Internet promet

Dakle imam Win 7 i primjetio sam da racunalo ostvaruje odredjeni promet na internet iako ja na racunalu nemam nikakvih aktivnosti.

Kako mogu provjeriti sto ili tko komunicira preko interneta.
Gledao sam u task manageru ali ne vdim nista. ali neki se promet ipak odvija [ATTACH]1652[/ATTACH]

Skenirao sam racunalo sa NOD 32, spybot.om i Ad-Aware. I sto se toga tice racunalo je cisto. Jedino ako je ostalo nesto neotkriveno a tog se pribojavam.

Slusam savjete iskusnijih

Probaj isnifati promet sa Wiresharkom (
http://www.wireshark.org/download.html
).

Iskreno, bas se ne snalazim u programu

Promet ti ostvaruju sami Windowsi (Windows Update), kao i drugi programi koji se automatski ažuriraju s interneta (Google Chrome, AV programi i sl.).

Otvori konzolu (Start - Run - cmd - Enter). Izvedi:
neststat -a (Enter)

Pogledaj prema čemu su otvorene veze i Googleaj to…

S “netstat -a -b” možeš dobiti i nazive procesa koji su otvorili veze.

Neke veze otvaraju servisi koji se izvode u procesu svchost.exe (pa imaš puno puta taj proces). Što se skriva unutra možeš vidjeti ovako:

Pokusao i dobio ovo [ATTACH]1653[/ATTACH]
Nego nekako sam ja malo skeptican prema svemu tome. Brine me sto je to jedan konstantan promet.
Vidi se kad se sistem, ili antivirus nadogradi. Sve se bojim da sam pousio neki virus.

[quote=“Zoran”]Pokusao i dobio ovo [ATTACH]1653[/ATTACH]
Nego nekako sam ja malo skeptican prema svemu tome. Brine me sto je to jedan konstantan promet.
Vidi se kad se sistem, ili antivirus nadogradi. Sve se bojim da sam pousio neki virus.[/quote]

Fali ti razmak između “netstat” i “-a”

ide netstat -a -b
obrati pažnju na razmak…
a inače ja bi reko da ti je neki p2p program, ili torrent aktivan, makar si ga ti skinuo, on i dalje šalje taj fajl drugim korisnicima jer ovdje se jasno vidi da je tebi upload veći od downloada…

Je, torrent je u pitanju. :razbi:
Hvala dobri ljudi :kuc:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja