Iskustva sa google O3D?

Planiram jedan projekt u kojem je potrebam 3D prikaz.
Krenuo sam raditi sa canvasima, ali oni su podržani trenutno za mozilla engine, dok IE još ne podržava (pitanje je i hoće li).
Obzirom da ne vidim drugi izbor, jer aplikacija mora biti vidljiva na svim browserima, korisnici će morati downloadirati neki addon kako bi mogli vidjeti 3D prikaz.
Gledao sam O3D, međutim naišao sam negdje da je taj projekt napušten?
Ima li tko kakva iskustva sa O3D ili nekakve relevantnije podatke o razvoju dotičnog engina?

koliko napredan mora biti 3D, pogledaj jeli Flash Player može podnjeti zahtjeve porjekta.

Nažalost ne može. Pokušao sam sa action skriptom i sa flashom, ali ne valja. Šteka.
O3D bi mogao odraditi posao jer sam vidio par demo aplikacija i sasvim solidno rade.

Pa me zanima jel itko ovdje pokušavao što sa tim.
Ako nije, izgleda da ću biti prvi (iskreno ne vjerujem da baš nitko nije radio sa tim, ili bar pokušao…) :slight_smile:

Evo primjer:
http://o3d.googlecode.com/svn/trunk/samples/home-configurators/homedesigner.html

(zahtijeva instalaciju O3D addona)

[quote=“dmitrecic”]Nažalost ne može. Pokušao sam sa action skriptom i sa flashom, ali ne valja. Šteka.
[/quote]

Ako treba biti slično kao na gornjem linku onda bi trebalo proraditi na optimizaciji jer Flash s takvim stvarima nebi trebao imati problema.

Problem nastaje kod unosa nekoliko 3d objekata u “prostor”.
Imaš li kakav demo gdje tako nešto flash radi (da je interaktivno, odnosno da mogu nekakav predmet po izboru postavit u prostor i zarotirat?). Zanima me da li se takvo što radilo u flashu. Vidio sam igrice u flashu (ajmo reć da bi to bilo najbliže tome) ali sve su 2d.
Ajd baš ću potražit na netu da vidim jel ima šta takvog (iako nisam vidio do sada).

Koliko vidim, jedino CopperLicht mi daje nekakvu “normalnu” podršku za 3D scene za flash da bi radilo prihvatljivo…

postoji identična aplikacija samo izgrađena u flashu kao što je gore a neznam di je link. Uglavnom flash ima nativnu podršku za 3D od verzije 10.

http://www.infiniteturtles.co.uk/projects/away3d/demos/hacienda/BSPImportTest.html

Unity je popularan, koriste ga i u projektu Trillenium.com

da Unity bi možda bio i najače rješenje.

Unity izgleda dobro, upravo skidam free verziju. U međuvremenu otkrih kako je napušten razvoj O3D i da je razvojni tim prešao na razvoj WEBGL-a. Probat ću između ova dva, iako izgleda da će to biti Unity.
Hvala na savjetu :slight_smile:

Samo ću reć: Unity je zakon :slight_smile:
Prelazim potpuno na Unity enviroment, sve drugo (HTML siteovi) spram ovoga izgledaju zastarjelo.

[quote=“dmitrecic”]Samo ću reć: Unity je zakon :slight_smile:
Prelazim potpuno na Unity enviroment, sve drugo (HTML siteovi) spram ovoga izgledaju zastarjelo.[/quote]

Bolje bi bilo usporediti sa Flashom, jer HTML sa 3D nema smisla uspoređivati.

Neki su bili pričali da bi Unity mogao zamjeniti Flash Player u budućnosti. No ipak jedno je web aplikacija a drugo 3D svijet.
Pitanje je kako će Adobe dalje razvijati Flash Player, hoće li se okrenuti 3D ozbiljnije kao što dobar dio developera priželjkuje ili će nastaviti s politikom guranja Flash Playera gdje god stignu.

[quote=“gorrc”]Bolje bi bilo usporediti sa Flashom, jer HTML sa 3D nema smisla uspoređivati.

Neki su bili pričali da bi Unity mogao zamjeniti Flash Player u budućnosti. No ipak jedno je web aplikacija a drugo 3D svijet.
Pitanje je kako će Adobe dalje razvijati Flash Player, hoće li se okrenuti 3D ozbiljnije kao što dobar dio developera priželjkuje ili će nastaviti s politikom guranja Flash Playera gdje god stignu.[/quote]

Pogrešno sam se izrazio vjerojatno.
Želio sam reći da stranice rađene u HTMLU izgledaju zastarjelo prema ovome što nudi 3D…

Uglavnom, ne znam kako će Adobe, ali Unity je genijalna stvar. Izvrsna podrška, besplatan GUI, izvanredne mogućnosti i kompatibilnost sa alatima za izradi 3D modela, povezivost sa server-side skriptama…Mrak!

Dečki, baš vam hvala za savjet :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja