Insert u bazu + GWyzz WYSIWY

Sve je radilo normalno dok nisam u editor kopirao veliki tekst.
Jucer sam postavio GWyzz WYSIWY editor i kad u njega kopiram tekst koji ima 4547 znakova javi mi error prilikom insertiranja u bazu:

You don’t have permission to access /admin/novosti_upload.php on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Polje u bazi je varchar(5000).
Kada stavim manje teksta onda ga insertira bez greške.
Vjerovatno je nešto negdje ograniceno, jeste imali ovakav problem?

Ne znam bas *nix, al mislim da je problem u dozvolama procesa koji pokrece Apache. Rjesenje je na taj proces (vjerovatno se zove “httpd”, “apache” ili tako nekako) staviti dozolu (permission) za pokretanje (execute) gore navedene PHP skripte.

Ima tu i admina, sigurno ce netko od njih to znati ako je ovo moje krivo. :smiley:

Osim toga, WYSIWY osim samog teksta generira i HTML kod koji takodjer zauzima mjesto, pa neki broj znakova u tekstu je obicno veci zbog znakova koje zauzimaju HTML tagovi. Tako da si i to provjeri ako vec nisi.

Gdje se to tocnije moze postaviti i kako?
Da probam pa šta bude bude :wink:

Evo stavio sam polje na (10000) opet isto :frowning:

Skužio sam sad šta je u biti.

Kopirao sam ogroman tekst bez ikakvih znakova - / * , bla bla i insertira ga.

Ovaj tekst što ja imam sadrži " . , ’ () [] ove znakove i tako ga nece insertirati.

[quote=“ivan.skugor”]Ne znam bas *nix, al mislim da je problem u dozvolama procesa koji pokrece Apache. Rjesenje je na taj proces (vjerovatno se zove “httpd”, “apache” ili tako nekako) staviti dozolu (permission) za pokretanje (execute) gore navedene PHP skripte.

Ima tu i admina, sigurno ce netko od njih to znati ako je ovo moje krivo. :D[/quote]

Riješeno sa ovim permission-ima

hvala

[quote=“hrvojesb”]
Ovaj tekst što ja imam sadrži " . , ’ () [] ove znakove i tako ga nece insertirati.[/quote]

Guglaj “SQL injection” i pocni koristiti “mysql_real_escape_string”.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja