Ime stranice, molim pomoć

U SEO se slabo razumijem pa molim pomoć.

Kada website ima više stranica, i neke stranice imaju dvije riječi, da li je za tražilice bitno kako su one napisane?

Npr. ime početne stranice je “pocetna”, ime stranice o meni je “omeni”, ime stranice moji proizvodi je “mojiproizvodi” itd…

Što se tiće tražilica, da li je bolje da se stranica Moji Proizvodi spremi kao “mojiproizvodi”, kao “moji_proizvodi” ili kao “moji-proizvodi”? Ili je to svejedno i ne utječe dodatno na ranking kada netko traži “Moji Proizvodi”?

Hvala unaprijed

Mislim da je svejedno ako imas kvalitetan sadržaj na stranici.

Hvala. Znam da je sadržaj najbitniji, kao i ostale SEO onpage i offpage tehnike. Pitanje se odnosi samo na ime stranica (podstranica ili kako se već zovu). Znam da to nema prevelik utjecaj, ali je to nešto na što se može lako utjecati i ako utječe na SEO makar i 0,01% htio bih bar to odraditi kako treba :slight_smile:
Molim još poneko mišljenje. Hvala

“moji-proizvodi” - najbolje
"mojiproizvodi" - lošije
"moji_proizvodi" - katastrofa

Bilo je već rasprave o tome.
Dao sam link što je Matt Cutts pisao o tome. Kad su neki posumnjali u to, dokazao sam primjerima da Matt govori istinu.

Stavio s crticom ili bez, uvijek se trudi da te dvije, tri ili vise rijeci iz url-a, spominjes

• u naslovu (title-u) stranice: “Moji proizvodi”,
  • u opisu (description-u) stranice: “Stolice, stolovi i ostali drveni namjestaj su moji proizvodi…”,
  • u samom tekstu
  • i u opisu tj. tagovima fotografija koje “ukrasuju” tu /mojiproizvodi/ stranicu.

Pa sada…upravo smo, vise manje, izoptimizirali jednu stranicu za pojam “moji proizvodi”…ali tko to gugla?!

Bilo bi mozda bolje: imedomene/ime-jednog-tvog-proizvoda/, imedomene/ime-drugog-tvog-proizvoda…i sl.
Iako ce netko reci da to vise ne igra ulogu, pusti price…ne kosta te nista sloziti url-ove na taj nacin :wink:
Takodjer /o-nama/ je staro…bolje /ime-firme/ ili /ime-djelatnosti/…ili tak nekaj :wink:
Pozdrav

[quote=“gambo”]“moji-proizvodi” - najbolje
"mojiproizvodi" - lošije

Dao sam link što je Matt Cutts pisao o tome. Kad su neki posumnjali u to, dokazao sam primjerima da Matt govori istinu.[/quote]

Inače poanta _ i - jest da se crtice - koriste kao razmaci između riječi a _ se koriste kao razmaci između fraza. Tj. ako želiš da te google rangira “moji proizvodi” i “moje usluge” kao odvojene pojmove sa istom stranicom url bi išao: moji-proizvodi_i_moje-usluge
Međutim ovo više ne drži vodu i danas se koriste - za razmak u urlu.

Ok, hvala svima…odlučio sam promijeniti “mojiproizvodi” u “moji-proizvodi”.

Da ne otvaram novu temu, da li netko može reći da li je ok koristiti iste ključne riječi za više stranica? Npr, ključne riječi za website su jedan, dva, tri, četiri…jedna stranica razrađuje temu “dva” i “četiri” i kod SEO optimizacije te stranice da pod keyworde upišem “dva” i “četiri”. Druga stranica razrađuje temu “jedan” i “dva” i da kod SEO optimizacije te stranice upišem ključne riječi “jedan” i “dva”, itd…
Naravno, u sadržaju te stranice se spominju te ključne riječi.

Znam da se svaka stranica treba optimizirati zasebno, ali cijeli web site je iste tematike i sve web stranice sadrže nekoliko istih ključnih riječi uz manje varijacije. Izgleda da će se dogoditi da npr keyword “tri” upišem pod keyworde kompletnog websitea i pod možda i sve stranice na websiteu (ali se keyword “tri” i spominje na svim stranicama).
Da li to može škoditi ili će Google to prepoznati kao odgovarajući keyword i ne shvatiti to kao spam?

Google to prepoznaje kao odgovarajući keyword, znači nema veze ako ti neka stranica ima više ključnih riječi. Samo probaj dati do znanja googlu da se stvarno radi o tim ključnim riječima i da su one važnije od ostatka (h tagovi itd.) iako mislim da ti je bolje strukturirati stranicu. Gledaj na korisnika, a ne na google. Ukoliko korisnik može nešto pronaći u što kraćem vremenu, googleu je to draže.

Iskreno, iz neznam kojih razloga više perferiram primjer s crticom u sredini (moji-proizvodi)
Ali dobro kaže poslužitelj i hmatić, bitno je da na toj stranici što više istakneš sadržaj koji zaista pripada tom nazivu.

Svaka cast, svidja mi se tvoj web s dokumentarcima!

[quote=“hmatić”]Inače poanta _ i - jest da se crtice - koriste kao razmaci između riječi a _ se koriste kao razmaci između fraza. Tj. ako želiš da te google rangira “moji proizvodi” i “moje usluge” kao odvojene pojmove sa istom stranicom url bi išao: moji-proizvodi_i_moje-usluge
Međutim ovo više ne drži vodu i danas se koriste - za razmak u urlu.[/quote]

Prvi put čujem da _ razdvaja fraze. Što se Googlea tiče, _ oduvijek služi za spajanje više riječi u jednu riječ.

Matt Cutts kaže ovako:

Dashes vs. underscores

A ima i dva videa na tu temu: Should I use underscores or hyphens in URLs? i Underscores vs. dashes in URLs

Lako je dokazati da se moji_proizvodi mogu rangirati samo kada netko traži taj pojam zajedno sa crticom.

Hvala svima

Hvala na kritikama!!

[quote=“gambo”]“moji-proizvodi” - najbolje
"mojiproizvodi" - lošije

Dao sam link što je Matt Cutts pisao o tome. Kad su neki posumnjali u to, dokazao sam primjerima da Matt govori istinu.[/quote]

Slažem se!!

Slažem se sa gambom, samo bi dodao da isključiš kategorije da se prikazuju. Npr. domena.com/category/vijesti , isključi category da se ne prikazuje i treba da izgleda ovako domena.com/vijesti. To je mnogo bolje za SEO.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja