Instalacija -programa- i datoteka za parametre

Napravio sam PHP aplikaciju. Pretpostavka da ću ju ljudi instalirati na svoje servere, te da imaju limitirano znanje.

Na koji način izvesti instalaciju i u koji format spremiti parametre - za bazu podataka, jezik i sl. Nešto tipa joomle i njezine instalacije.

U što je napjametnije (i sigurnije) spremati paramtere. Ini mi se ne sviđa jer se lako pročita. Isto mišljenje imam i o xml-u. Stavljanje svega u .php mi se čini najpametnije.

Da li je netko izvodio kreiranje i zapisivanje parametri.php datoteke na način $db = “ime baze”;

Nadam se da ste me skužili :slight_smile:

Spremanje u .php datoteku je isto kao spremanje u bilo koju drugu tekstualnu datoteku (osim što je naziv datoteke .php). Ne zaboravi dodati <?php na početku datoteke!

Sve što ti je potrebno je opisano je ovdje
http://hr.php.net/manual/en/function.fwrite.php

[quote=“Veliki gizmo”]Napravio sam PHP aplikaciju. Pretpostavka da ću ju ljudi instalirati na svoje servere, te da imaju limitirano znanje.

Na koji način izvesti instalaciju i u koji format spremiti parametre - za bazu podataka, jezik i sl. Nešto tipa joomle i njezine instalacije.

U što je napjametnije (i sigurnije) spremati paramtere. Ini mi se ne sviđa jer se lako pročita. Isto mišljenje imam i o xml-u. Stavljanje svega u .php mi se čini najpametnije.

Da li je netko izvodio kreiranje i zapisivanje parametri.php datoteke na način $db = “ime baze”;

Nadam se da ste me skužili :)[/quote]

Vec su ti rekli da je .php datoteka tekstualna datoteka. Zbog sigurnosnih razloga, obicno se datoteke sa osjetljivim podacima stavlja izvan javnog direktorija (www, public_html, ili kako ga vec nazoves).

A sta se tice instalacije aplikacije, ona se svodi na import osnove baze podataka (stvaranje baze, tablica i dodavanje osnovnih podataka u nju koji su potrebni za funkcioniranje aplikacije). Kako ces to ostvariti je na tebi, to moze biti procedura u bazi koju ces stvoriti i izvrsiti ili mozes izvrsavati jednu po jednu SQL naredbu ili nesto trece.

to da je php tekstualna datoteka je jasna stvar. Radi osam prije i zapisivanja i čitanja…

Da li je to netko probao, odnosno, kakve su prakse.

Recimo muči me kako izvesti kasnije editiranje takve datoteke. Više će mi vremena trebati za napraviti taj dio nego cijeli program.

Ili da jednostavno napravim uputstva kako editirati taj fajl i mir.

Kako ste vi rješili ovu problematiku?

Znači, nitko ne koristi konfiguracijski fajl. Zanimljivo

Većinom ljudi to naprave tako da daju uputstva za editiranje, što je možda i najbolje…
Možeš i ti editiranje puknuti, ali ja bi to napravio onda tako da učitam sve opcije, postavim sve textboxove na vrijednosti iz konfig fajla, a kasnije bi uvijek radio novi config… (Ne bi se zezao sa search & replace po datoteci…)

Pa ta datoteka i jest konfiguracijska datoteka, bez obzira sta nema “config” u nazivu. :slight_smile:

A zapisivanje i citanje datoteke se radi na isti nacin kao i citanje i zapisivanje bilo koje datoteke. Mozda malo drugacije ako koristis nekakav strukturirani zapis (INI, XML, nesto svoje), ali se u biti sve svodi na varijaciju teme.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja