Internet zarada i online poslovi za početnika - iskustva?

Poštovanje,

Prije svega želio bi da pozdravim kolege na forumu.

Odlučio sam krenuti sa radom na internetu u nadi da ću zaraditi nešto,međutim, edukujem se tek par dana a vec me glava pocinje boliti, stoga trazim savjet od Vas, a nadam se da ima dobrovoljnih kolega koji će dati iskreni savjet.

Voljan sam raditi nekih 5-6 sati, i zelio bi dnevnu zaradu oko 5-10$ kroz nekih 2-3 mjeseca rada, mislim da je to realna zarada za početak.???

Voljan sam uloziti 50 dolara za sami početak, a naravno i više kada zaradim prve novce preko interneta.

Stranice tipa freelancing.com i slicnim sam pokusao, i od toga zaista odustajem, jako teško dobiti posao i ne vidim se u tome.

Interesuje me slijedeće, šta predlažete da zapocnem, nemam iskustva, i nemam znanja, znaci krecem od nule, šta je najbolje za početnika? Na što se usmjeriti? (Svaki dan citam, raspitujem se, ali tek sam krenuo, a internet svaki dan se mjenja)

Affiliate marketing
Dropshipping?
CPA?
Klasicna preprodaja?
Mikro poslovi?

Unaprijed zahvalan svim kolegama na odgovorima. Lijep pozdrav

Jako realno. A ovdje smo svi multimilajrderi jer mi kao profesionalci imamo dnevnu zaradu 1000$ dnevno.

3 Likeova

Ovo je ambiciozno :slight_smile: Sjetih se svojih pocetaka…

Ispod rece, ne znas nista raditi, sta si ona tu trazio?

Moj ti je savjet za pocetak, ako znas pisati da radis za druge clanke. Vremenom se dopuni znanjem i lagano kreci u svoje sajtove.

Dropshipping sa ulaganjem 50$? haha i preprodaja takodjer…zaboravi.

Ostalo, da li imas kakve podloge poput Facebook stranica i slicno?.. Procitaj forum barem 6-7 sati, imas super savjeta i tutorijala.

1 Like

ja se edukujem tri godine i još me glava boli

sve si upravu, nastavi čitati … ja sam mjesec dana čitao o affiliate marketingu pa na kraju prešao da čitam o youtube hahahah

ovi načini što si naveo manje-više zahtjevaju više ulaganja novca ali i više ulaganja vremena, probaj sa strane razvijati neku seo stranicu ili youtube kanal, za to ti treba godina-dvije ali možeš raditi sa strane i uspjet ćeš sigurno ako budeš ažuran

1 Like

Znam engleski jezik, prevoditi tekstove, znam napraviti wordpress websajt, ima i drugih poslova manjih tipa unosenje podataka itd… voljan sam raditi… Nemam nikakvo znanje oko internet marketinga… (imam koliko sam mogao nauciti za sedmicu…)

Šta raditi sa strane?

Svjestan sam da ne mogu postati milioner za mjesec dana i sa 50$, razumijem šta govoriš i hvala ti na iskrenim savjetima.

Ali nije zar nemoguće poceti raditi i zaradjivati sa 5-6 sati dnevno rada i početnim kapitalom od 50$ ???

Izvini, ali to sto ti zoves kapitalom, ne mozes priustiti pristojnu veceru i dobro pice. Za pocetak radi tekstove, pa povecaj taj “kapital” minimum 10 puta, pored toga lagano kreni sa svojim sajtom.

sa strane znači da kada se odlučiš za jedan način zarade i počneš raditi na njemu … pored njega možeš odvojiti sat-dva dnevno za još jedan posao sa strane … čisto da ne razvijaš samo jedan način zarade, ja bih to radio sa strane jer je potrebno vremena za seo ili za youtube kanal

možda bi i mogao nešto kada bi znao tačno šta radiš, sve po pravilima šta ja znam … recimo neku cpa kampanju da ubodeš pa da ti se na tih 50$ uloženih vrati 100-150$ … ali pošto si početnik odmah da ti kažem da ćeš godinu dana testirati i učiti … vjerovatno ćeš nešto zarađivati ali će ti se sve svoditi na učenje i sticanje iskustva … znam kakav sam bio ja prije tri godine

tvoje je samo da ne odustaneš, a sve će doći vremenom, niko ti ne može reći jesi li na pravom ili krivom putu dok to sam ne otkriješ … sve što pročitaš na internetu ti može dosta pomoći ali ti neće donijeti pare već upute, tvoje je da razviješ svoj jedinstven sistem zarade i da ga usavršavaš, sve što vidiš na internetu ima neki twist tj. caku koju moraš sam da razviješ, za to je potrebno vrijeme i mnogo promašaja

Uči, uči, uči … a za to vrijeme pisi članke, prevodi ih, unosi proizvode itd

hmmm sa 50$ možeš kupiti domenu i hosting na godinu dana. Probaj raditi za početak neki blog o nečemu što voliš. Pa onda probam malo isprobati na njemu adsense,affiliate,vježbaj SEO itd…

Tih 50$ je dovoljno samo za host+web i to ti je bitno za početak bez toga nemožeš :slight_smile:

Sretno! :slight_smile:

1 Like

Da li je moguće da ta zarada bude cca 100 dolara mjesecno?

Opčenito znači kada bi krenuo od nule, sa “kapitalom” koji sam naveo, radnim vremenom… šta mi preporučujete da krenem raditi, da se na to baziram i izucavam, pa da i probam kad dobro izucim??

Razumijem i da Vama ovo mozda djeluje smijesno, pretpostavljam da dobro zaradjujete, ali siguran sam da ste i vi bili na mojoj poziciji prije par godina. Želio bi samo dobru smjernicu da krenem raditi ono što je najprihvatljivije za početnika kao što sam ja kako bi sebi obezbjedio dodatni novac sa strane.

Kako šta?

kažem ti prije tri godine sam bio u istoj poziciji, nikome ko je krenuo od nule ne može biti smiješna ta situacija … samo onome ko je naslijedio milione može biti smiješno

posle par mjeseci izučavanja može

Ako si punoletan cika Brane ti predlaze ,
pusti sve te bajke ,odmah predji na web cam sex affiliate i danas kada se ukljucis negde
sutra 6 sati delis reklame gde god stignes a prekosutra vidis zaradu,a kada svaki dan imas
neku zaradu onda dalje ucis i radis jos nesto…
90 % neta se sastoji od sexa zato nemoj uludo trositi vreme
eto to ti je savet em gledas sise i guzice em zaradjujes iahahahhaha

5 Likeova

Cika Brane, taj spam je mogao praviti prije godinu-dvije. Danas, on kao pocetnik to ne moze uraditi, siguran sam.

Ostalo se slazem…

:stuck_out_tongue: slazem se al ne mogu jbg javno da mu predlozim da mi bude SEGRT ahahaahahah
mogu samo da mu dam smernice

3 Likeova

čika brane odakle dovlačiš traffic hahaha

sve gde se moze ista staviti ikakva reklama sa linkom ili bez linka face ,instagram,twiter,g plus,reddit,stumble,vk,i svi oglasi

2 Likeova

Ja ti savjetujem Youtube, nemoraš uložiti ni centa, ako sve dobro proučiš glede njega, pametno odabereš temu kanala, budeš uporan i ako budeš svaki drugi dan objavljivao video, sa 2-4 sata rada dnevno, za 6 mjeseci možeš biti na prosječnoj plaći pa i više…sa daljnom tendencijom laganog rasta…
Takav ti je meni put bio, istina trajalo je to godinu dana dok se nisam trgnuo i odlučio što raditi, al eto
…može se…

2 Likeova

Čemu vrijeđanje čovjeka? Svi smo manje-više počeli na isti način.

Vjerovatno ćeš proći 2-3 faze i odlučiti se šta ti “najbolje leži”…

5 Likeova

Ma pusti Cupu, on već godinama iznajmljuje apartmane u Makarskoj , hrpa love je tu :rofl::rofl:

3 Likeova