Ispis brojeva

U povelikoj bazi, između ostalog, imam kolumnu sa brojevima do milionskih iznosa. Format je decimal, upis je oblika “115255325”, takav je i ispis. Kako u php (ili još boje putem phpmyadmin) dobiti “115.255.325”.

Hvala

[quote=“paor”]U povelikoj bazi, između ostalog, imam kolumnu sa brojevima do milionskih iznosa. Format je decimal, upis je oblika “115255325”, takav je i ispis. Kako u php (ili još boje putem phpmyadmin) dobiti “115.255.325”.

Hvala[/quote]

[php]

<?php $broj = '123456789'; // number_format(broj, decimale, decimalna tocka/zarez, razmak izmedu tisucica) echo number_format($broj, 0, ','); // output: 123,456,789 ?>

[/php]

http://php.net/manual/en/function.number-format.php

hvala…zahvaljujući tvojem odgovoru došao sam do meni potrebnog <span class="syntaxdefault"></span><span class="syntaxkeyword">echo&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">number_format</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxdefault">$broj</span><span class="syntaxkeyword">,</span><span class="syntaxdefault">0</span><span class="syntaxkeyword">,</span><span class="syntaxstring">","</span><span class="syntaxkeyword">,</span><span class="syntaxstring">"."</span><span class="syntaxkeyword">);&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span>

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja