Indeksirane stranice u Googlu

Interesira me jedno banalno i pomalo glupo pitanje-odgovor?
Kad se pretražuje, konkretno u google search kad se upiše
site:www.tvoja domena.con

dobije se izlistanje indeksiranih stranica, e sad mene zanima ako mi imamo 14400 indeksiranih stranica, kakvog ima to značaja.

[quote=“mikibm”]Interesira me jedno banalno i pomalo glupo pitanje-odgovor?
Kad se pretražuje, konkretno u google search kad se upiše
site:www.tvoja domena.con

dobije se izlistanje indeksiranih stranica, e sad mene zanima ako mi imamo 14400 indeksiranih stranica, kakvog ima to značaja.[/quote]

taj broj sto pokazuje nije 100% tacan (za tacniji prikaz koristiti google webmasters tools)…nekad manje nekad vise pokazuje, a zavisi i od domene za google.

Pa sto imas vise indexiranih stranica veca je sansa da neko preko određene kljucne rijeci dodje na tvoj sajt, naravno ako tvoje indexirane stranice imaju backlinkove.

Naravno da koristim ‘google webmasters tools’ i tamo mi prikazuje nekih 500tinjak index-a, prikazuje mi i da smo na prvoj stranici u pretraživanju po određenoj ključnoj riječi, i jesmo kad gledam s mog kompa a kad tražim s nekog drugog onda znamo biti i na drugoj trećoj strani pretrage po klj. riječi.
To me malo zbunjuje, ako imam 14400 indexiranih linkova čemu sve ako su na desetoj jedanestoj ili petnajstoj strani pretrage. Do prije nekog vremena mi je prikazivao da imam 40000 i nešto indexiranih stranica, a u google search-u budemo i na drugoj trećoj strani.

site: operator ima dosta gresaka, kao sto je nike vec rekao.

Broj indexiranih stranica nije direktno proporcionalan dobrom rankingu. Ovisi o jacini svake od stranica za trazene pojmove. Mozda se stranice i rangiraju za neki long tail koji se bas ne trazi.

Sto se tice pretraga sa razlicitih kompjutera, nadam se da cistis cookies na svojem PC-u prije nego sto testiras gdje si. Google ima sada “personalisation by default” i ako sa svog PC-ja cesto kliknes na svoju stranicu, staviti ce je vise na tvoje rezultate. Osim toga, cak da i ti ocistis cookies, ne znas sto ce biti kod nekog drugog posjetioca jer i njima Google servira personalised results.

Jos jedna stvar - ako je broj indexiranih stranica veci nego broj stranica na domeni onda imas problem u “duplicate content” koji treba rijesiti.

E to je odgovor, duplicate content je osnovni problem u mom slučaju. Thnx’ @aakk9999.
U glavnom, mislim da nemam baš puno vremena kad je u pitanju sitemap i prijava, pa onda ne provjerim komponentu za sitemap i desi se da mi umnoži url-ove.
U početku nisam koristio ‘friendly url’ i nisam imao gotovo nikakvih indexa u googlu.
Kad sam prepravio url-ove počeo me indexirati, ali sam dobio i duple ‘veze’.
Puko mi film pa sam krenuo još jednom srediti url-ove sajta tako da sam na kraju dobio trostruke veze, a google je to sve fino indexirao i sad je tu problem.
Sad sam sajt premjestio na drugu lokaciju i opet zavrzlame.

[quote=“mikibm”]E to je odgovor, duplicate content je osnovni problem u mom slučaju. Thnx’ @aakk9999.
U glavnom, mislim da nemam baš puno vremena kad je u pitanju sitemap i prijava, pa onda ne provjerim komponentu za sitemap i desi se da mi umnoži url-ove.
U početku nisam koristio ‘friendly url’ i nisam imao gotovo nikakvih indexa u googlu.
Kad sam prepravio url-ove počeo me indexirati, ali sam dobio i duple ‘veze’.
Puko mi film pa sam krenuo još jednom srediti url-ove sajta tako da sam na kraju dobio trostruke veze, a google je to sve fino indexirao i sad je tu problem.
Sad sam sajt premjestio na drugu lokaciju i opet zavrzlame.[/quote]

Ma nista se ne brini…ako dupli linkovi ne rade google ce ih s vremenom izbrisati sa trazilica, te ce ostati samo novi.
Ako zelis mozes ih rucno izbrisati putem google webmasters tools-a, jest da je malo nezgodno ;), link po link

Hvala @nike,
razmišljao sam o tome da ih ručno izbrišem al sam pročitao da to traje i nekih 90 dana, pa onda razmišljam brže će google to sam odraditi nego ja dok to sve poupisujem.

[quote=“mikibm”]Hvala @nike,
razmišljao sam o tome da ih ručno izbrišem al sam pročitao da to traje i nekih 90 dana, pa onda razmišljam brže će google to sam odraditi nego ja dok to sve poupisujem.[/quote]

Meni u prosjeku obrise za 3-4 dana… bas sam brisao proslog mjeseca neke linkova i sve je brzo zavrsilo.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja