Instalacija joomle - MySQL greška

Malo za probu idem instalirati joomlu na besplatni hosting 000webshost i sve ok, napravio bazu,i kreće sama instalacija.
Tu su počeli problemi. Svi podaci na slici su ispravno unešeni, mislim da me zeza prefix, sad me zanima u čemu bi mogao biti problem točnije da se pojavljuje greška kao na prvoj slici?! (Na drugoj vidite unešene podatke, nadam se da se dobro vidi)
Što napraviti?

E ja sam nedavno imao isti problem, i problem je čest na joomli.
Otišeš u ovaj file ako koristiš mysql:
libraries/joomla/database/database/mysql.php
ili ako koristiš mysqli:
libraries/joomla/database/database/mysqli.php

I poslje konekcije na bazu stavi var_dump(mysql_error()) i ispisati će ti u čem je greška.

[quote=“gorrc”]E ja sam nedavno imao isti problem, i problem je čest na joomli.
Otišeš u ovaj file ako koristiš mysql:
libraries/joomla/database/database/mysql.php
ili ako koristiš mysqli:
libraries/joomla/database/database/mysqli.php

I poslje konekcije na bazu stavi var_dump(mysql_error()) i ispisati će ti u čem je greška.[/quote]
Nisam skonta šta kad odem u taj file? I gdje da stavim taj var_dump…
Malo jednostavnije ako nije problem da pojasniš. Hvala :slight_smile:

Ovo počinje na 89 liniji.

// Attempt to connect to the server.
[code=php]<span class="syntaxdefault">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">if&nbsp;(!(</span><span class="syntaxdefault">$this</span><span class="syntaxkeyword">-></span><span class="syntaxdefault">connection&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">=&nbsp;@&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">mysql_connect</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxdefault">$options</span><span class="syntaxkeyword">[</span><span class="syntaxstring">'host'</span><span class="syntaxkeyword">],&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">$options</span><span class="syntaxkeyword">[</span><span class="syntaxstring">'user'</span><span class="syntaxkeyword">],&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">$options</span><span class="syntaxkeyword">[</span><span class="syntaxstring">'password'</span><span class="syntaxkeyword">],&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">true</span><span class="syntaxkeyword">)))<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;{<br /><br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span><span class="syntaxcomment">//&nbsp;Legacy&nbsp;error&nbsp;handling&nbsp;switch&nbsp;based&nbsp;on&nbsp;the&nbsp;JError::$legacy&nbsp;switch.<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;//&nbsp;@deprecated&nbsp;&nbsp;12.1<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">if&nbsp;(</span><span class="syntaxdefault">JError</span><span class="syntaxkeyword">::</span><span class="syntaxdefault">$legacy</span><span class="syntaxkeyword">)<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;{<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">$this</span><span class="syntaxkeyword">-></span><span class="syntaxdefault">errorNum&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">=&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">2</span><span class="syntaxkeyword">;<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">$this</span><span class="syntaxkeyword">-></span><span class="syntaxdefault">errorMsg&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">=&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">JText</span><span class="syntaxkeyword">::</span><span class="syntaxdefault">_</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxstring">'JLIB_DATABASE_ERROR_CONNECT_MYSQL'</span><span class="syntaxkeyword">);<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;return;<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;}<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;else<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;{<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;throw&nbsp;new&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">JDatabaseException</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxdefault">JText</span><span class="syntaxkeyword">::</span><span class="syntaxdefault">_</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxstring">'JLIB_DATABASE_ERROR_CONNECT_MYSQL'</span><span class="syntaxkeyword">));<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;}<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;}&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span>[/code]

stavi ovo
var_dump(mysql_error());
exit;

I sad će ti se otvoriti prazna stranica sa ispisom greške.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja