Input obavezno unesti bar 1 slovo

Naiso sam na na netu da na kraju inputa neki stavljaju required pa ako se neunese slovo ono izbaci automatsku gresku . Sad sto je bolje koristiti tu opciju ili u php pisat if else petlju za nedovoljno slovi

U PHP obavezno to moras. Jer se JS moze promjenit i opet ce bit prazno.

Nisam dobro razumio ovu 1 recenicu u php to obavezno moram jel ovaj required ide u html dio jel mi mozes to bolje pojasnit

Ja nisam siguran što se može a što ne na client strani…ali sam pretpostavio da se može SVE. Tj. da korisnik može manipulirat podacima kako god se njemu prohtje.
U nekoj zadnjoj krajnjosti, korisnik bi mogao i napraviti vlastiti browser i upravljat s elementima kako mu se prohtje…

…stoga da bi se izbjegla mogućnost manipulacije na client strani, nebi smio vjerovati niti jednoj varijabli koja stiže od tamo, ili opciji koja je na client strani i koja pazi na varijable koje će stići na server.
Sve što kontroliraš na client strani je da poboljšaš korisničko iskustvo, ali da bi bio siguran što upisuješ u bazu, jedina prava kontrola može postojati na serveru.

1 Like

Bozoou ti je ovdje rekao sve:

Sve što kontroliraš na client strani je da poboljšaš korisničko iskustvo, ali da bi bio siguran što upisuješ u bazu, jedina prava kontrola može postojati na serveru.

To znam ja sam mislio to na kontakt formu stavit

Sta si mislio na kontakt formu staviti???

Izgleda da nisi uopce skuzio sta ti je Bozoou napisao. Tako ti je svejedno sta ces staviti na kontakt formu kada sve to moras kontrolirati na server strani.