Iskustva s BSP Hostingom?

Propadne ti i stranica :smiley: pa prebaciš…

Ostadoh bez svega, mjeseci i mjeseci rada, 4 stranice propale kao da nikada nisu niti postojale, + 3 za koje imam backup… kakav masakr… :fiju:

Hvalio sam ih cijelo vrijeme tu po forumu, ali ovo je strašno što se dogodilo. Da ne pričam koliko mi je stranica propalo i koliko sam love zgubio, sada pokušavam s ekipom vratiti u funkciju ovih par stranica, kada to uspije onda cu napisati lijep post o svemu vezanom za njih.

Nema se tu što lijepo pisati… Ovo je zaista strašno što se događa. Nakon pozitivnih komentara koje sam vidio u ovoj temi, odlučio sam prebaciti svoj reseller na BSP. Već u samim počecima je bilo problema oko transfera da bi se završilo katastrofalno sa brisanjem cijelih siteova i nemogućnošću povratka backupa koji je također uništen valjda. Sistem korisničke podrške putem ticketa i ničeg više je kao lutrija. Nikad ne znaš kad ćeš dobiti odgovor, pogotovo na neka pitanja koja nisu 1+1? A prvi odgovori na ovu zadnju nepogodu da kontaktiram svog ISP jer dolazi do mrežnih smetnji graniči sa zdravim razumom. Evo, već drugi dan ne mogu pristupiti svom reseller paketu. Stranice su nestale. Ljudi mi ne mogu poslati mail. O tome da posao trpi ne moram niti pričati. Ali dobro, sam sam si kriv. Ideš sa namjerom da spustiš troškove poslovanja i onda si napraviš više štete nego što možeš zamisliti s tim potezom. Savjet za sve koji planiraju zarađivati nešto na ovom poslu je da se ne štedi na dobrom hostingu. :slight_smile:

Pa šta se desilo, u čemu je problem?

p.s. svi ovi koji su se javili na ovu temu ovog mjeseca sa žalbom želim pomoći tako da im ponudim besplatan hosting kod sebe na godinu dana :slight_smile: Neka se javi na PM ko je zainteresovan.

Inače nisam pobornik plačanja magle ali nedavni incident me uvjerio da InfoNet sa svojim cijenama ipak zna tko su mu korisnici, njihova tehnička podrška je vrh.

Sve do sada su stvarno bili odlični, vidjelo se da su firma s desetak zaposlenih ali su se zato trudili maximalno oko svakoga i taman su postajali dark horse velikim igračima na ovim prostorima, no ovo što se desilo je najgora moguća stvar što se može desit hosting kompaniji, vjerujem da nisu oni krivi nego Hetzner ili kod koga već imaju servere, ali njihova je golema krivica da nisu imali zaleđe odnosno da nisu imali backupove spremne na nekom trećem mjestu…

Nema, od sada da mi Bill Gates drži stranice na svom privatnom serveru, svejedno radim backupove stalno! A BSP hosting, žao mi je dečkiju jer su uvijek bili maximalno pošteni, i vjerujem da niti ne spavaju ovih dana, ali sami su si krivi…

Mogu znat sta je bilo s BSP-om ?

Pali su gotovo svi serveri i vjerovatno sve stranice koje su bile nisu vise online jer je sav backup propao … a i preuzima ih nova firma iz Velike Gorice …

Držim kod njih sajt jedne firme.
Cijeli dan nisu mogli primati ni slati mailove, niti su web stranice radile. Četvrti put u zadnjih godinu dana.

Kad je sve proradilo, sajt se opet pojavio online isti kakav je i bio.
Ništa nije izgubljeno. A naravno, imam i redoviti backup.

Inače, zadnjih 12 godina većinu sajtova (sve što mi je iole važno) držim kod Plusa.
Skupi su, ali nikad problema sa serverima, a ako nešto sam zbrljam, u bilo koje doba dana ili noći pomažu u roku od 10 minuta.

Pozdrav svima,

da se nadovežem na temu i objasnim što se zapravo dogodilo. Naime, jedan od servera je isključen iz mreže od strane Hetzner-a (razlog nam do dana današnjeg nije skroz jasan,a nismo niti dobili njihov odgovor na naš upit). No, idemo redom, prvotno smo zaprimili njihov odgovor da se dogodio problem na mreži i da se stranicama ne može pristupiti zbog poteškoća od strane nekih internet providera iz HR te je to razlog zašto su neki korisnici zaprimili odgovor da kontaktiraju svog ISP-a. Taj odgovor zaprimili su od level 1 korisničke podrške, no čim sam osobno provjerio situaciju, shvatio sam da to nije problem jer su drugi serveri nastavili normalno raditi bez ikakvih problema. Odmah smo reagirali te napravili setup novog servera kako bismo prebacili korisnike. Uspjeli smo vratiti 60-ak cPanel računa sa backup servera, da bi backup server otišao u “read-only mode”, nakon čega je bio pokrenut i FSCK (File System Check). Nakon što je FSCK bio završen, server je pokrenut, no svi podaci bili su korumpirani i nije ih bilo moguće vratiti.

Jasno mi je da se dobar dio korisnika oslanjao na naš backup sustav ( s kojime do tada nikada nije bilo problema ), no uvijek treba raditi i vlastite sigurnosne kopije jer sa stvarima poput servera uvijek može poći nešto po zlu i to se može dogoditi i događa se svima, a ne samo nama.

Samo je server03 bio zahvaćen ovime, a akvizicija tvrtke je već od prije dogovorena (ne vezano za ovaj problem koji nas je pogodio) te će pomoći u dodatnom poboljšanju usluge jer se uvode novosti poput telefonske podrške, servera u HR datacentru i dr. Tvrtka koja će nas je preuzela i njeni vlasnici imaju dugogodišnje iskustvo u hosting industriji i sigurni smo da će naši klijenti ostati u sigurnim rukama.

"Sve do sada su stvarno bili odlični, vidjelo se da su firma s desetak zaposlenih ali su se zato trudili maximalno oko svakoga i taman su postajali dark horse velikim igračima na ovim prostorima, no ovo što se desilo je najgora moguća stvar što se može desit hosting kompaniji, vjerujem da nisu oni krivi nego Hetzner ili kod koga već imaju servere, ali njihova je golema krivica da nisu imali zaleđe odnosno da nisu imali backupove spremne na nekom trećem mjestu… Nema, od sada da mi Bill Gates drži stranice na svom privatnom serveru, svejedno radim backupove stalno! A BSP hosting, žao mi je dečkiju jer su uvijek bili maximalno pošteni, i vjerujem da niti ne spavaju ovih dana, ali sami su si krivi… "

Drago nam je da ste do ovoga trenutka bili zadovoljni našim uslugama. Trudili smo se osigurati samo najbolje za sve naše korisnike.

I da, nakon što se akvizicija u potpunosti završi, dobro će nam doći malo sna. :wink:

Naravno da se većina ljudi oslanja na vaš backup jer to vam je plaćeno, da nama pružate usluge, boli nas briga za vaše probleme. Mislim bavite se poslom ne snosite nikakve posljedice i ograđujete se nekim glupim zakonima da vi niste krivi ako podaci nestanu s hosta. Mislim niste ako ih ja obrišem, ali ako vi zbog svoje nestručnosti ili svojeg tehničkog kvara izgubite podatke, pa to je vaš problem. Mislim kao da kupite novi mobitel, pa vam nitko ne da garanciju na njega niti godinu dana, a pokvari se nakon prvog dana.

Da ne pričam da kada sam se odmah kupio hosting sam imao problema, od tipa da sam editirao nešto u wordpress-u i onda update i onda mi server blokira ip i naravno sve ode u zaborav. Pošaljem tiket čekam odgovor sto godina, jer pišete kako imate tehničku podršku 0-24 sata, a ona je od 8-pa do večernje sati cca 22h ili tako nešto, tako da ako pošaljem kasno navečer tiket nema odgovora. Onda kada se sjetim da kada uplatim za domene, čekam 3 dana da vi zabilježite transakciju i da aktivirate domenu. I još što je najbolje gledam neke domene 2-3 mjeseca i zamisli baš kada je ja krenem kod vas registrirati netko ju drugi registrira, mislim to mora biti slučajnost debela u koju ja ne vjerujem.

I onda na kraju dođete ljudima ponudite godinu dana besplatnog hostinga, pa ja ne znam koje vi bube imate u glavi. Mislim da ste u vrijedili svoje korisnike kada ste to rekli, smatrate da je njegov rad vrijedna 200kn. Pa ajde ti meni radi cijelu godinu, a ja ti platim mjesec dana.

Iskreno se nadam da će vas netko i tužiti za ovo kaj radite, jer ovo je sramota. Ali kao što je netko napisao sami smo si krivi, kaj uvijek gledamo da uštedimo par sto kuna, a uvijek to ispadne skuplja opcija.

Što se tiče infoneta-a, imam tamo par hostinga znači razlika 10 puda, od same podrške do samih servera, od sada se više neću ciganiti za 1000 kuna godišnje, na kraju da me to ispadne par tisuća eura.

Također sada se vjerojatno selim na neki strani hosting, jer očito da mi u hrvatskoj nismo sposobni ništa.

Ovo se zove dobra preporuka. :smiley:

BSP , svaka vam cast ali meni nema sajta vise … pitanje dali imam backup .

vgmafija - svaka cast , pa da mu sad covjek nebi doso na vrata ?

Pozdrav,

ovdje se nalazi toliko neistinih stvari da ne znam gdje bi počeo, no vaše je pravo da mislite što želite i radite što želite.

Uredu ako je tako obrazlozi !

Jebote, prije par dana svi su uzdizali BSP Hosting u nebesa, sada se isti ljudi takmiče tko će ih više popljuvati.
Moje mišljenje je isto kao i na početku: jeftin i nesiguran hosting.
Tko želi kvalitetu, neka to i plati. Tko ne želi platiti, neka ne očekuje kvalitetu.

Kao što je BackD00r rekao obrazloži!

BSP Hosting, ja sam napisao da je meni kod vas sve bilo odlično i kada bi rekao da sam imao probleme i da se bilo šta ovako moglo naslutit lagao bi, ali pobogu, jel se tako teško ispričat za sve ovo? u mailu bez isprike, na službenoj stranici bez isprike, ovdje bez isprike.

Osim toga, velikom broju ljudi propalo sve i svašta, trebali ste istog trenutka sjest u auto i pravac u Stuttgart do Hetznera, na lice mjesta… a ne to rješavat preko mailova ili čega već… ljudi ostali bez imovine, a vi šaljete tickete…