Init Conference, IT event u Banjaluci

Nema nekog podforuma dogadjaji i dešavanja a kako se radi o usko stručnim temama - da postavim ovde. :slight_smile:
Početkom novembra će se održati initconf2019 na koju planiram otići, pa ako ima još zainteresovanih bilo bi zanimljivo sresti se i upoznati tamo.
Nisam naš’o plan i raspored izlaganja, možda ga naknadno postave ili ću vidjeti sutra s nekim iz organizacije da l’ je već poznato pa ću postaviti ako saznam.

https://initconf.org

2 Likeova

Zanimljive teme definitivno.Koja izlaganja planiras gledati ?

Dobra stvar je i to sto su karte samo 25e, za razliku od nekih konferencija gdje dovedu neku mega-zvijezdu i lupe cijenu 500e+ :smiley:

Pa više bi’ volio da ima više backend service topic-a. Ali vidjeću u odnosu na raspored (održava se istovremeno u dvije sale) i ovu izandjalu autonomiju baterije vlastitog laptopa. To su stvari u koje se trebam uklapati :laughing:
Mislim da neću izbjeći Advanced databasing, TDD, Rewrite or Refactor That Is the Question, ali i nešto s čim se nisam susret’o k’o ovaj C#. Zavisi od rasporeda najviše pa tek onda faktički na licu mjesta odlučiti.
Mislim, zanimljivo je poslušati bilo šta od toga - kad ljudi 'oće da pričaju. :slight_smile:

Podnošljivo. Mislim da će redovna cijena biti 40€ ali nije 100% provjereno.

Sasvim korektna cijena.
Moj komentar je vise bio namjenjen konferencijama koje dovedu Wozniaka ili njemu slicne dignu cijene karata u nebesa.A sta jedan programer moze naucit od Wozniaka, realno ? :smiley:

JSconf je ove godine bio u Berlinu, i na pamet mi nije palo ici, cak sam se dobro nasmijao kad sam vidio cijene karata.Do sada nisam nikada bio na nekoj konferenciji, ali kad bih isao sigurno bi to bila konferencija ovog tipa.

Razumne cijene i zanimljive teme, bez “poznatih faca” - to je ono sto je bitno. :slight_smile:

Pa ne znam, meni bi bilo zanimljivo čuti neke poznate tipa ircmaxell, ocramius, sebastianbergmann (PHP regarding) i slične iako sa istima ostvarujem izvjestan vid komunikacije (čitati: ne dosadjujem previše ljudima :smiley: ) u SO room11.
Usput proći/posjetiti Barselonu, Amsterdam Berlin, Pariz, Las Vegas, [you name it] nije za odbaciti. :smiley:
Al’ slažem se da se s Banjalukom počinje. lol

Idem, bas sam uzeo kartu. Do 10.10 je 25 eura.

Odlično, nadam se da ćemo se vidjeti tamo.

Ne znam jesam li promašio prije kad sam gled’o, uglavnom juče vidim da je istaknut raspored.

Evo rasporeda preklapanja (plus sam obilježio gdje planiram ići :slight_smile: ):

10:30-11:15 | Advanced databasing √                                              | Machine Learning on the IoT Edge
11:30-12:15 | Cloud architectural patterns 101                                   | Where to implement rendering in your JavaScript application - CSR or SSR? √
12:30-13:45 | TDD. Launch can not wait! Let's write tests. √                     | Learn blockchains by building one
14:30-15:15 | The platform is dead, long live the platform √                     | Possibilities of functional design in C# 8
15:30-16:15 | Agile development - are you really ready                           | Micro Frontends - micro-services on the frontend √
16:30-17:15 | Tale of Two Pizzas: Developer Tools @ AWS                          | Rewrite or Refactor That Is the Question √
17:30-18:15 | Be nice, help the person who hacks your servers to get your data   | coding.starts_with('git commit'); √

hvala @tpojka, hvala banja luko, bilo je odlicno

1 Like

Upozn’o @ognjen -a i kolegu mu iz firme.

+1

Pa mogli ste dat’ like jedan drugome. :blush: U to ime. :o:

3 Likeova

Da nisam zaboravio, dosao bi.:cowboy_hat_face::cowboy_hat_face::cowboy_hat_face:

Steta sto u regiji nema jedne jace konferencija.

Predavaci od kojih se moze puno nauciti. Recimo Bogdan je car.:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

Evo i nas:


:smile:

Juče sam načuo a i sad vidim po izvještajima da su karte bile rasprodate.
Kažu da pripremaju veće planove za 2020.

Pa ima bar u Zagrebu, Ljubljani i Beogradu kol’ko znam.
U Bgd-u negdje u maju bude dvodnevna PHP konferencija. Ne bi bilo loše otići.
Bilo je baš jakih imena predavača:
2016
2017
2018
2019

Nastavlja se u istom ritmu. :smiling_face:

Ko je rad, ima priliku:

initconf22

Karta je u djepu. Vidimo se.

1 Like