Inside.hr - odgovaranje na hitni upit

Ne mogu vjerovat da inside.hr hostingu treba pun k da mi odgovore na mail visoke hitnosti koji je poslan u 18:17…još naravno odgovor nisam dobio…

namjestim nameservere koje oni pošalju u mailu klijentu i ne vidi se sajt uopće (radi se o tome da i na novom hostu i na starom isti sajt praktički tako da ne bi zbog dns-a trebalo bit problema) no meni prikazuje neki sasvim 10. landing page neki. probao sam gledat i preko proxyja isti k. jbt pa gori su od pondija

veliki minus…

nevezano za njih nije mi jasno kako si ljudi danas kad je toliko konkurencije dozvoljavaju da imaju jače cijene i umjesto da to kompenziraju s vremenom rješavanja problema oni su još i najgori u tom pogledu…

[hr][/hr]
[size=4][color=green]Ipak nvj. nisu najgori host ikada u povijesti svemira ikada… pa sam korigirao naslov tako. :)[/color][/size]

kad vec reklamiras infonet u potpisu sta onda nemas hosting kod njih!?
o ovima pojma nema, no moram reci da ja vise ne pusim lose hostere u hrvatskoj, jesam klijent infoneta, no i oni su podosta losi, avalon takodjer nije iznimka… sve je to…

iskreno za sada sam najbolje naisao na kvalitetu hostinga i podrške kod sitegrounda, hostgatora i naravno vez premca kod hetznera(najbolji dedicated serveri)…

zanimljivost kod sitegrounda je ta sto kad sam imao jednom problem sa iouncube loaderom lik iz njihove podrske me nazvao da brze rijesimo problem, a da napomenem da im je korisnicka sluzba u SAD-u, a hosting je jako jeftin(barem je bio na akciji jeftin…) i kvalitetan…

zato: najbolje hosting firme su iz Njemacke i SAD-a za sada…

Na stranu to što ti nisu odgovorili u nekom pristojnom roku.

Da bi se nameserveri propagirali potrebno je određeno vrijeme. Ovisno o TTL-u. Ali uvijek valja računati na najgore - 24h. Nebitno je da li je site na starom hostu isti ili različit, bitno je da se nova IP adresa na koju pointa tvoj nameserver mora propagirati.

@zerocoolos

Možda site nije njegov (kao što je i napisao) pa ne može birati?

Koristio sam ih prije i bio sam zadovoljan.

Probaj kontaktirati člana 1ONE kad je žurba. Čini mi se da je trenutno online.

Eto i mene.

@PeGO odgovorio sam ti na upit. Trenutno traje DNS propagacija, a koliko sam skužio, prebacivalo se s nekog drugog hosta, tako da to objašnjava dosta toga. DNS propagacija kad-kad može potrajati i do 48h nakon promijene DNS-a.

Javi ako ti još kako možemo pomoći.

Najlakse da cekiras jesul ns propagirani odes na

i preko proxy-a cekiras. Ako tvoj ISP nije jos osvjezio ili ako se pak nisu propagirali serveri.

[quote=“Junior”]
Možda site nije njegov (kao što je i napisao) pa ne može birati?[/quote]

točno sajt nije moj, inače bi to bilo na infonet hostu :smiley:

@1ONE hvala na odgovoru. nebitno sad za problem, zašto vam treba više od 5 sati da odgovorite na upit, vjerujem da imate posla al mislim da se uvijek može odgovorit u manje od 1 sata… :wink:

@unix išao sam preko proxyja al bilo je isto smeće (neki templejt pejdž) :smiley:

@zerocoolos

Što se tiće dijela s InfoNET-om: Koristimo njihovu uslugu kolokacije servera u HR datacentru i dečki su stvarno super.Uvijek dostupni i vrlo profesionalni.Žao mi je ako si imao neko loše iskustvo s njima. :slight_smile:

[quote=“BSPHosting”]@zerocoolos

Što se tiće dijela s InfoNET-om: Koristimo njihovu uslugu kolokacije servera u HR datacentru i dečki su stvarno super.Uvijek dostupni i vrlo profesionalni.Žao mi je ako si imao neko loše iskustvo s njima. :-)[/quote]

baš njihov hosting u Hrvatskoj je da tako kažem smeće i naravno preopterećen je… Održavam za jednu firmu stranicu koja je baš u HR datacentru, to su naravno morali puno vise platiti, ako se ne varam oko 1000kn i naravno da se stranica otvara uzasno sporo, do skripte nije, testirao sam na svojoj masini na hetzneru i leti… slao sam im upit, a oni su samo odgovarali da sam morao znati da je moguce sporije otvaranje stranica ako je masina opterecena, wtf!? mislim zaboli me bas, stranica trosi jako malo resursa i nema tako puno posjeta, pa neka ne opterete svaku masinu do maksimuma jer cim se jedna vise optereti eto svima problema…

druga losa stvar je sa jednom gaming zajednicom, ciji je forum onda imao oko 500 000 postova:
forum(smf) je radio jedno godinu dana kod njih na shared hostingu i odjednom su ga suspendirali, kao odjednom trosi puno resursa, no reko ok, nema veze, doslo je vrijeme za novog hostera/masinu i slicno, ali tu tek nastupa problem. Kad su suspendirali stranicu, suspendirali su i Cpanel i poslali mail da previse opterecuje forum masinu i da nam preporucuju da prebacimo forum na VPS, reko ajde, ali to mora biti paket od minimalno 1Gb rama, koji je kostao onda nekih 500-600kn ili tako nesta, naravno kod njih, a kod hetznera to mozemo imati za 120kn, samo jos bolje. Ono sto je super, nisu htjeli prvo vratiti Cpanel u funkciju da ne skinemo podatke, tek kada sam rekao da ću ih prijaviti na policiji radi krađe podataka onda su otključali cpanel da mogu skinuti podatke i to su naveli da ce biti otkljucan samo 24h! Tada sam preselio taj forum na htzner gdje je i do sada…

imam kod njih par kupljenih domena sada i jedan shared host… samo sam jako razočaran s njima, u pocetku je sve bilo dobro, no…

Nope, takav odgovor sigurno nitko od naših djelatnika nitko nije dao, ako je neka od naših mašina opterećenija tada istu ili nadogradimo ili dio korisnika migriramo na drugi server koji čeka ugašen. No da ne nagađamo, molim ticket ID ili domenu na PM kako bih provjerio konverzaciju te dao relevantniji odgovor.

[quote=“zerocoolos”]druga losa stvar je sa jednom gaming zajednicom, ciji je forum onda imao oko 500 000 postova:
forum(smf) je radio jedno godinu dana kod njih na shared hostingu i odjednom su ga suspendirali, kao odjednom trosi puno resursa, no reko ok, nema veze, doslo je vrijeme za novog hostera/masinu i slicno, ali tu tek nastupa problem. Kad su suspendirali stranicu, suspendirali su i Cpanel i poslali mail da previse opterecuje forum masinu i da nam preporucuju da prebacimo forum na VPS, reko ajde, ali to mora biti paket od minimalno 1Gb rama, koji je kostao onda nekih 500-600kn ili tako nesta, naravno kod njih, a kod hetznera to mozemo imati za 120kn, samo jos bolje. Ono sto je super, nisu htjeli prvo vratiti Cpanel u funkciju da ne skinemo podatke, tek kada sam rekao da ću ih prijaviti na policiji radi krađe podataka onda su otključali cpanel da mogu skinuti podatke i to su naveli da ce biti otkljucan samo 24h! Tada sam preselio taj forum na htzner gdje je i do sada…[/quote]

Ponovno nope, nitko nam nikada nije prijetio sa policijom a pogotovo ne radi krađe podataka jer podaci korisnika su podaci korisnika te oko istih ne polažmo odgovornost ili pravo na iste. Ukoliko vam je site deaktiviran sa naše strane tada nam je u interesu migrirati vas ili kod nas na vps/dedi ili pomoći pri migraciji kod drugog providera a nikako odugovlačiti navedenu proceduru, to i sama logika kazuje.

No da se ova rasprava ne pretvori u rekla kazala molim ticket ID na PM kako bih istražio detalje oko suspenzije kao i domenu koju trenutno hostate kod nas kako bih provjerio i upite oko iste.

lp

Damir

Saznao o kojem community-u se radi :slight_smile:

Prema našoj evidenciji 11 puta ste upozoravani na preopterećenja te vam to nije bila jedina suspenzija, samo jedna u nizu. Obično korisnika upozorimo do 3 puta - vi ste se provukli sa 14 kada ste bili trajno deaktivirani.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja