Isplata na Tekući račun

Dakle zanima me kako je pravno regulirana npr. kod Etargeta isplata na tekući račun? Dakle iako netko nije student, zaposlen je i sl. može primati isplatu na svoj TR…dakle zna li netko odgovor… :slight_smile:

Dobro pitanje, to i mene zanima.

Etarget ti pošalje novce na tvoj tekući račun i ti si ih dobio. Isplata izvršena :slight_smile:

i ne oporezuje se TR

@bacardi
to što porezna nema uvid u transakcije tekućeg računa ne znači da ne moraš platiti porez :slight_smile: Po zakonu si ga svakako dužan prijaviti na kraju godine :wink:

[quote=“junior”]@bacardi
to što porezna nema uvid u transakcije tekućeg računa ne znači da ne moraš platiti porez :slight_smile: Po zakonu si ga svakako dužan prijaviti na kraju godine ;)[/quote]

Upravu si samo ovisi do kojeg iznosa ti se prihodi ne oporezuju

i aj sad pročitaj moje pitanje još jednom…znači mene zanima kako je to PRAVNO regulirano jer isplata neke tvrtke na nečiji privatni račun bez plaćanja poreza sigurno nije legalna…

Pa ljepo si i dobio odgovor. Pravno je regulirano tako da na kraju godine ti odeš i platiš porez.

siguran da tako funkcionira jer nisam siguran da tvrtka smije/može isplaćivati na tekuće račune novac bez pravdanja ili se varam…

mi smo hrvati/balkanci, nema puno ljudi koji bi platili porez osim ako ih netko ne “prisili” :slight_smile:

Do određenog iznosa ne moraš platiti porez i nitko te ne provjerava.

Misliš da na zapadu lete platiti porez?!?
Daj molim te! Jedina razlika između nas i zapada je ta što su na zapadu daleko veće kazne i rigoroznije kontrole i nije tako lako potkupiti nekoga.
Poznata je USA kletva:dabogda ti došao IRS! A IRS je njihova porezna uprava.
Zar si zaboravio sve one vijesti o zapljeni maraka kad se uvodio euro pa sve švabe koji su imali novce na koji nije plaćen porez to nisu mogli promijeniti već su morali prenesti u druge države pa je masa toga zaplijenjena.

Ne znam zašto se toliko idealizira zapad!

[quote=“PeGO”]
mi smo hrvati/balkanci, nema puno ljudi koji bi platili porez osim ako ih netko ne “prisili” :)[/quote]

Šta ja dobim za to ako platim državi porez?

Pridonosiš boljem: zdravstvu, školstvu, mirovinskom fondu, miru, plaći državnih službenika…itd da nenabrajam sada sve to hehe

[quote=“iggysick”]Misliš da na zapadu lete platiti porez?!?
Daj molim te! Jedina razlika između nas i zapada je ta što su na zapadu daleko veće kazne i rigoroznije kontrole i nije tako lako potkupiti nekoga.
Poznata je USA kletva:dabogda ti došao IRS! A IRS je njihova porezna uprava.
Zar si zaboravio sve one vijesti o zapljeni maraka kad se uvodio euro pa sve švabe koji su imali novce na koji nije plaćen porez to nisu mogli promijeniti već su morali prenesti u druge države pa je masa toga zaplijenjena.

Ne znam zašto se toliko idealizira zapad![/quote]zaboravio si i nadodat da zapad ima PayPal :smiley: :bush:

[quote=“junior”]@bacardi
to što porezna nema uvid u transakcije tekućeg računa ne znači da ne moraš platiti porez :slight_smile: Po zakonu si ga svakako dužan prijaviti na kraju godine ;)[/quote]

Osobno volim pratiti u takvim stvarima modele i uzore u ovom ćumeziću od državice.

[quote=“PeGO”]siguran da tako funkcionira jer nisam siguran da tvrtka smije/može isplaćivati na tekuće račune novac bez pravdanja ili se varam…

mi smo hrvati/balkanci, nema puno ljudi koji bi platili porez osim ako ih netko ne “prisili” :)[/quote]

Ovo i meni nije jasno.

Čemu onda otvaranje tvrtki ili obrta, ako ti za početak potencijalni sponzori mogu isplaćivati na tekući račun. Čemu uopće jebada oko svega toga?

Nije mi to baš sasvim jasno, jer koliko ja znam, oni moraju imati fakture, u ovom slučaju npr. od mene. Kako oni to pravdaju u papirima? Kako pravdaju, ne znam, par stotina uplata na privatne račune građana?

Koliko znam, na tekući račun se može isplatiti samo plaća i naknade zaposlenicima.
Honorari i ugovori o djelu moraju ići na privatni žiro račun.

Svakako zanimljivo, baš me zanima kakvu (i koju) su rupu u zakonu uspjeli isčeprkati.

[quote=“trnac”]Koliko znam, na tekući račun se može isplatiti samo plaća i naknade zaposlenicima.
Honorari i ugovori o djelu moraju ići na privatni žiro račun.

Svakako zanimljivo, baš me zanima kakvu (i koju) su rupu u zakonu uspjeli isčeprkati.[/quote]

Baš to. Sve i da ide i na žiro račun, opet mora biti neki ugovor o djelu, kojeg nema. Ništa, čekati ćemo odgovor nekoga tko se razumije u to.