Internet zarada i online poslovi za početnika - iskustva?

@Amar997 Ako igraš igrice uhvati se stremanja i Twitcha posveti se tome 6 sati dnevno, pronadi se u igri, nauci tehnički dobru igru i pronadi neki svoj stil i za 12 mjeseci x 6h dnevno imat ces zaradu i veću od 100$ dnevno. Ako imaš dobar PC nemoraš uložiti ni kune. Gledam ove streamere neki so ozbiljni i imaju šta reći, dok su neki kreteni i takvu publiku su našli i jedni i drugi zarađuju mjesečno više nego doktori znanosti. (naravno iza jednih i drugih stoji veliki trud koji nije došao preko noći)

2 Likeova

Naravno uz to dolaze i mogući sponzori.

1 Like

Moj ti je savjet da prvo citas sto vise o nacinima na kojima se moze zaraditi na Internetu, da udjes u taj svijet.
Ja se sjecam na pocetku mi je bilo najteze nisam znao sta da radim, jednostavno nisam znao da zaradim novac, nisam znao koje su sve mogucnosti, nacini i sl, zato ti na pocetku sto vise citaj i gledaj videe na YT-u i uci pa onda kreni sa necim sto budes mislio da bi mogao raditi i sto te najvise bude zanimalo.

Prvi novac sam zaradio nekad davno na https://ttv.microworkers.com, radio neke glupe poslove, instalacija igrica, registracija na forume i sl. i koliko se sjecam nekih 30-50$ dolara da sam mogao zaraditi mjesecno i to je meni bilo u to vrijeme vao kao vidi zaradio sam neke pare na internetu.

Nakon toga sam preprodavao neke stvari sa ebaya, zatim sa kacio sa aliexpresa na ebay pa se dalo nesto zaraditi na razlici ali u to vrijeme jednostavno to nisam posmatrao kao posao, nisam istrazivao a moglo se dosta vise zaraditi na tome da sam bio pametniji u to vrijeme, da bih nakon toga zavrsio na YT-u gdje sam i sad i planiram da idem dalje sto bi se reko sazrio sam da sirim “biznis”.

Ja imam jedan jedini savet, a to je da tamo gde pise da ces sa minimalnim ulaganjem da se obogatis da preskocis. Tami gde pise da ce novac vremenom i radom da dodje, te teme lepo prouci. I sa minimalnim ulaganjima moze do para, ali je put dosta dug i spor.

2 Likeova

Ne sa minimalnim…nego sa apsolutnom 0 od ulaganja do prosječne plaće u 6 mj… :wink:

YT da, ali za sajt ti treba hosting i domen. Mada i to moze na blogger npr.

Društvo hvala na odgovorima. Definitivno ću pokušati nešto, e sada šta, ne znam ni ja, izucavati cu jos pa cu nesto pokrenuti, kroz koju sedmicu, pa cu vas i obavjestiti.

Igrice i to ne igram, youtube mi djeluje zanimljiv, ima dosta potencijala, međutim sigurno necu sebe snimati, ipak ima opcija mozda nesto smislim.

A sad kolege koje su u internet marketingu, volio bi da mi pošalju e-knjige, prave knjige, blogove, upustva sve što misle da bi moglo koristiti, a da nije staro po 4-5 godina, vec nesto modernije, korisnije. Bio bi jako zahvalan.

google na prvu stranicu pretrage uvijek gura hottest content … ja sve što znam znam preko googlea i youtubea

isto tako prati fb grupe vezane za određeni način zarade … ima dosta korisnih stvari

Eh da se ja mogu prisiliti da svaki dan radim 5-6 sati :smiley: U tom slučaju ne bih bio zadovoljan ničim ispod $7k-$8k mjesečno.

Ako sam dobro shvatio, očekuješ zaradu od parsto dolara mjesečno tek nakon mjesec dva? To je i više nego realno, čak i jako pesimistično.

Moj savjet ti je da par dana samo surfaš i tražiš poslove koji se mogu raditi online. Zanimljive i profitabilne si zapiši na papir. Kada popuniš papir prestani tražiti dalje i odaberi najzanimljiviji od njih. Onda idućih barem mjesec dana tih 5-6 sati dnevno odvoji za učenje tog posla, kao da učiš za neki ispit i da moraš znati teoriju i praksu. Pokušaj paralelno raditi taj posao onako samo za probu, bez da mariš za rezultate.

