Iskustvo sa Raiffeisen bankom - BiH

Nakon 10000$ koji su prošetali tvojim PayPal nalogom bez većih problema - onda može. Do tada samo sa računa, a balance ide 01. u mjesecu ili ako povučeš uz proviziju.

Jesi siguran i da se taj limit makne nakon 10k?

Eh sad, nisam došao do toga ali sam pročitao par puta da se nakon 10k projodanih $ ukida to ograničenje pa možeš plaćati direktno sa PayPal balance. Jednom prilikom su me zvali iz PayPal (radi druge stvari) pa sam priupitao i za to plaćanje na što mi je support odgovorio da ću moći nakon nekog praga koji prijeđem ali nije htio konkretno reći kojeg.

Aha ma ja znam da ostale limite poukidaju na 10k$ ali nisam znao za balance. Koliko sam ja znao da je bio ogranicen po drzavama, do prije godinu/dvije su ukinuli za Hrvatsku. Opet, moze biti da se i to makne nakon 10k$.

Informacija netačna, pre dva dana sam ih kontaktirao sa istom namjerom jer dnevno vršim preko 30 paymentsa.

1 Like

8 KM ti je konverzija valute u KM + 10 KM bankarski troškovi svake ino transakcije

Koliko uzima sparkase ako sad p rebacim npr 100 € ? jel i oni uzimaju proviziju ovu od 18 KM nakon knjiženja ?

ja zaista ne znam o cemu vi pricate … jedino sto ja znam je da je u raiff 1% naknada za konverziju valute … ako ti je transakcija 800 km onda to jeste 8 km … bankarske troskove ja nigdje na izvodu nisam vidio niti sam platio

evo stigao mi je prije neki dan sparkasse izvod i nigdje nema naknade za konverziju valute … niti mi je manje na racunu nego sto je bilo

Upravo tako :smiley:
Ja sam u raifu i do sad je bilo 1% naknada ali dizao sam sa stednom sada sam uzeo paket mobilno i internet bankarstvo dodatni troskovi 6KM Mjesecno pa cemo da vidimo :stuck_out_tongue:

to ti je najbolje, preko kompjutera prebacujes sa racuna na racun … ja u sparkasse imam opciju koji racun da opteretim naknadama prilikom transfera … ali posto nista ne drzim u devizama te naknade nema … vjerovatno postoji ta opcija i u raiff

napomena: samo da se ispravim, i sparkasse uzima naknadu za knjizenje … kupio domenu stize poruka od sparkasse:

“Dospijece karticne transakcije od … Proknjizeni iznos: 15.96 KM. Troskovi transakcije 0.16 KM”

I ja da kazem da sam uspio dobiti Visa Electron od Sparkasse.

Moja cura mi je rekla idi u banku i reci ovako “Znam da vam je uprava rekla da promovisete Mastercard i gurate njega u pakete ali i da imate Visa Electron”. Tako sam rekao, dobio sam WTF pogled i naravno dobio sam Visa karticu :slight_smile:

eh to mi je drago čuti, znači ipak može a čuo sam od nekoga da i raiffeisen izdaje još uvijek … znači širio sam dezinformacije da ne izdaju više visa kartice :smiley:

Izdaju i Visu sve banke, samo izgleda da imaju sa MasterCard neki ugovor gdje i oni ispadaju dobri :slight_smile: Bankari za šalterom su kao trgovci, guraju proizvod koji šef kaže po defaultu… što ne znači da nema ono što ti želiš.

Ne treba dopustiti da njihov govor i pogledi dominiraju nad tobom. Traži što želiš, ako oni nedaju, traži managera da dođe :smiley:

btw. ja sam u poslovnici Ilidža

2 Likeova

evo opet u sparkasse banci me prave budalom (svaka čast banci ali su radnice na šalteru u mom gradu mazge)

dakle drug otvara račun i karticu ja stojim pored njega na šalteru, hoće visa electron ona mu kaže “ima mastercard možeš sa njom sve kao i sa visa electron karticom” … morao sam biti nekulturan rekoh “gospođo ne mogu se pare povlačiti sa paypala na mastercard karticu u bih” … ona može može, kad i ona druga se uključuje “može može sad bio čovjek koji povlači na mastercard karticu” (a to je rekla i meni prije godinu dana kada sam otvarao)

kaže ova prva “pa vi imate kod nas mastercard karticu, vi treba da znate” … rekoh “da, imam i znam da ne može, zato sam i izvadio dodatnu visa electron karticu”

kada withdrawam sa paypala novac, dođem do padajuće liste gdje treba da izaberem karticu nema uopšte mastercard kartice ponuđene za withdraw (a imam povezanu i mastercard i visa na paypalu) … “gospođo može se plaćati ali se pare ne mogu povlačiti na mastercard karticu” … “može može”

na kraju zovnem sparkasse info centar u sarajevu gospođa kaže da se SAMO na visa electron kartice može povlačiti novac sa paypala, na druge ne može

dakle nevjerovatno su tvrdoglave, strašno

Ne razumijem zašto se petljaju gdje im nije mjesto. Ako čovjek želi Visa Electron, uradi mu Visa Electron.

prije godinu kada sam ja vadio, na papiru sam napisao i potpisao da želim visa electron na kraju sam dobio mastercard pa sam onda zatražio dodatnu visa electron na isti račun

a danas je drugu počela slagati priču da ako baš želi visa electron karticu onda je to posebna procedura i možda je neće ni dobiti

znači plač

Isto se meni desilo u Raiffu, zaokružio Visa Electron, izradili MasterCard, kažu isto je to. Ama bolan što mi onda daješ da zaokružim?

1 Like

Ja nisam imao nikakvih problema, tražio VISA, dobio VISA.

Jedino mi smeta 4 KM provizije mjesečno što je previše.

u kojoj banci? raiff ili sparkasse?

recimo u sparkasse je osnovni paket račun + visa electron 2 - 2,5 km (zavisi kako kome odvale, meni je rekla 2 km drugu danas kaže 2,5 km) … + ako hoćeš sms obavještenja još 2 km + ako hoćeš internet bankarstvo još 2 km … znači osnovni paket 2 km a ako hoćeš sve uključeno 6 km … ne znam šta imaš u paketu pa ti je 4 km?

SMS nemam, mogu preko Web sitea vidjeti stanje računa i to je valjda to internet bankartvo, to su mi uvalili očigledno bez pitanja, morat ću otići da ih pitam da mi to ukinu.

Raiffesisen je u pitanju.