Iskustvo sa Raiffeisen bankom - BiH

3.99 je u raiffeisen…meni podrazumjeva devizni racun, obicni racun u KM, visa karticu, internet bankarstvo…

Kod njih za sve ove godine, jedinu zamjerku imam na bezobrazne provizije prilikom dizanja novca u Hrvatskoj. Jos se radi o njihovom bakomatu, dizao sam po 300 KM a ovi su uredno skidali 14.50…sto se na kraju nakupila fina cifra.

Ne znam kako je kod ostalih banaka, ali ovi su po tom pitanuu bezobrazni.

To je normalno, jer banke nemaju nikakvu povezanost osim naziva :wink: Bio sam kod Sberbank više od godinu dana i nikakvih problema nisam imao, osim što IA nije htio prihvatiti njihovu karticu. Sada sam kod Raiffeisen i također nikakvih problema, 4KM mjesečno i tjt.

@Cpr Ne vjerujem da su uvalili, vjerovatno nisi slušao jer si bio zauzet gledanjem, ako je bila kakva zgodna :joy:

2 Likeova

Bio sam zauzet objašnjavajući njima za šta mi treba kartica jer je njima Paypal pojam, a kamoli nešto više od toga, a i nakon mukotrpnog objašnjavanja morale su kontaktirati kolegice “koje se bolje razumiju u to vaše”.

BTW, ni meni IA nije prihvatio njihovu karticu iako sam poslao 1000 dokumenata koje su tražili od mene. Bukvalno samo 4-5 puta išao u banku po razne papire, te ih slao fejsbuku i na kraju ništa, morali na paypal

U mom gradu radi jedna nešto mlađa i prilično dobro poznaje ovo područje :wink:

Prva mi je bila u Raiffu, preskupi, prešao na Intesu. Osim što su najskuplji po pitanju mjesečne naknade, uzimaju 1% na konverziju.

uzima i sparkasse za konverziju 1%

sparkasse ima :smiley: bilo gdje da dižeš, u hrvatskoj, srbiji, gdje god ima erste/sparkasse bankomat ne plaćaš proviziju

Sarajevo, 23.08.2016./Sparkasse Bank, kao članica austrijske grupacije Erste i
Sparkasse, svojim korisnicima debitnih kartica može ponuditi posebnu pogodnost –
besplatno podizanje gotovine na gotovo 7000 bankomata ove grupacije u
inostranstvu.
Pogodnost mogu koristit svi imaoci kartica MasterCard Debit, MasterCard Gold Debit,
Maestro i Visa Electron izdatih od strane Sparkasse Bank, te podizati novac bez naknade
> na bankomatima svih Erste i Sparkasse banaka u sljedećim zemljama: Austrija, Češka,
> Slovačka, Rumunija, Mađarska, Hrvatska, Srbija, Ukrajina, Crna Gora i
> Makedonija. Podizanje gotovine je također besplatno na 90 bankomata Sparkasse Bank u
Bosni i Hercegovini, kao što je to slučaj i sa plaćanjima roba i usluga u trgovinama i putem
interneta.
Naknade za podizanje gotovine na bankomatima u inostranstvu se na našem tržištu kreću
od 1,5% do 3% ili minimalno 10KM, tako da debitne kartice Sparkasse Bank mogu donijeti
značajne uštede onima koji često putuju u inostranstvo. Također, ovakvu karticu je svakako
> korisno imati i tokom ljetovanja na hrvatskoj rivijeri, gdje su široko rasprostranjeni bankomati
> Erste Bank Hrvatska, te godišnji odmor može biti sigurniji i opušteniji.

po meni, sparkasse najjača banka u bih

Na Sparkasse Bank mi je bila uplata oko 71€, a provizija po uplati je bila 7,67€ + troškovi vođenja računa 1,28€.

Ja sam jednom imao problem sa isplatom sa IA na Raiffeisen, da li opet da pokušam ili da odmah otvorim račun u nekoj banci gdje 100% radi?

Tada mi nije FB uspio uplatiti iako sam im poslao milion dokumenata koje su tražili iz banke

Do sad sve isplate (nisam radio isplatu sa IA) na Sparkasse su bile OK i vezana je na PP, sve funkcioniše.
Samo mi se čini da su im usluge velike.

pa ako si primao eure na račun u markama onda … mada opet ne znam otkud da uzmu 10% za konverziju

kod mene je račun “Tekući račun - ostale valute” … na paypalu mi bude u eurima i stalno povlačim sa paypala na karticu … jedino što uzmu je 1% za knjiženje

To je i meni bilo čudno i tražio sam da mi oštampaju izvod, pošto se nisam dugo zadržavao u SA. Pa kad naredni put dođem detaljnije proverim sve, ali baš tako piše na izvodu.
I još komentarišem da je to puno, ali teta kaže tako je to… :blush:

1 Like

I meni u RF za konverziju uzimaju 10%, ako se dobro sjecam :smiley:

pa što ne primaš na devizni račun? ne kontam baš, kada ti neko devize uplati wire na IBAN tekućeg računa u markama ili kada povlačiš sa payapala?

Gotovo sad, uskoro gasim sve racune :smiley:

Kad povucem sa PP.

njemačka majka ? :smiley: .

1 Like

Desava li se vama da zadnjih nekoliko mjeseci usporeno obradjuju devizne uplate? Godinama unazad vrijeme obrade je uvijek bilo jutro sljedeceg dana, nakon uplate…sad je to nekako kilavo te popodne, a evo danas nikako ne obradise.

Evo i meni danas ne obradise, bas sam se zapitao, da li je do mene ili do banke nesto.
Nije bilo problema do sada, koliko mogu da se setim, sa tim obradama.
Zeljno sam iscekivao SMS o prilivu, ulazio 20x u online banku, ali nista :slight_smile:
Nadam se sutra, a ako se ne desi, zovem banku, inace krece panika :smiley:

Meni zadnjih 7-8 mjeseci retardirano rade, kasno sa obradom ucestalno. Kod ovih obrnuto, umjesto da sa godinama napreduju, oni nazaduju…

Te oni njihovi IQ bankomati, sluzbenici tvrde da je moguca isplata sa deviznih racuna nakon radnog vremen i vikendom, ja jos nijednom tad nisam uspio isplatiti…

@drmko moguce da im kasni radi praznika.

@limentka2017, moguce da je to, tj najverovatnije, praznik, zaboravio sam skroz.
Ne podizem na bankomatima u evrima, samo u dinarima, a to mi je uvek dostupno, u bilo koje doba dana i noci.
U mom mestu mislim da nema tih IQ bankomata RF banke.

Skoro je bilo nekih izmena oko uplata uopsteno, da novac odmah leze na racun, bezobzira da li se radi o vikendu, ili ako je novac uplacen posle radnog vremena, mada mi se cini da to ne funkcionise uvek. Mozda nisam dobro razumeo, da te uplate legnuu samo ako ti neko uplati isto elektronski, preko online banke, a ako ti uplati u posti, uplatnicom, cekas sutradan, ili ponedeljak.

Jos neko da je ocekivao uplatu u RF banci, a da je nije bilo?