Iskustva s telefonskim kontaktom s klijentima

Stvar je kako se postaviš prema klijentima, a za ovo , prijetnje itd, ne moraš ići dalje od HR :smile:
Nisam još iskusio to, na vrijeme sam jednog potencijalnog klijenta maknuo iz svog imenika, blokirao broj, jer je postalo prenapadno. A to sam mu i rekao.
Osim toga nije bilo problema. A danas teško naći tel broj nečiji na netu, pogotovo ako nude neke usluge.

Naravno da dam telefonski broj ako se treba dogovoriti ili pojasniti nešto. Lakše je pojasniti telefonom nego emailom (i brže). Nakon razgovora obavezno tražim da mi se pošalje email kako bih imao pismeni trag o tome što je naručeno.
Većinom nije potrebno telefonski išta dogovarati (imam stotinjak malih webova tko odrađeno), ali ponekad klijent baš želi “čuti glas”, a neki se žele i nalazit osobno (ako je projekt od 2000+ kuna pristajem i na to). Treba se prilagodit situaciji i procjenit koliko je bitno.

Projekt od 7300kn evo u ponedjeljak se osobno nalazim s klijentom oko potpisivanja ugovora. Sve zavisi i koja je vrijednost barem kod mene. Broj telefona ne dajem jedino ako inzistiraju ili ako su vece brojke u pitanju.

Iskreno koliko vidim firmi koji osim moba na webu nemaju ni adresu ni OIB ni išta što bi reklo gdje se nalaze tko su itd. prestao sam mariti za davanje broja mobitela za suradnju.

U zadnje vrijeme imam dosta ekipe koja traži neke ponude, a potpiše detaljni mail sa Taj i taj.

Ako smo u poslovnom svijetu i tražimo uslugu od neke firme, red bi bilo da se prestavtimo, ako smo poslovni subjekt tko smo i što smo.

I nakon odgovora, ponude, čega god, trećina se ni ne udostoji poslati neki odgovor, što god.
Eto morala i pravih ljudi. Ne kužim čega se boje? Možda špijuni neki :smile:
Kako god svi uredno dobiju sve.

Par klijentata izvana i svi u potpisu imaju BAREM, ime, tel, email, skype, pa čak i facebook i koješta, uz naravno logo firme koju predstavljaju i link. Ako još nemaš firmu, daj barem nešto više od Pero P.
To govori evo tu sam kontaktiraj me, želimo suradnju, ponudu, ozbiljni smo.

Kod nas, ako se potpiše sa Pero P. trebaš biti zahvalan.
A onda na ponudu pišeš Pero P. ??

OMG.