Imate li ISDN?

Imate li ISDN - u kući ili poduzeću?

Ne, ali razmišljam o tome, pogotovo kad se preselim u ured preko puta kuće.

Ja sam čuo da se ISDN ukida u dogledno vrijeme, tj. tehnologija se napušta (u cijeloj industriji). Pretpostavljam da se ide na integraciju i IP-telefoniju.

Zanima me kako to da razmišljaš o ISDN-u?

Ja se borim protiv svih ponuda koje dobijam da ga zadržim, ali zapravo ne znam vrijedi li to?

Nemam više. Rekao bih da je ISDN stvar prošlosti.

Imam ISDN i ne znam što bi bez njega jer imam duplu telefonsku liniju.

Ovo da se gasi je prvi glas.

Ja sam tako čuo negdje - iako nisam nigdje ništa službeno pročitao. Ali da ne izazovem zabunu - nije to ništa tipa: gasimo do tada-i-tada, već trend u telco industriji.

Nedavno su me nazvali iz B-neta i pitali da li hoću i telefon uzeti od njih (imam TV). Obično takve pozivatelje prepadnem kada im velim da imam ISDN, jer nisu niti čuli za to. Međutim, frajer se dočekao na noge i pitao me i koji ISDN imam, pa mi je rako da mi oni mogu ponuditi dva telefonska broja na svojoj IP telefoniji.

Izvukao sam se tako što sam rekao da koristim 4 broja (imam dvije linije, ali 4 broja - dva su bila za faks odn. faks/modem).

No, pitam se nije li vrijeme da razmišljam o promjeni svega toga?

Evo prednosti običnog POTS-a i ISDN-a pred IP-telefonom: rade i kada nema struje!

Evo prednosti ISDN-a pred IP-telefonom: mogućnost većeg broja kvalitetnih telefonksih linija (i više od 2, što je bitno za firme).

Ne znam kako je IP-telefonija kvalitetna interno u samoj infrastrukturi, možemo li očekivati manju kvalitetu prijenosa glasa (ne zbog tehnologije, već zbog pojeftinjenja i uopćene “šundizacije” svih usluga po principu “evo još, evo više, evo bolje, a sve za manje love”).

Imao sam kratkotrajno iskustvo s IP telefonijiom. Dosta davno je to bilo, jedan frend je nešto isforsirao da to koristimo. Tada još brzine ADSL-a nisu bile kao danas i znam da kada sam razgovarao (zvuk je bio katastrofa) da nisam mogao ništ korisno raditi preko neta.

Danas je situacija sigurno puno bolja ali zašto popravljati nešto što radi?

Da, to je Skype ili sl.

No, ovo što se sada prodaje je izdvojena usluga koju podržavaju sami telco operatori i gdje se garantira određena kvaliteta usluge. Znači to su stvari koje se kupuju od Ericssona, Nokia-Siemensa i sl.

Mrtvo-ladno tražiš od njih da želiš vidjeti (čuti) kako to radi.
Ono, imao si loših iskustava, promjena usluge nije mala stvar i želiš igrati ziheraški.

I još ako ti mogu kao referencu dati nekog “živog” korisnika kojeg možeš nazvati i pitati kako je zadovoljan…

Ja sam dosta konzervativan oko nekih stvari i jako se teško odlučujem na promjenu bez istinske (opravdane) nužde.

ISDN umire i T-Com vec duze vrijeme korisnike potiho motivira da ih skine s toga.
Supruga je nedavno dobila upute za prebacivanje sa klasicne linije i ADSLa i splittera na IP-telefoniju tako da nastavi koristiti postojeci router i telefon na odgovraajucem portu ali splitter se uklanja iz price, dakle voIP definitivno.
Uz to sto ne radi kada nema struje, voIP telefonija nosi prednosti samo pruzetalju usluga, dok ce korisnik u najboljem slucaju imati istu kvalitetu usluge.

Imam ISDN ali nisam tocno siguran zasto posto koristim samo jednu telefonsku liniju.

Mozda je vrijeme da ga otkazem.

S druge strane na poslu vec neko vrijeme koristimo voIP preko Starface servera i SIP providera i to uglavnom radi zadovoljavajuce, pogotovo kada se u obzir uzme razlika u cijeni usluge.

[quote=“SteelMaiden”]Imam ISDN ali nisam tocno siguran zasto posto koristim samo jednu telefonsku liniju.

Mozda je vrijeme da ga otkazem.[/quote]

Otkazi, bezveze ga placas. Pitanje je koliko koristis i tu jednu liniju.

Telefonija pa tako i ISDN mi je preko Optime i za sada ništa nije došlo vezano uz ukidanje ISDN-a.

[quote=“Riba”]Uz to sto ne radi kada nema struje (…)[/quote]Ali sada razmišljam - ne radi zapravo samo zato što ne radi router, zar ne?

Drugim riječima, da si čovjek osigura baterijsko napajanje routera, što ne bi uopće smjelo biti posebno teško, trebao bi raditi. Ili?

[quote=“tsereg”]Ali sada razmišljam - ne radi zapravo samo zato što ne radi router, zar ne?

Drugim riječima, da si čovjek osigura baterijsko napajanje routera, što ne bi uopće smjelo biti posebno teško, trebao bi raditi. Ili?[/quote]

Ne vidim zasto ne. Zgodan argument za UPS na routeru, iako svi i tako imamo mobitele.

Ne sjecam se kada sam zadnji puta u ruci držao fiksni telefon. Stvarno se trudim, ali ne mogu se sjetiti.

Ja baš obrnuto. :slight_smile:

Imam ISDN, zar postoji neko rješenje koje uključuje dva telefonska broja, a bez ISDN-a?

IP telefonija.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja