Inkaso

Zanima me koliko vama dana stoji ček na inkasu?
Mene osobno zanima PBZ ali volio bih čuti i za druge banke.

Trenutno mi je ček 35 dana tako, užas, iz mjeseca u mj sve gore.
Samo me strah da su službenice nešto zeznule jer im svaki puta ja moram govorit postupak koji papir moram ispunit i gdje se trebam potpisat.

Meni u PBZ-u su rekli da na iznos veći od 250$ šalju na inkaso te da to traje 15-ak dana najviše.
Ja imam od nedavno račun u OTP banci, ne šalju na inkaso već možeš podić novac nakon 15 radnih dana od dana polaganja čeka, što nije loše.
Nema nikakvog postupka neuobičajnog, već samo potpišeš na ček i na potvrdu koju ti izda da si položio ček. To je barem tako kod mene.

ERSTE - šalju na inkaso samo čekove iznad 500$,dakle za ove do 500$ možeš lovu dobiti odmah ako želiš,ja ne podižem zadnja 3-4mj jer je dolar u totalnoj banani.
Ceka se 3-4 tjedna uvijek.Od prošlog mjeseca naplacuju 40 kn za polaganje na racun a do sada nisu ni to.

PBZ - cekove do 200$ isplate odmah, tako je barem meni, preko 200$ ide na inkaso koji se placa 20kn i traje 3 do 40 tjedna

[quote=“Pamela”]ERSTE - šalju na inkaso samo čekove iznad 500$,dakle za ove do 500$ možeš lovu dobiti odmah ako želiš,ja ne podižem zadnja 3-4mj jer je dolar u totalnoj banani.
Ceka se 3-4 tjedna uvijek.Od prošlog mjeseca naplacuju 40 kn za polaganje na racun a do sada nisu ni to.[/quote]

izgleda da nije više tako. ove do 500$ možeš samo položiti na račun. ne dignuti odmah. ne znam kako je prije pol godine bilo ali tako je zadnjih par mjeseci

ni ovo vise nije tako. prije par dana mi je žena na šalteru rekla da su dobili novi dopis i da svi čekovi idu na inkaso pa makar i na 5$ bili. ali otiso sam u poslovnicu par minuta dalje i lik tamo nije znao za to

Ova priča opet ide u istom smjeru :slight_smile: Inkaso ovisi od poslovnice do poslovnice, bez obzira koja banka.

A u odgovoru na prvi post - meni je inkaso obično trajao oko 30 dana, 35 dana je već dugo ali spora je (hrvatska) ruka birokracije. Valjda će sjest za dan-dva.

Danas bila u poslovnici i tip za šalterom mi rekao tako,ako si ih položio na racun tada ih mozes i dignuti (naravno ako ne idu na inkaso,a ne idu dakle ovi do 500$)

Neznam ja sam zadnji cek dizao prosli tjedan, radilo se o 195$ i jos mi je rekla na salteru da je samo 5$ vise da bi moralo na inkaso, ali ovako ne treba i da ce odmah isplatiti.

U nekim drugim poslovnicama PBZ-a su mi znali na inkaso slati i manje cekove. Koliko sam ja shvatio tu se radi samo o tome na kakvog ces djelatnika naletiti, jer neki hoce isplatiti neki ne.

pbz - inkaso čekam 31 dan.
U Osijeku nisam naišao na poslovnicu bilo koje banke di bi mi ček veći od 250$ isplatili odma.

[quote=“kohorta.net”]pbz - inkaso čekam 31 dan.
U Osijeku nisam naišao na poslovnicu bilo koje banke di bi mi ček veći od 250$ isplatili odma.[/quote]

ma cekaj,jesi bio u ERSTE? ne šalju na inkaso cek do 500$

Jesi ti bila ovaj mjesec u ERSTE ili to na temelju starih iskustava ?

Odnio sam prošli mjesec ček na PBZ u Rijeci u iznosu od 56$.
Novac nisam podigao i danas vidim da su sa računa skinuli 20$ za Inkaso.

Nije mi jasno da mogu uzeti toliki iznos na ovaj iznos čeka.
Ovih dana idem vidjeti zbog čega su maznuli 100kn.

Ček je od Bidvertiser iz Izraela koji sam nekada koristio i bila je neka razlika za isplatu koju nisu izvršili tj. stopirao sam isplatu na koju sam bio i zaboravio.

Po meni nisu trebali ni slati ionako sam potpuno zaboravio, ovako su uzeli 20$ za ništa.
Toliko o PBZ-u Rijeka Poslovnica Marinići.

Odgovorila sam na tvoj post gore prije 6 dana kada sam i bila u poslovnici.

da, rekli moram otvarat račun da pošalju na inkaso bla bla

prije nekih par mjeseci sam to bio

Vec 1000x ponavljam, u ERSTE banci vam na ruke daju ako je cek do 500$, ako je iznad ide na inkaso koji traje 4 tjedna…

pa vec sto puta ti kazemo da sve ovisi od poslovnice do poslovnice. mozda u tvojoj daju a u mojoj najblizoj ne daju ni ispod 100 dolara a kamoli do 500

Meni je u Rijeci, Zagrebu, u više poslovnica tako rečeno…
Ali nikad nisam imao koristi od toga…

ok ajmo ovako pa da to rješimo jednom zauvijek i prestanemo s tim ona teta se digla danas na krivu nogu pa šalje na inkaso a onaj striko za istim šalterom mi uvijek da.Svaka banka ima svoju regulativu i bar od nedavno svi se moraju toga pridržavati,znam puno o tome jer radim taj posao.Vidim u Zagrebu si kao i ja pa mi reci u koju ERSTE poslovnicu ideš i nedaju ti? pa ti bum ja rekla u kojoj će ti dati

Ovo sam zadnje išao u Erste u Varaždinu (mislim da ima samo jedna Erste poslovnica u VŽu). U Zagrebu još ni jednom nisam probao u Erste već tamo idem u PBZ-u gdje me već znaju neke tete pa mi ne rade probleme.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja