Ime facebook stranice

Evo mene opet. Zanima me sto je bolje staviti za ime facebook stranice, ime samo domene ili ime pa kao neki opis. Recimo ja sam stavio za mene iZona - Apple Vijesti, al me zanima da li je mozda bolje staviti samo iZona.com.hr, kao sto mnogi veci portali stavljaju samo ime domene.

Poz

1 Like

Pa mozda bolje zbog reklame lakse ti je kad posete nego da gledaju u opisu adresu sajta. Sve zavisi do tebe, takodje ti je bolje zbog pretrage kad stavis i opis, kad neko kuca Apple vijesti veca je mogucnost da ce te pozicionirati bolje nego kad stavis samo izona.

Za to kad ljudi ukucaju Apple vijesti sam se potrudio za stranicu i sada mi je na prvoj strani 3 ili 4 po redu, a da za facebook stranicu dodam i domenu i u nastavku jos apple vijesti? Ne znam koliko je to pametno…

Ja bih stavio samo iZona kao ime FB page-a, ne bih dodao apple vijesti u ime page-a. U opisu bih zato obavezno stavio da odmah bude vidljiv link i kratak opis portala. U tom kratkom opisu bih napisao iZona - Portal sa najnovijim Apple Vijestima ili nešto slično, tako da taj opis i link, kao najvažnije informacije, budu vidljive pre nego što se klikne na “About” gde može da stoji više informacija.

Da li znate neko dobro ime za fb stranicu?
Pravimo je ja i moja drugarica. Treba da bude neko ime koje cu spustiti nafurane cure ili drugarice.
Molim vas recite ako se setite bilo kog =D

Tema je stara , al evo neko moje misljenje, taj portal pravis za cijeli bankan ne samo hr, tako da bi bilo bolje da imas domenu .com bez hr :slight_smile:

Npr ja nikad nisam zapamtio ,com.hr domenu niti jednu :smiley:
Defiinitivno je bolje staviti izona.com :slight_smile: Ako je slobodna ako ne jbg onda :smiley:

Stavi samo ime Sajta bez extenzija, nikad ne znas kad ces migirirat website sa com na org ili hr u slucaju da ti adsense stisne ban na domenu itd. I na kraju razvijas brend (ime) a ne domenu, tako da samo ime koristi.

Ima načina da se promjeni ime stranice :slight_smile:

Ima tutorijal na ovom forumu :smiley: