Ioncube zaštita php-a

Ima li tko Ioncube?

htio bih isprobati kako radi, ako ima tko volje objasniti kako radi bio bi zahvalan.

Da li je itko cuo za to?

Čuo za Zend Guard al’ nikad koristio.

Htio bih napravit algoritam da kada netko kupi moj proizvod dobije token koje se generira na osnovu imena domene, posalje mi token ja mu vratim licence key.

Zelim kriptirati akgoritam i jos neke php datoteke. Znam da se to moze sa ioncube. Ako ima jos netko drugaciji prijedlog slusam.

@costlyDeveloper

Čuo, isto nisam koristio.

Zašto misliš da treba neki php kodirati, bojiš se da ti netko ne ukrade code?
Ima hrpa stvari na githubu, što god da si izmislo 99 % da već postoji.

Odgovor na ovo ti je da se sve može provaliti.

Znam da radi dobro i da nitko nije provalio do sada, a svaki cpanel ima ioncube modul i lako ga je upaliti.

Uglavnom ekipa koja ce biti trziste vjerojatno ga nece provaliti, jer proizvod ce kostati $20-100 tako da se nitko zbog toga nece opterecivati.

jorgovan imas li neki konkretan prijedlog ili ?

Pises mi nesto sto uopce nisam pitao… definitivno imam kupce za ono sto proizvodim. A ne bitno je za ovu temu…

Daj mi onda jedan postojeći besplatni najnoviji Photoshop i Adobe Premier :wink:

Mislim da svakako griješiš…specijalna rješenja su itekako tražena. I ako dotični već prodaje neko od specijalnih rješenja, logično je da želi spriječiti da se isto dalje distribuira bez njegovog dopuštenja.

Mislim da me obadvojca osobno poznajete, samo imam novo ime na forumu, stari account.

Dakle ne trazim poslovni savjet nego konkretno zelim zastititi svoj kod od kopiranja.( Imam kupce i ne postoji na githubu.) No to je nebitno!

Kako cu napisati algoritam za zastitu i sustav za licence je moja stvar.

Zato jer se nikome neda zezati s time, jer hakeri nemaju koristi.

Mozes napraviti u c ili c++ svoj alat za kriptiranje i dekriptiranje, recimo kao dodatak za php.

Tu se konkretno misli na code, algoritme.

Ima gimp npr., drukciji program istih/slicnih mogucnosti i dostupan je code i vidis kako je neki/a algoritam/funkcionalnost napravljen/a.

Jedan od nacina je da svoj code zastitis licencom. Ako prodajes na zapadu, onda mirno spavas. Ako prodajes balkancima, onda zastita sa ion cube sw.

A što će netko prodavat for petlje na komade?
Ono, 20 for petlji za cijenu 10. xd

Naravno da svaki code koji nešto vrijedi može obraditi neku logiku. Photoshop po tome nije ništa drugo, nego samo kompleksan code, algoritam…koji odrađuje kompleksnu svrhu.

Reći da sav code postoji je notorna glupost.(srry na izražaju)
Postoje i sva slova abecede, ali to ne znači su sve moguće ideje već rečne/zapisane.

Isto tako je nemoguće da postoji sav code, jer je beskonačan potencial toga što može biti isprogramirano.

ali već postoje sve riječi koje se koriste da se iskombinuje rečenica … tako se i već napisani dijelovi kôda koriste da se iskombinuje kompleksan kôd

Upakovati sve to u neki executable nije opcija ?

PHP definitivno nije najsrećniji izbor jezika za postavljeni (gore) aspekt.

Svakako da je najbolje rješenje što se PHP-a tiče vlastiti SaaS/PaaS server (k’o što to rade najveći Google, Facebook… jer oni ipak znaju zašto je takva solucija prihvatljivija), al’ reče čovjek da ima striktan poslovni zahtjev.

Ono što znam je da oni kojima se može vjerovati kad se radi o PHP-u ne koriste ovakve poteze. Ne znači da se ne može napraviti nešto, samo znači da nije svakidašnje i da treba u business plan uplanirati neočekivane naknadne probleme.

Lično bi’ se bacio na istraživanje SaaS-a i dostupanja servisa na vlastitim serverima.

Ljudi moji, ovo je side projekt na kojem cu zaraditi 500-1000 $ nemojte me krivo shvatiti. Php je proslost i ne mislim ulagati svoje vrijeme u proucavanje istoga. Zanima me brzo rjesenje za zastitu podataka.

Da, ali tvrdnja da postoji sav code napisan je kao tvrdnja da postoje sve rečenice napisane. Još gore, kao da postoje sve priče ispričane.

Možemo reći i da sve jednostavne rečenice već jesu napisane…ali nove kompleksnije rečenice nastaju kombiniranjem jednostavnijih rečenica. I nemoguće je zato da se sve napišu, jer uvijek ih može biti još.
(A nije čak kvaka niti u rečenicama, nego u priči koja će biti ispričana sa nekim skupom rečenica. I takvih priča je beskonačno.)

Ista stvar je i sa codeom. Postoje možda svi osnovni dijelovi code-a napisani, ali i ne sav code koji iz toga može nastati.

Zato sam povukao paralelu sa slovom…jer jednostavni code je “samo slovo” kompleksnog codea, ništa drugo.

Otisli ste svatko u svom smjeru fokus na temu ne znam da li ju i postojao. Predlazem pojedincima da pocnu pisat blogove ili knjige gdje bi izrazili svoja stajalista i misljenje o svemu i svacemu.

2 Likeova

Za ovo griješiš. :smile:

2 Likeova

Mozes ovako da u svaki fajl koji enkriptujes preko ioncube stavis provjeru za licensu.
Znaci u tom fajlu napravis checkLicense funkciju u kojoj uzmes trenutni ip ili domenu servera i saljes na neki svoj Domen da provjeri.
Ali bi morao ovo enkriptovati nekako jer se moze lahko bypass.
Najbolje bi ti bila zastita preko HWID ako je moguce.

1 Like

PHP proslost nikad nece biti kad je preko 70% sajtova u njemu napisano.

1 Like

Nasao sam idwntifikator kojim cu zastitit licencu, algoritam sam isprogramirao, ali zelim ga zastititi da se ne zna kako funkcionira.

Ono sto mene zanima kako se koristi ioncube.
Da li trebam sam napraviti razlicite datoteke ako je verzija phpa razlicita odservera do servera. Vidio sam da neki imaju tako. Da li su to sami radili ili je to generirao ioncube