Internet poslovanje - prvi koraci za booking portal

par tehničkih pitanja:

zamišljen je booking portal koji obuhvaća cijeli svijet. Domena i hosting su zasada u USA. Firma jos nije otvorena.

  • kome i kako platiti porez?
  • tko ima pravnu jurisdikciju ( usa (domena i hosting) + zemlja gdje se iznajmljuje)?

Pozdrav

Pero, nije nužno da ti ta pitanja budu prvi koraci. :blush:
To nije nimalo jednostavan put. Izvješravaj nas kako ide. :o:

Da i moj je savjet da sve poslovanje ako mozes prebaci vanka. Pa vec i vrapci na nebu znaju da ako se moze i ako je klijentela inozemna da se tvrtka osnuje vani, pa pogobu usli smo u EU, pa ajmo iskoristiti te pogodnosti.

Ako nista drugo barem ces znat tocno na cemu si.

Znam ono kupujmo hrvatsko, osnujmo hrvatsko, bla bla bla bla, neka drugi osnuju, moj savjet ti je pogledaj ove offshore tvrtke ili kako se vec zovu LTD iz UK-a.

Mislim da je nedavno netko napisao da je neki nas clan foruma osnovao firmu u UK (ima i HR firmu, vjerojatnu za HR klijentelu).

kruno begic ima registrovano knownsrv ltd u uk

KnownSRV LTD
Brand Holding Company
Company Number: 8075723
Mailing Address
Suite 18675
Lower Ground Floor
145-157 St John Street
London
EC1V 4PW
United Kingdom

i pronect u hrvatskoj

Pronect Technology LTD
EU Financial Company - Invoice Issuer
Company Number: 17118680336
VAT Number: HR17118680336
Registered Office:
Petrovaradinska ulica 1D
10000 Zagreb
Croatia

A jel nam mozes napisati zasto je otvorio firmu u UK. Predpostavljamo vec svi zasto, ali da cujemo iz prve ruke.

otkud ja znam, pretpostavljam da je strana firma za strane klijente domaća za domaće … ja sam recimo njemu plaćao na knownsrv ltd pa kad je otvorio pronect u hrvatskoj onda su računi išli za pronect … vjerovatno je i on sam prijavljen, uplaćuje sebi staž, osiguranje, penziono a ne znam kako bi to izveo sa ovom offshore firmom xd

I koje to veze ima sa booking portalom? :frowning:
Imaj na umu @korisnik9758789 da si dugo već u crnoj knjižici… :o:

1 Like

odnosi se na ovo

Znam ono kupujmo hrvatsko, osnujmo hrvatsko, bla bla bla bla, neka drugi osnuju, moj savjet ti je pogledaj ove offshore tvrtke ili kako se vec zovu LTD iz UK-a.

Mislim da je nedavno netko napisao da je neki nas clan foruma osnovao firmu u UK (ima i HR firmu, vjerojatnu za HR klijentelu).

ako sam već u tome, onda po zasluzi … prihvatam sve

znaš što ćeš me zajebat

Po meni je najvjerojatnije to da naš pokretač teme neće nikada osnovati firmu vezano za booking. :frowning: Ja mu to ipak želim, i predlažem da pišemo o pokretanju portala, neka on počne. @Perotin Kojeg si affiliate providera izabrao? :o:

Mozda zato sto sigurno ima vise klijenata van Hrvatske nego u Hrvatskoj, logično.

Jel imaš portal ili ga tek pokrećeš?
Ako je ovo drugo, moj savjet ti je da prvo pokreneš portal, sakupiš neke posjete/klijente a onda ako vidiš da to ide kreneš razmišljati o firmi. Bojim se da bi mogao odustati u međuvremenu od svega.

Naravno, to sam mu i ja rekao.
First things first. :blush:
Prvo neka kaže kojeg je affiliate providera izabrao? :o: