari sa nazivima država u domenu (croatian_xyz.com, serbian_xyz.com i slično)? Da li tu ima nekih ograničenja?

Da moglo bi ali je u sivoj zoni pa ako im se cefne…Definitivno bi prodaja satova ispalo hijacking…ipak bi trebalo biti starije ime nego ime brenda.Primer je er srbija i sajt koji je napravljen pre osnivanja kompanije pa je lik sam ustupio domen.

Vidi novi-zagreb.hr i infokup.hr

1 Like

Može se izmisliti dobrih stranih samo treba trud. Ja imam
Durudu.com glupo zvuči ali se čita i piše isto na 20 main jezika.

Uzeo sam neki dan i AdriAds.com te zip.radio imam neke zamisli fine za njih. tntboost.com itd

Btw imam dobra iskustva sa .tv .info treba to gledati istekle može se naći svega. Prodao sam par golih .com što sam pronašao da mnogo ljudi glavni naziv Brenda upisuje drugacije u odnosu kao se piše. Lokalni primjer je u http://olix.ba/ iz zeze uzeli ima 4k organic haha dok NPR. Riječ ‘PIKABA’ Google oko 80k ljudi.

Ovaj alat koristim i bubam budalestine: https://fastdomainer.com

3 Likeova

Evo jedne dobre :rofl:

NarodZna.ba

1 Like

Uzeo neki dan

image

1 Like

IBM
Rip
Fax
Bip
Sip
Dignem ovih dana par stotina slobodnih ba i rs

image
Ove donje dvije su handshake:
image

1 Like
beogradske.com
psihodelija.com
novcici.com
capljina.org
daruvar.net istice za koji dan
hedonizam.com istice za koji dan

Eto , pa da ne otvaram novi topic.
Odlucih pocistiti malo svoj portfolio, barem za trecinu
A i vec se polako osjecam i umoran od toga

Domain - Expiration - Registered

dirtypassion. com 2022/04/23 - 2010/04/23
beautyandgo. com 2022/07/21 - 2010/07/21
docktown. com 2022/04/28 - 1999/04/28
etf24. com 2022/05/08 - 2013/05/08
plainwood. com 2022/06/07 - 1998/06/08
topmentor. com 2022/06/13 - 2006/06/13
aql. eu 2022/06/30 - 2006/06/22
ufc. eu 2022/06/30 -2006/12/04
atv. eu 2022/06/30 -2006/04/30
fep. eu 2023/03/31 -2006/03/20

. com su redirektane na GD
. eu su redirektane na Sedo

a i voljan sam osobno pregovarati o razumnoj ponudi za bilo koju izlistanu domenu
ako ovdje postoji netko tko misli da je spreman na to neka se javi na PM
nemam nista protiv da netko i zaradi na njima ali ipk zamoljevam: nemojte me cimati sa kojekavim lowball ponudama jer se na to necu nit obazirati.
em nisam beskucinik - em sam +20 god. u tome - em mi domene ipak nisu pale s neba

thnx

1 Like