Iskustvo sa Raiffeisen bankom - BiH

Mozda po neki zaseocima. U Sarajevu svaka poslovnica radi svaki salter kako treba, iako ima milion ljudi kada udjes uvijek ide brzo. Sve transakcije proknjize na vrijeme, kao i uvijek. Pusti se suplje :wink:

dobro grad od 100k stanovnika je selo ok, sarajevo je peking

raspitaj se malo i vidjet ćeš da su godinu završili sa 20% manje prihoda, svi bilježe rast od po 5-7% jedino oni pad od 20%

edit: slagao sam, nije 20% već 10%

Stani malo ja nemam pojma iz kojeg si ti grada, napisao sam opcenito. Ali po napisanom onda si ili Tuzla ili Zenica.
Ma neka oni samo rade kao i ovih prethodnih godina i mene zaboli sto oni gube prihode, ja ti kazem da ja nisam imao nikada ama bas nijedan problem sa njima i sto se transakcija tice sve prolazi kako treba.

I ne napustilo kad su preskupi.

ja moram biti iskren, da ne ispadne sad da sam kontraš, meni nisu bili preskupi, plaćao sam 4 km imao sam i ono internet bankarstvo, sms upite šta ja znam … održavanje računa standardno … na transakcije neke sitne naknade za konverziju …2 godine nisam imao problema dok mi nije stigla opomena za dug koji se stvorio jer oni nisu proknjizili 6 dana … 31. marta stigla transakcija, digao pare, 5. aprila dobio opomenu, 6. aprila otisao u banku i dalje stoji dug … plus na to da dodam da mi nisu znali objasniti šta je u pitanju

u sparkasse sad imam tekuci racun, visa karticu, mastercard karticu, stedni racun, internet bankarstvo, isto ove sms upite, poruke stizu svaki put kad se nesto desi … sve za 6 km … ali mi pare stignu 23. aprila ja ih mogu dici za par minuta, vec 25. aprila je sve proknjizeno, nije vise u rezervisanim sredstvima već u raspoloživom iznosu i ja to lagano preko netbankinga prebacim na stedni nalog … e to je razlika … doduse i ova u sparkasse me je zajebala jer je greskom otkucala mastercard karticu umjesto vise ali opet kažem … mlada cura, zajebala se haha sve je do osoblja

Ma na transakcije i konverziju gule.

u kojoj je banci po vama najbolje imati VISA Electron karticu?

po meni trenutno sparkasse :smiley:

sparkasse definitivno

Ne znam kakva je Sparkasse, imaš još opciju Intesa i skupi Raif :D.

Isto imam problem sa navedenom bankom! Svako povlaćenje sa paypal-a mi uzimaju 18 KM + paypal 5$
8KM mi uzimaju na konverziju + 10 KM bankarski troškova, također to se ne vidi na izvodima, kada sam njima t ražio da mi pokažu oni isto nemaju uvid u te transakcije. Nakon što povućem novac sa paypal-a meni sav novac odmah bude dostupan, tek nakon 2 -3 dana oni proknjiže to i ja odem u minus. Meni je ovo glupo jer ja mjesećno imam oko 4 do 5 povlaćenja sa paypal-a znaći 5 x 18 KM = 90 KM mi uzmu + paypal 5 x 5$ oko 50 KM.

Da li ova Sparkase banka uzima ovoliku proviziju ? Ili koju vi banku preporučujete ?

lp

drug imam i ja ista takva povlačenja ali ne znam kako si izračunao do 18 km … i nemam blage kakvi su bankarski troškovi … to što te bace u minus je iznos posljednje transakcije koju nisu proknjižili a ti jesi podigao … tako da na izvodu stoji minus transakcija da si digao ali nema plus transakcije da ti je stigao novac jer oni nisu proknjizili 6 dana i zato te baci u minus … u ovoj temi smo došli do toga

prebaci se u sparkasse tu knjiže nakon dan-dva

Zbog toga sam ja i zatvorio u Raifu, otvorio u Intesi, tako sam i ja nekako došao do računice. Oni kada su uzimali 1% na svaku transakciju drugi nisu, sada je Intesa (i Sparkasse) uvela 1% a Raif 1,5% plus 5-10KM ne sječam se više. Gule ljudi strašno.

opet ne znam gdje ste nasli to 1% xD je l’ to ona naknada za konverziju ili šta?

To nije istina.

Da.

@limenka2017 sad sam provjerio, ipak je i Raif samo 1% i nema dodatno ništa, kako sam ranije na brzinu čitao to se odnosi na dizanje novca na drugim bankomatima, odmah iznad troškova konverzije.

1 Like

Dečki moze li se sa vaseg PAYPAL balance poslat novac na drugi PAYPAL racun, jer jedan mi prijatelj rekao da nemoze to za BiH paypal,

Tacno ti je rekao.

nemogu vjerovat šugave BiH države

Sta te to cudi, kakvi smo dobro nam daju pristup internetu! I uopce koristenje PayPal-a…