IMG preko ruba DIV-a

Vec se 20 sati mučim s ovim problem i nikako da uspijem natjerat da mi stranica izgleda kako bi i trebala.

Imam dva DIV elementa jedan ispod drugog, i jedan IMG element unutar gornjeg DIV elementa.

Ono što želim napraviti je da mi se taj IMG element prikazuje preko donjeg ruba DIV-a tako da prelazi na drugi DIV ispod njega i preko njegovog ruba, ali mi to nažalost nikako ne uspijeva :kmech:

Evo skice problema ako tekst nije bio dovoljno razumljiv:

Možda netko zna način za ovo riješiti? :frowning:

probaj s ovime, znam da radi sa slika preko slike, ne znam da li radi sa slika preko diva…
http://www.w3schools.com/Css/pr_pos_z-index.asp

Ovo bi možda radilo kad bi bio IMG element izvan gornjeg DIVa, al meni ta slika baš mora bit pri dnu tog prvog DIVa, koji je dinamične visine, tako da ne mogu samo sa “position:absolute” postavit točno na kojem mjestu da se slika uvijek prikazuje, već treba uvijek bit pri dnu prvog DIVa bez obzira koliko je visok.

Probao sam IMG element postavit između ova dva DIV-a u nadi da ću dobit riješenje koje sam tražio, al onda mi se stvara praznina između ta dva DIV elementa za visinu IMG-a :frowning:

Da preformuliram pitanje, da li je zapravo moguće uopće da se IMG child unutar DIV-a prikazuje izvan granica parent DIV-a? To bi zapravo riješilo moj problem ali zasad mi ne uspijeva.

probaj sa negativnim margin-bottom :slight_smile: i poigraj se sa z-indexom

To je to Kečko, izvrsno, neznam kako se nisam toga sjetio, kao da nisam ni znao da postoji margin-bottom.

Hvala na pomoći! Problem riješen :smiley: