Instalacija fontova - molim pomoć

Skinula sam Trueno font, instalirala cijeli paket koji ima hrpu razlih rezova, ali ih sada pola nema među instaliranima. Koristim Relugar i sada mi treba Italic, no kada ga hoću instalirati piše da već postoji i ako nastavim s instalacijom onda Relugar zamijeni RelugarItalicom :confused:
Radim na Windows7, a fontovi su .ttf (ako to kaj pomaže)
Ako itko zna kak ovo riješiti, bila bih mu jako jako zahvalna :grin:

fontovi koriste isti instalacijski naziv,nije li italic dodan unutar regular?

Svaki je posebno.
Nazivi su im TruenoReg.ttf i TruenoRegItl.ttf

mislim da taj naziv fajla nije isto što i naziv fonta no više nisam ni sam siguran :). Nešto sam radio u programu za izradu fontova pa koliko se sjećam naziv fonta se nalazi unutar samog fajla koji uzgred rečeno možeš otvoriti jedino nekim od programa za editiranje.
Uglavnom sam koristio taj program za ubacivanje naših slova unutar određenih fontova ČĆŽĐŠ i čćšđž.

Da, i nije neka sreća, ali vrijedi probati :grinning: u svakom slučaju, hvala :wink:
Neki program za preporučiti?

ajd mi pošalji zip tog fonta pa ću pogledati da li je u pitanju isti naziv i usput ga promjeniti.

koliko znam (znanje iz 2013) nema besplatnih programa za editiranje fonta

Nisu .ttf nego otf. fileovi, sorry, ali to ne mijenja ništa jer se javlja ista stvar.

https://jumbo.iskon.hr/download/b929e4d9-efe3-4de2-93ae-bdd5327e63ff

moja greška nisu svi istog naziva kod mene instalira bez problema :smile:
jedino italik i regular su isti

no italik font imam i mogu ga odabrati pod Font style!

Vidjela sam to haha, ali sam mislila da to nema veze kad mi se dio instalirao :grinning:
znači, nije do fonta, nego kompa? jaao, a već sam se ponadala :joy:

ispričavam se pomiješao sam različite varijacije fonta i italic. Ipak je naziv fonta u pitanju i to što italik regular i regular imaju isti naziv. Sve sam izmućko no nemam regular italic :slight_smile:

sad ću ga probati otvoriti u ovom programu pa ga preimenujem pa ti pošaljem regular italik s drugim nazivom :slight_smile:

novo kreirani font regular italic pa ga instaliraj uz regular saljem ti na pm

1 Like