iPhone ne pamti Session varijable

Iskreno, ne znam u koju grupu da ovo smjestim…
Malo sam tražio po forumu, ali nisam našao thread koji bi mi pomogao.

Znači, iPhone (mobile Safari) mi ne pamti Session data nakon refresha stranice ili nakon prelaska na drugu stranicu. Siguran sam da su se iskusniji web programeri susreli s time…

Ne koristim cookiese, nego session varijable, ali stvar mi radi kada mu dozvolim cookiese.

Reći svojem klijentu da nikome na iPhoneu neće raditi njegov web osim ako ne uključe cookiese… neprocjenjivo :grrrr:

[quote=“ex_profa”]Iskreno, ne znam u koju grupu da ovo smjestim…
Malo sam tražio po forumu, ali nisam našao thread koji bi mi pomogao.

Znači, iPhone (mobile Safari) mi ne pamti Session data nakon refresha stranice ili nakon prelaska na drugu stranicu. Siguran sam da su se iskusniji web programeri susreli s time…

Ne koristim cookiese, nego session varijable, ali stvar mi radi kada mu dozvolim cookiese.

Reći svojem klijentu da nikome na iPhoneu neće raditi njegov web osim ako ne uključe cookiese… neprocjenjivo :grrrr:[/quote]

vidim da nisi upućen u sessione…

Session koristi jedan cookie na client sideu da spremi session id…

Znači ovako, da bi ti kao netko tko radi web aplikaciju koristio sessione za spremanje nekih informacija o tom nekom korisniku on svejedno mora imati uključene cookiese, jer u protivnom ti opet ne znaš koji je to korisnik… Znači tvoj apache server stavlja session id za nekog korisnika kad se konektira na računalo onoga tko dodje na site i to u obliku cookiesa(a u tom cookiesu je session id), ali samo ako su cookiesi uključeni, u protivnom ništa…

Većina ti korisnika ima uključene cookiese, čisto sumnjam da po defaultu na safariu nisu uključeni cookiesi…

Hvala ti na odgovoru, ali… :slight_smile:

Možda ispadnem glup, ali zar nisu cookiesi nešto što zauvijek ostaje u tempu (barem na Windows platformi s defaultnim postavkama), a session ostaje samo dok ne ugasiš browser?
Pa prvo što gasim po browserima su history, cookiesi, tracking i slično, a radi web mi savršeno i na Mozilli i na IE i na Operi i na Chromeu. A mislim da radi i na “običnom” Safariju (desktop verzija).

Ima jedna glupost, a to je da je taj web normalno radio na istom iPhoneu prije mjesec dana. Ne vjerujem da čovjek prčka po settingsima od Safarija, nije baš takav znalac. Od tada u proteklih mjesec dana sam mijenjao i preslagivao neke stvari. Dosta sam prčkao po kodu i CSS-u, ali logika za spremanje varijabli u Session se nije mijenjala sigurno.

Nemam iPhone, ali sam za ovu potrebu gledao 2 tuđa i oboje imaju Use Cookies = Never, a oba korisnika mi se ne čine dovoljno iskusni da bi to promijenili. Defaultna postavka bi trebala biti da se cookiesei uključe samo za posjećene webove, ali pročitajte ovo:
Are iPhone cookies enabled by default? - Stack Overflow

Uglavnom, a kako vi ostali to radite? Pa nisam valjda jedini koji je imao ovakvu situaciju.

Ne znam kako drugi to rade (nvj. je ovo što zero kaže, da je tebi dopao u ruke neki iPhone koji ima isključene cookieje). Ali, možda će te zanimati da je informaciju o identifikatoru sjednice, osim u cookieju, moguće čuvati i u query-stringu:

Svakako uoči i napomenu koja stoji uz tu opciju.

Ovdje imaš opis kako to učiniti i ako nemaš dostup do php.ini datoteke (u datoj temi se pokazuje kako query-string isključiti, dakle suprotno):

http://blog.coderlab.us/2006/08/15/disabling-the-phpsessid-in-the-query-string/

Alternativno morao bi moći koristiti i ini_set() funkciju da programski rekonfiguriraš ovu opciju.

Načelno, dobro dizajnirani softver funkcionira i bez cookieja, ali s reduciranom funkcionalnošću. Nakon detekcije da cookieji ne rade, o tome možeš obavijestiti korisnika.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja