Ispis novosti iz baze

Vozdra, ja sam relativno newbie u svijetu php, do sada mi nije trebao pa ga nisam ni koristio. Uglavnom sam se orijentirao na dizajn, a programiranje kolko treba glavno da radi.

Uglavnom bez pričanja cijele životne priče imam sljedeći problem;
Složio sam si bazu sa tablicom “novosti” u kojoj se nalaze članci u formatu (id, naslov, datum, sazetak i tekst). Tekst je glavni sadržaj članka.

Na stranici novosti.php ispisujem zadnjih 25 članaka u obliku (naslov, datum, sazetak). Sad želim da naslov bude link na sadržaj članka tj. da se ispiše samo 1 tj. taj članak u okviru staranice novosti.php u obliku (naslov, datum, tekst).

Znam da treba složiti nekakvu provjeru if…else, ali ne znam kako to napraviti. U nastavku je cijeli php kod tako da možete vidjeti kako to izgleda:

<?php require("connect.php"); $extract=mysql_query("SELECT * FROM novosti GROUP BY datum DESC LIMIT 25"); $numrows=mysql_num_rows($extract); function ConvertDate($datum) { $date=strtotime($datum); $final_date=date(" d. m. Y", $date); return $final_date; } while ($row=mysql_fetch_assoc($extract)) { $id=$row['id']; $datum=$row['datum']; $naslov=$row['naslov']; $sazetak=$row['sazetak']; $datum=ConvertDate($datum); echo "
$naslov
Objavljeno: $datum
$sazetak...
"; } ?>

Zahvaljujem unaprijed :slight_smile:

Rijesio problem, u principu trivijalna stvar treba sloziti novu varijablu npr. “IDO” koja se provjerava dal je “id” postavljen ili nije i na temelju njega dohvaća članak iz baze koji ima taj “id”. U principu obicni if…else uvjet. Kod u nastavku…

<? $IDO = $_GET['IDO']; if ($IDO) { $extract = mysql_query("SELECT id,naslov,datum,tekst FROM novosti where id=$IDO"); -||--||--||- -||--||--||- -||--||--||- } else { $extract=mysql_query("SELECT id,naslov,sazetak,datum FROM novosti WHERE jezik='hr' AND status='A' GROUP BY datum DESC LIMIT 25"); -||--||--||- -||--||--||- -||--||--||-
$naslov
-||--||--||- } ?>

…link predstavlja naslov članka koji kad se klikne otvara članak koji ima taj “id” unutar stranice novosti.php

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja