Instaliranja foruma na vps na isti port

Pokusavam preko putty instalirati discourse i kada dodjem do instalacije pise mi je da je port 80 zauzet. Kako da uradim to nesto, da oslobodim port ili ga uploadam na drugom portu kako bi radio? Gledam po internetu ali opet ne mogu da nadjem konacno resenje, zbunjen sam

port 80 nemozes promjeniti, mislim mozes, ali po defaulto to je port na kojem ej apache pa mi nije jasno kako to da se discourse instalirao na taj port, mora da si nesto fulao?

https://www.linuxhelp.com/?page=search&sear_filt=&search=discourse

Sve sam pratio po ovome, i kad dodjem do toga da ga instliram i pocnem konfiguraciju kaze mi da je 80 port zauzet

Sve je receno na slici koju si poslao, izgleda da discourse ide na cist server gdje nema niceg osim OSa.

A ti vjerojatno imas nesto sa strane Apache i druge servere. Pa sad ili probaj ponovno na cist server ili bindaj drugi port na discourse, ali kako ces to napravit neznam jer treba cackat gdje se to promjeni.

Moj savjet ti je da obrises sve i na cist ubuntu pokusas instalirat jer mislim da ne dolazi sa apacheom po defaultu, odnosno znam da ne dolazi.

Kako ti izgleda app.yml file ? Tu bi se trebao nalaziti port binding.

taj fajl app.yml resava probleme za divno cudo ja taj fajl nemam u containers folderu