Informacije o legalnoj prodaji oglasnog prostora

Pozdrav,

kako se uvek trudim da sve sto radim radim profesionalno, interesuju me informacije o legalnoj prodaji oglasnog prostora na mom sajtu.

Koje su moje obaveze? Da li i koliki porez treba da platim? Da li je potrebno da oglasivacu dam neki racun? I tako dalje…

Znaci interesuje me sve, sta je moja obaveza i prema oglasivacu, a i prema drzavi…

Nadam se da na forumu ima onih koji se u ovo razumeju i da cu naici na pomoc.

Vidim lokacija: Beograd pa cisto da ti kazem da je ovdje vrlo malo ljudi iz Srbije i da ces tocniji odgovor o pravnim regulacijama u Srbiji dobiti na nekom drugom forumu. Probaj devprotalk i slicne forume gdje prevladavaju korisnici iz Srbije. :wink:

heh, nisam ni znao za taj forum. Od srpskih foruma sa ovakvom tematikom znam samo za NetMajstor.

Postavicu sada pitanje na devprotalk-u, hvala ti na savetu!

Inace, zeleo bih i ovde da cujem odgovore ako neko zna, jer verujem da je situacija slicna kod vas i kod nas.

Nema puno mudrosti.
Da bude sve čisto, potrebno je imati registriran subjekt koji će izdati račun (firma, obrt, udruga, zadruga,…).

Ako se radi na sitno može proći preko ugovora student servisa (jeftinije) ili preko ugovora o djelu (skuplje).