Ioncube zaštita php-a

Posljednja verzija (10.2) bi trebala pokriti većinu PHP-a. Pokriva 7.2 i manje.
Samo pri enkodiranju mijenjaš vrijednost parametra za kojuverziju PHP da se uradi encode.
Vjerujem da i ostalo ima u uputstvu nego se nisam zamar’o da čitam svih 78 strana, ovo sam naš’o za 30 sekundi guglanja [hint: sekcija 1.3]:

2 Likeova

:smile:

I tko je glavni kandidat za zamjenu PHP-a? (Ozbiljno je pitanje, ne sprdam :slight_smile: )

1 Like

Heh, ne mogu odoljet komentirat kad čujem da netko napiše da je sav code već napisan. Kao što su rekli tamo negdje u 18 stoljeću da sve što je moglo biti izmišljeno, da je najvjerovatnije već izmišljeno.

A što se tiče teme, mene isto zanima kako se može zaštiti…ali nisam upoznat sa tim solucijama enkodiranja codea.
Meni nekako pari da ne postoji 100% zaštita onog momenta kada se nekome da kompletan code u ruke.
Jer sve to što se negdje enkodira, neka druga skripta mora dekodirati…i lopov samo treba naći tko koga dekodira sa kojim ključevima i zaobići to.

Ako je potrebna “nekakva” prosječna zaštita…onda je to ok rješenje. Ali onda možda može i jednostavnije od toga, a da se postigne isti efekt. :slight_smile:

Ono što vidim kao ultimativnu zaštitu je da nekakav bitan core programa odrađuješ kod sebe na serveru. Aplikacija koju si prodao se u nekom momentu procesiranja algoritma povezuje na tvoj server sa API keyem kojoj si joj dao kod isporuke …i tvoj server odrađuje taj core dio i vraća samo response aplikaciji.

Na taj način ostaje u tvojim rukama poprilično jaka kontrola tko sve koristi tvoju aplikaciju i koliko ih koristi. A da bi netko to premostio, mora znati isprogramirati onaj core dio koji si zadržao kod sebe.

(Taj pristup vrijedi samo za aplikacije koje imaju pristup internetu, a koja danas nema? :wink: )

1 Like

Prica da je PHP proslost i da umire se proteze godinama, ali kao sto vidimo nista od toga (na zalost dezurnih pljuvaca raznih programskih jezika) :slight_smile:

1 Like

Ako je ovo islo mene onda dobro. Sta da kazem, definitivno nisam protivnik niti jednog programskog jezika.
Php volim inace, vise zezam sa takvim izjavama nego sam ozbiljan. :slight_smile:

1 Like

Bozo, ioncube radi odlicno i na trzistu je od 2002 i svaki modul za php ga podrzava. Znam za neke software koji ga koriste u distribuciji. Pogledaj njihov site, imaju online encoder trial.

Dakle datoteka radi isto. Imam dobrih ideja. Na mobitelu sam, ali napisat cu jos o tome.

Vidi pa ako ti se svidi uzmemo po pola svatko $100.

Jok, nista vezano za tebe i tvoju izjavu.

Opcenito govorim o osoboma kojima je PHP (i JS) go to jezik, kad je u pitanju pljuvanje :grinning:

2 Likeova

Ne treba mi to …čisto sam pitao jer sam znatiželjan čuti kako radi takva zaštita? (Kada ključ daješ lopovu u ruke, heh)

Ako bi neki program trebao čuvati, išao bi metodom koju sam opisao. Odmah dobiješ i metriku korištenja aplikacije i puno veću kontrolu. I ono jako bitno, ta kontrola i za kasnije ostaje fleksibilna. Jer u tom slučaju pravila nisu “zacementirana”, pošto je logika kontrole ostala kod tebe…pa možeš s vremenom mijenjati tu logiku …prava/cijenike/načine korištenja licenci…itd. Naravno, može se mijenjati u okviru onoga što je ugovorom ostalo slobodno…

A ovo kada odjednom daš sve…otišlo zauvijek. :slight_smile:

Da je Google tako dao u startu sve mape besplatno, kako bi ih kasnije naplatio? Isto da ih je u startu naplaćivao, nebi ih mogao toliko raširiti.
Zato treba fino strateški…prvo za djabe, pa kad se netko malo čvršće upeca, postane ovisan o aplikaciji (što se vidi kroz metriku korištenja)…onda se lagano naplaćuješ. :wink:

Znam, znam …nisi htio savjete takve vrste. Al eto…samo dijelim svoj pogled na mogući model naplate i zaštite.

Razumijem tvoje razmišljanje. I sam bi pristupio sličnim konceptom za večinu projekata.

Nemam baš naviku pisanja off topika po forumu. Pogledaj ovako: Ako ne znaš o čemu se radi, vjerojatno niti case study nisi napravio, pa mogu zaključiti da pišeš o konceptu koji koristiš možda u nekim svojim projektima koji se pokazao dobar, ali u sasvim drugoj branši.

Rješenje za maleno tržište bez održavanja, jednokratna prodaja. Kupaca ukupno ima između 10-20. Dok cijena prodaje modula može biti od $10-$100. Tek vrijeme programiranja oko 5-15h po modulu.

Za to da podižem server? Dok mogu enkodirati datoteke sa sustavom koji nije hakiran, a koristi se u puno većim software-ima.

Za 10-20 kupaca netko će se to potruditi dekodirati?
-Moduli sadržavaju minimalnu business logiku(BL), s time da se koriste kao moduli za drugi software drugog autora tako da se BL oslanja na softwar, pa niti ne exponiram svoju BL.

Možemo li se vratit na temu Ioncube ili neka druga zaštita enkodiranja PHP-a?

Neće ti se potrošit “prostor” ako tema oko zaštite php-a lagano propitkuje koje su sve opcije tu prisutne. Možda ti tako otkrije netko nešto korisno što nisi imao na umu…a i svima nama, jer svi možemo tako dobit korisne ideje.