Windows 11 - iskustva?

Pozdrav svima :smiley:

Da li je neko uradio upgrade na windows 11 i kakva su vam iskustva ?

Ja licno sa i7 4790 ne mogu uraditi upgrade ali nasao sam tut kako ga mogu instalirati pa me zanimaju vasa iskustva :smiley:

mislim da neces primati updates sa tom zaobilaznicom… bilo je na twitteru

Funkcioniše sve od kada sam ga instalirao 9.8.'21. (Laptop i testni računar)

  1. Aktivacija s windows 10 licencom uspješna,
  2. Update je redovan,
  3. Na testnom računaru i laptopu nemam ni TPM niti SecureBoot,
  4. Za razliku od 10ke, sve je organizovanije, ima više podešavanja za sam izgled,
  5. Za gaming je bolji od 10ke,
  6. Svi programi, aplikacije funkcionišu odlično (redovan update),
  7. Windows PowerShell, CMD, Azure CloudShell, Ubuntu, GitBash, sve na jednom mjestu u jednom prozoru s tabovima (lakše za koristiti za razliku od 10ke)


Instalacija

  1. Greška koja se pojavljuje prilikom instalacije “This PC can’t run Windows 11 when the PC is not compatible during setup, e.g. when you install Windows 11 from disc or USB. You cannot proceed at this point as the “next” button is not activate.”
  2. Kad pokrenete instalaciju sa USB-a, čim uđe u proces instalacije (prozor) pritisnite Shift-F10 da biste otvorili CMD.
  3. Upišite “regedit” i pritisnite tipku Enter za učitavanje uređivača registra sustava Windows.
  4. Idite na “HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Setup” u prozoru uređivača registra.
  5. Desnom tipkom miša kliknite Setup i odaberite “New > Key”.
  6. Dajte mu ime “LabConfig” i pritisnite tipku Enter.
  7. U kreiranom ključu “LabConfig” desnom tipkom miša kliknite odaberite “New > Dword (32-bitna) vrijednost”.
  8. Dajte mu ime “BypassTPMCheck”.
  9. Postavite vrijednost na 1. (value 1)
  10. Da biste onemogućili provjeru sigurnog pokretanja (SecureBoot):
  11. Desnom tipkom miša kliknite LabConfig i odaberite “New> Dword (32-bitna) vrijednost”.
  12. Dajte mu ime “BypassSecureBootCheck”.
  13. Postavite vrijednost na 1. (value 1)
  14. Da biste zaobišli provjeru RAM -a:
  15. Desnom tipkom miša kliknite LabConfig i odaberite “New > Dword (32-bitna) vrijednost”.
  16. Dajte mu ime “BypassRAMCheck”.
  17. Postavite vrijednost na 1. (value 1)
  18. Zatvorite Registry Editor.
  19. U prozoru CMD-a upišite exit i pritisnite tipku Enter.
  20. Aktivirajte gumb za povratak u gornjem lijevom kutu prozora “Ovo računalo ne može pokrenuti Windows11” da biste se vratili i ponovili provjeru sistemskih zahtjeva.

3 Likeova

Update od jučer (02.09.'21)

što meni nema tog apdejta ■■■■■ im tehnologe ja, stoji mi apdejt za 21h1 … možda prvo to pa će onda biti za 21h2 … ili?

Instalirao na svoj ThinkPad T490s i radi super za sada, clean install.

Stavio sam ih …pa lepi su.

Ali lepe žene su često zaebane. :laughing:
Nezz još točno koji je njihov problem, ali sam sumnjičav… tj. do sada sam imao dvije instalacije sa kojima sam se nazezao. XAMPP i CH340 usb driver. Obje provjereno rade na prijašnjim windowsima.

Što me još čeka iza lepote, ću tek da saznam …no ovak, djeluju stvarno najs.

P.S. i sa Solidworksom sam se fest nazezao, koji sam s lakoćom instalirao na desetku.

Laptop mi je usporio par mjeseci nakon prelaska na WIN11, da li je do samog laptopa ne znam, ali ne koristim ga često i za ništa specijalno, pokušat ću uraditi reboot sistema da vidim šta će se desiti

da nisi mozda win 11 instalirao zaobilazeci one hardware uslove? tpm i to? apdejtujes li redovno?

Nisam, došao mi je update tj. ponuda od njih da instaliram standardnim putem, imam Windows licencu. Update radim redovno također, možda mi je jednostavno WIN 11 prenaporan za laptop, a možda je i potreban jedan hard reset sistema obzirom da nisam ga nisam uradio otkako sam kupio laptop (10ak mjeseci)

Inače, u pitanju je Huawei Matebook d14