Input check skripta nazad na početnu sa pogreškom

dakle imam galerija.php stranicu u root folderu s formom koja skuplja podatke i fajl slike i na submit je akcija koja je stavljena u folder “scripts/input.php”.

Kada preuzmem podatke u skriptu input.php provjeravam sve i taj dio je ok.
No ako je nešto loše želim izbaciti pogrešku na stranici galerija.php a ne na novoj stranici scripts/input.php u obliku echo “bla bla ne valja ovo i ono!” Izgleda ružno.

Do sada sam to riješavao s error[‘neka pogreska’] i jednostavno stavio if da se prikaže pored same forme.
No to sam radio kada sam skriptu kao “scripts/input.php” includao u sami fajl u root folderu.

kako da prenesem pogreške nazad na galerija.php a da ne mijenjam oblik skirpte u include?

Da li preko header location mogu napraviti/poslati nešto nešto nazad na stranicu pa onda s GET pokupiti pogrešku? Ili kako to riješiti?

Kako inače najbolje postavljati te skripte, s include, require ili kao ja u formi naveo pod action=“scripts/input.php”?

Hvala

Možeš to riješiti preko AJAX-a. Malo googlaj.

Pa ako nešto riješavaš kroz formu imaš dva načina, staviti action="…" ili unutar te skripte.

Dakle jedan od načina je sljedeći

Moguće da ćeš imati nekih problema jer nisam provjeravao sintaksu, a ne znam kad sam zadnji put upogonio PHP, pa provjeri jer ovo je onako iz glave.

Znači session.
Ok.
A koja je razlika tj dobit ili manjak da onda preuredim skriptu i stavim je na taj page (include)?
Ne bi morao korisiti session onda.

Što bi bilo bolje?
iskreno skripta se ne koristi nigdje drugdje.

Pa ne bi morao koristiti session, ali nemam pojma zašto bi to radio kad ovo funkcionira gotovo pa savršeno. Imaš samo više za učitavati ako includeaš taj file. Ond odradi sve u jednoj datoteci i miran si, ne moraš čak onda ni include raditi.