iPhone oglas - scam

Naišao sam na
http://www.kupujemprodajem.com/iphon-telefoni-svih-modela-2g-3g-3gs-164166-oglas.htm

Jeste li vi već to vidjeli. Čovjek je iz Srbije. Je li tko naručivao od njega?
Kontkatirao sam ga i tak mi pričali. Kaže on da nij prijevara, da uvozi iz USA, da će mi poslati njegove dokumente skenirane da vidim tko je i što je. Želi uplatu preko western uniona - što je čudno, ali kaže samo dio novca i onda šalje iPhone.

Što vi kažete?

klasicna prevara… zaobici u sirokom luku

Ti sa western union su najgori, sto ne salju preko poste da bude placanje? zato jer nemaju to sto prodaju!

Ja kažem da ćeš se vjerojatno pozdraviti s lovom.
Kažem vjerojatno jer možda je čovjek poštenjak i ja trtljam bezveze.

Sto se uopce zafrkavas sa tim oglasima (posebno preko granice)? Ako mislis imati iPhone po defaultu se podrazumjeva da ces ici na net pa ti je potrebna neka od tih tarifa. Prepaid je preskup…
Ja sam uzeo iPhone u tarifi i150 (TCom). Je da je pretplata i to na 2 godine, ali je prava milina - 150min free, 50 poruka i 1GB prometa (sto je dovoljno za surfanje bez previse videa i sl.). Sada je i akcija da prvih 6 mjeseci placas pola pretplate…
Kad sam ja narucivao trebalo je cekati na uredaj po mjesec i vise dana, ali veza radi cuda - znas kako ide u HR.
Izuzetno sam zadovoljan i uredajem i operaterom

Mislim da ti je sve rečeno. Samo da dam glas za gore napisano.

Ma da, kupiš u t-mobile-a i miran si, ovako za 1-2 000 kn manje riskiraš da te netko prevari…
Mobitel na crno nebi kupio ni u brata!

Ma čista prevara, bježi od toga.

Ali to je otišlo već toliko daleko, da me baš šokiralo. Evo jedan još smješniji primjer… Jučer mi priča jedan kolega kako je na Njuškalu vidio oglas kako tip poklanja dva skupocjena psa (zaboravio sam koja), samo treba platiti agenciji za prijevoz nekih 80 eura, jer će pas naravno - doputovati iz Irske. Tip je kao tu radio pa baš želi da se pas pokloni u Hrvatsku.

I skuži on odmah da je to prijevara, ali baš iz principa mu se javi… kao poslat će on pse, sve… i da mu račun da uplati lovu na neku xy firmu u - Kamerun.

I sad se ja pitam - da li stvarno to netko spuši i uplati lovu, jer očito da da, čim se ovaj bavi tim poslom i još kad je ‘proširio’ poslovanje na Hrvatsku i susjedne zemlje. :slight_smile:

Taj sistem je čisto statističke prirode i mora uspijevati. I uspijeva, stalno. A razlog je ljudska pohlepa, odn. valjda praiskonski oportunizam skupljača. Žao mi je što ne mogu naći link na jedan tekst gdje su opisane klasične sheme prijevare, te razlozi ljudske psihe zbog kojih smo podložni biti žrtve tih prijevara. Tekst je nastao motiviran jednom BBC-jevom dokumentarnom serijom o tzv. “hustlingu”.

to je prevara, samo kupuj od ljudi s kojima se možeš naći pa sve isprobati i sl.
ili poštom ali samo od onih trusted :zbogom:

[quote=“sime_zd”]Ma da, kupiš u t-mobile-a i miran si, ovako za 1-2 000 kn manje riskiraš da te netko prevari…
Mobitel na crno nebi kupio ni u brata![/quote]

zašto kupnja na crno ne valja ?
dobar dio ljudi koji prodaje mobove prodaje s pravim garancijama tako da nema razlike osim u cijeni naravno. ostatak prodaje s garancijama od privatnih servisa ili bez garancije… neznam što je tome loše… ??
a dobro je potpisati preplatu na dvije godine :rotfl::rotfl:
najgora solucija

Tražim iphone 3g za 300 eura! Thx

300 evra za ajfon tri ge? svasta…

al ak bas inzistiras…

http://www.njuskalo.hr/apple-iphone/iphone-3g-oglas-1404644

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja