Iskustva sa SSD?

Odlučio sam u svoj mac mini ugraditi SSD umjesto dosadašnjeg HDD-a koji se vrti na 5400 rpm.

Da li je netko od vas imao loših iskustava sa SSD-ovima općenito? Jasno mi je da ću se preporoditi no postoji li druga strana medalje?

Konkretno: planiram uzet ovo:

http://www.protis.hr/products/details/ssd-sata-iii-120gb-ocz-vertex-3-25-vtx3mi25sat3120g/47528

120 gb mi je sasvim dovoljno. Sugestije su dobrodošle.

Koristim Kingstona 64 GB već dvije godine i super sam zadovoljan. Za taj OCZ Vertex nikad čuo, no vjerojatno je do mene.
Uz to je za arhivu neki green WD koji se gasi nakon par minuta i cijeli comp mi je praktički nečujan (jedino napajanje ima vent. ali jako sporo radi i ne čuje se) što je uz nešto brži boot meni bio glavni razlog prelaska na SSD…

Imao sam SSD na serveru u RAID-u i radio je odlicno, no radi ustede ne novom serveru ga nisam dao staviti.
Na PC-u ga nisam koristio ali moram sad ubrzo kupiti novi desktop pa bi bilo dobro cuti druga misljenja.

Godinu dana imam Kingston 64GB… i za sad je dobro, boot i programi se mnogo brze otvaraju… jos za ostale diskove imam 3 diska koja su stara preko 4-5 godina

Kupil sem Samsung SSD 830 128GB. Dal sem 175€, naročil sem ga pa iz Nemčije.

Deluje odlično, sem res zadovoljen, ker ga imam v prenosniku. Ko sem ugasnil ventilator, je računalnik čisto tih, kar je balzam za ušesa! :slight_smile:

Baci oko:

http://www.jabucnjak.hr/forum/hardver/85259-ssd-za-mbp-13-i5-24ghz.html

Izbjegavati Kingston V100 seriju, problemi sa Lionom.

OZC Vertex je odličan. Imam ga i osobno i na barem 100-ak servera. Pouzdan, brz, bez obzira da li hendla baze, OS, logove ili pagefile…

Nema loše strane osim cijene, a pogotovo u usporedbi sa mehaničkim kliketalima. Toplo preporučujem.

Već duže vrijeme koristim OCZ Vertex 2 šta reći o SSD-u, jednostavno sve najbolje.
Kasnije sam mislio kupiti još jedan i upariti u Raid 0 međutim nema ih više u Links-u.

A za Backup koristim disk iz Enterprise serije WCD WD7502ABYS što je sigurno sigurno je.

Za OCZ Vertex 3 sigurno nećeš pogriješiti a imaš testove u Bag-u od Veljače 2012 god.

Pregled Everest

Sad sam napravio test za usporedbu koja je razlika između SSD-a i HD-a.

Sad sam napravio TEST za usporedbu koja je razlika između SSD-a i HD-a.

Tnx svima. Imam još jedno pitanje. SSD je navodno ograničen brojem zapisivanja. Da li netko ima predodžbu koji je vijek trajanja diska u godinama?

Na službenoj stranici je navedeno 2 milijuna radnih sati, i to podijeliti u dane te u godine.

Meni najstariji ima cca 1,5 godinu. Svi savršeno rade još uvijek.