Nakon mjesec dva učenja kreni to onako ozbiljno raditi i ako onda ne uspiješ mjesečno zarađivati barem tih željenih parsto dolara onda motiku u ruke jer online posao nije za tebe :wink: Šala, ali ako odvojiš vrijeme za učenje i kada sve naučiš kreneš to primijenjivati u praksi tad moraš zarađivati.

Ja ne razumijem ljude koji nisu lijeni, a rade za drugoga za nekih 5000-6000 kn mjesečno. Razumijem lijene jer puno njih dobije plaću samo ako svaki dan dođu na posao, ali one koji žele raditi i nisu lijeni ne razumijem, osim ako su mentalno ograničeni za učenje :wink:

Pa samo da pišeš (ili prevodiš) članke možeš si naći svaki mjesec posla za barem $1,000 i to se bez ikakvog problema stigne odraditi kroz mjesec ako želiš raditi.

3 Likeova

Eh ovo je motivirajući tekst, ja mogu raditi 5-6 sati dnevno jer već imam posao, koji nije vezan za online zaradu, ali placen sam samo 200EUR, istina nema mnogo posla, ali moram biti tu, pa bi to iskoristio za online posao.

Jesil uzeo u obzir da nemam nikakvog znanja, da imam novca za ulozit taman za hosting, domenu i malu reklamicu.

Evo ja sam voljan prevoditi članke, znam engleski jako dobro, i kada bi mogao zaraditi 100$ mjesecno, rado bi to radio, ali gdje naci taj posao?

Da, zato sam i napisao da prvih mjesec dva tih 5-6 sati dnevno trošiš isključivo na učenje :wink:

Nisam u tome pa ne znam konkretno, ali trebaš biti kreativan i kod traženja posla. Za početak postavi oglas na ovom forumu :wink: Onda postavi oglas na strane forume, na što više njih, tim bolje. Velim, nisam u tome pa ne znam ovako iz glave gdje je najbolje, ali pretpostavljam da možeš na Warrior forum, Digital point, Blackhat World i slične forume. Možeš ići i na specijalizirane forume pa ponuditi pisat/prevodit o toj temi, recimo razni kladioničarski forumi jer oni stalno trebaju nove tekstove radi SEO-a, a to im je ulaganje u biznis jer zarađuju na temelju registracija.
Možeš i surfat pa tražiti domaće webove koji bi mogli imati korist da su na engleskom pa kontaktirati vlasnike i ponuditi da im prevedeš tekst na engleski za xy iznos. Uglavnom, poželjno je biti i kreativan u traženju posla. :slight_smile: Možeš napraviti i neku manju web stranicu na kojoj ćeš predstaviti sebe i svoje usluge, čisto da nekome možeš dati link umjesto da mu u odgovoru pišeš cijelo pismo.

Može se kad se hoće :wink: Itekako ima posla, samo se treba malo potrudit. Ako imaš volje onda ne bi trebao imati problema.

To sa pisanjem i prevođenjem je samo jedan primjer. Možeš naučiti puno toga ako ćeš mjesec dva svaki dan učiti 5-6 sati dnevno.

Najbolji savet ti je dao Edis za microworkers , i to ima jos jednu poentu osim same ciste zarade. Ono sto sam citao na netu, neka maximalna mesecna zarada je 200$ ako se ubijes od posla dnevno, ali tamo dolaze preduzetnici sa idejama, kada budes radio sa njima i ako budes zeleo shvatices poentu i ideju zasto njima treba to, koji je cilj … Drugi bitan detalj je to sto tamo dobijas odmah posao, ne trebaju ti vestine prodaje komunikacije , odmah radis, jeste da je na sitno ali nakupi se. Zatim, kasnije mozes otvoriti jos jedan nalog , pa uduplati zaradu . Sajtovi gde odmah radis bez komunikacije sa klijentima su idealni za pocetnike, a microworkers ti pruza sirinu u idejama naucices kako razmislja preduzetnik sta mu je bitno sto to trazi i posle ces neke ideje usvojiti za svoj neki buduci posao . Slican princip ima i sajt za pisanje clanaka Iwriter gde uzimas odmah posao i pises , isto idealan i za pocetnike ali i za napredne jer ne gubis vreme u komunikaciji i bidovanju vec samo uzimas i radis, isto idealno za one sto ne vole prodaju, pregovore itd…

2 Likeova

Radiš li još takve poslove zainteresovan sam za info koji sajt možeš mi poslati svoj aff link?