Instalacija Wordpressa + theme

pozdrav ljudi,

može li mi neko napisati bar u kratkim crticama na koji način instalirati na hosting wordpress SA themom - međutim, meni treba da odmah dođe komplet tema onako kako stoji na “demo” kod web stranice gdje kupujem templejt. Znači, kao u Joomli quickstart - kako da to dobijem u wordpressu?

ja sam pokušavao instalirati wordpress a zatim themu instaliram naknadno iz administracije, ali nema slika od templejta, pozicija isti itd itd.

mislim da ste me shvatili i više nego dobro.

hvala puno

koja tema?

Instalacija wordpresa i tema je vrlo jednostavana! Posalji URL pa cemo vidjeti gdje je problem.

ništa konkretno, za sada.

volio bih samo kratke, male, upute.

pa ću tek pokušavati :smiley:

Pa samo module slažeš onako kako je na demo stranici ili u layout postavkama teme, ako postoje.

a ne može se instalirati kao kod Joomle quickstart?

ne ali najlakse ga instaliras preko Cpanela odnosno preko fantastica u Cpanelu

evo tu imas tutorijal na hrvatskom u vezi postavljanja na server Kako postaviti Wordpress na web server - Gledaj i uči

Mislim da to ovisi gdje kupiš temu, nemaju sve joomla predlošci quickstart, pretpostavljam da je tako i za wordpress. Evo npr. rockettheme ima točno ono što tražiš ,rocketluncher=quickstart WordPress Downloads - Grunge

Ako se radi o Elegant temama, trebat će ti 5 minuta da porihtaš temu, ne radi to out-of-the-box kao na demo primjeru.
Pretpostavljam dobar dio tema tako.

Može, ako ti tema ima xml demo content datoteku (a većina premium tema ih ima). Imaš wordpress import tool koji ti omogućava uvoz takve datoteke u wp. Samo moraš media datoteke, koje ti isto tako dolaze u temi, prenjeti na server i to je to. Goooglaj “wordpress xml demo content”

ovaj dio sam skužio. samo, nije mi jasno vezano za ove widgets… kako da ih rasporedim pa da bude kao na DEMO-u??

ima tu recimo kategorija:

Homepage Widget Area
Middle Widget Area
Sidebar Home Widget Area

itd itd…

kako da recimo vidim položaj modula / odnosno widgeta kao što na Joomli ide index.php?tp=1

i… da li se ovo može nariktati da se automatski učita u stranicu, ili je nužno da moraš ručno raspoređivati widgets?

Odgovoreno ti je u prošlom postu

@renato100 [quote=""]Imaš wordpress import tool koji ti omogućava uvoz takve datoteke u wp. Samo moraš media datoteke, koje ti isto tako dolaze u temi, prenjeti na server i to je to. Goooglaj “wordpress xml demo content”[/quote]

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja