Isplati li se investirati novac i vrijeme u Facebook stranice i grupe?!

Pred kraj godine imam namjeru ako ovi trenutni oglasivaci vijesti u grupama ne budu htjeli povećati iznos placanja na mjesecnom nivou(korona i sve poskupljalo pa tako i rentanje :grin:) onda cu ubaciti nekoga sa ovog foruma u tu grupu ispod cijene, da budem od koristi.

Ukupan broj fanova 1 882 239 u nekoliko grupa.

Nemojte mi pisati poruke zasto ne kreiram sajt i sve to, imam puno ozbiljniji posao, a to je firma koja posluje za BiH i EU te nmg krenuti od 0 sa sajtovima…

Nesta ranije sam pokušao testirati ali neda se…

Neko iznad je pisao dali je brojka od 70k dovoljna za solidnu zaradu?

Zavisi sta smatras solidnom zaradom, ako je grupa aktivna onda mozes izvući nekoliko stotina eura…

Ako pak kontas da neces moci tako, skupi 100k i kupim ti ja grupu.

1 Like

Pokusaj kao ja, rentaj grupu nekom popularnom… Par stotina eura mjesecno dosta za pocetak.

1 Like

Oticicu u malo veci off, ali kada se vec toliko pise o Grupama, upravo mi stigla ova obavest. O cemu se radi?

nista se to tu ne odnosi na vijesti iz Ukrajine

2 Likeova

i onda napraviš shit :slight_smile: ako ti je to nešto ozbiljnije, bolje ne, jer nećeš na kraju mj dobiti više od 100€ a unakazio si stranicu … to se meni desilo tamo predkraj prošle godine…

grupa je kulturno rečeno s*anje. Ne možeš da ideš na “predloženo za vas” tako da ne ideš niti značajno viralno… a to što bi pravio sajt pa postao u grupu = puno posla za malo para (ako je domaća grupa) bolje možda nekome izdavati…

je ali stranica…
ja imam grupu, jest da je zatvorenog tipa, 17k, ali od te grupe nemam niti 5% posjete naspram stranice…

jesu bile aktivne-mrtve-polumrtve?

jedna bila polumrtva, druga nije imala nijedan post 1.5 god, ova treca 60-70k je bila dobor aktivna, al slabo posjeta od nje

Evo bas gledah sad malo statistiku… jedna od ovih 30k je kostala 100e, a od nje imam oko ~1.1m pregleda zadnjih mjesec dana. Na 1000 pregleda mi je trenutno zarada nesto manja od 1e (oko 0.8e);

Ova druga od 30k je kostala oko 350e, a od nje imam ~2m pregleda. S tim da je ovdje vecina dijaspora.

Treca stranica, koja je kostala 800e, je zadnjih mjesc dana donjela oko 80k pregleda, s tim da je vacina u zadnjih 4-5 dana, inace katastrofa (krenula jako, pa 25 dana nista, pa evo sad opet dobro ide).

Znaci suma sumarum otprilike ovo je nekih 3.2m miliona pregleda, a zarada je od toga nesto manja od 3k e, a stranice su sve tri zajedno kostale oko 1150e;

Jednostavna racunica :smiley:

Baš bi volio vidjeti te stranice i analitiku te način postanja.

To je tajna, al bice kurs 300e za polaznike :smiley:

Pricao sam vec, 20ak linkova dnevno, bombasticni naslovi, al ne lazi i prevara, i ne klikbejt u smislu da se prica o necemu sto nema u clanku, il da je debelo izvuceno iz konteksta itd… prate me ovi stalno iz raskrinkavanja, al nemam nesto prijava, mozda 3 u dva mjeseca da je bilo prenosenje lazne vijesti il tako nesto… stavise, vidjet na jednom clanku gdje su “raskrinkavali” neke druge sajtove, moj clanak su stavili kao primjer “kako treba”, tj clanka s istom temom koji ne krsi nikakve smjernice

3 Likeova

Ja bih to rentao jacim medijima… Cca 400/600e mjesec za 1 medij…
Ukupno imam 10 njih…
Svih 10 dnevno mogu 2 ili 3 clanka.

Slabo je to, nema nikakve garancije da ce njihove sajtove gurati kao sto gura moj… u isto vrijeme, ima ovih stranica sto se iznajmljuju, pa se na tome zaradi daleko manje nego sto ja sad uzimam sa stranicama

Pazi, ne želim ulaziti u raspravu, ali imam news portal vezan za grad u BiH 20k lajkova i prošli mjesec je imao Users 108,756 ili ti ga Pageviews 325,682 zarada od adsensa je 120€ na tu brojku. Sadržaj je vezan za grad i lajkeri su stanovnici grada. FB stranicu smatram da jje aktivna jer ima od 7-10k reach po postu dok zna biti i 100-200k ako me usere i fejs malo pusti :slight_smile: … Istina je da reklame nisu optimizovane imam one reklame za mobilne kada prelazis sa stranice na stranicu otvara reklamu, te 1 reklamu u postu i to je to (Na to sam se odlučio jer imam veliki broj reklama koje su zakupljene direktno).

Tako da mi ta priča ne pije vodu, da sa stranicom od 30k publike za koje ne znaš koji su njihovi interesi za mjesec dana napraviš hiljadu eura ( da moguće je ako su tvoji sajtovi i reklame ovog tipa ) ALEKSANDRA NIKOLIĆ I DEJAN DRAGOJEVIĆ ULAZE U ZADRUGU! Rijaliti par uhvaćen na ljekarskom pregledu, POGLEDAJTE SLIKU – Sasvim slučajno


I imam iskustva sa fb trafficom radio sam prije 4-5 godina samo fb traffic i batalio (prodao sam oko 10mil publike).
Da usput možete prijaviti ovaj popup adsensu :slight_smile:

hhahahaha ovo ti je dobro kolega :rofl:

Ti si bas nevjerni toma, i ovdje i u onim drugim grupama. I ide mi vec polako na zivce da svaki put moras uskocit i insinuirati da se vara na neki nacin- prvo je to bilo oko pop upa (koristim jedan nalog 10 godina na adsensu, a ovi drugi, recimo kao adnow bi vjerovatno nesto poduzeli ako im statistika ne bi valjala, sigurno ne bi napamet poslali desetine hiljada svake godine), sad je oko posjete- jer otkud tolika posjeta, kad tebi ne ide dobro.

Eto ti pokazujes 0.35e RPM od adsensa, i cudis se na malu zaradu iako je sto puta receno da na takve sajtove google daje NAJMANJE od svih ovih vecih alternativa (nativemedia, mgid i adnow). U isto vrijeme, na sajt ti dolaze stalno isti ljudi (jer je sajt vezan za lokaciju) i sto vise istih ljudi na sajtu, manji CTR i manja zarada jer ljudi oguglaju. Zato se stalno ovdje nubovi zale kako adnow “vara” i smanjuje zarade nakon prvih mjesec dana i sl

Zaniljivo kako se uhvatis za to sto su ove dobro prosle, a ne spomenes onu drugu sto je kostala 800e (vise nego duplo vise), a donjela skoro TRIDESET PUTA manju posjetu od ove dve. (da nije bilo ovih zadnjih pet dana, bukvalno bi donjela 100 puta manju posjetu… znaci bez preuvelicavanja- 100 puta manju posjetu.

Postovi idu isti svuda na sve stranice, i NE, nije u pitanju ovo sto si ostavljao. Otidji na telegraf.rs, na kurir il blic, i sto vidis tamo, vidio bi i na mojim, s tim da kod mene nema vijesti koji su lazne, ili vijesti tipa “ovaj covjek pobijedio rak” i sl teme

Znaci, ne samo da je moguce, nego nisam ni unikat- od kad je fb uveo ono “suggested posts”, meni gura postove, a i drugima i prikazuje ih ljudima koji NISU lajkovali moje stranice, i odatle sva dodatna posjeta… ovo gura 20 dana, pa ne gura 5, pa opet malo gura, ne gura, al generalno do toga dolazi najveca posjeta. Bez toga, posjeta pada za ~80-ak %.

E sad, ocigledno da tebe nikad do sad nije poguralo tako (gomilu sam sajtova nepoznatih vidio da gura, svi su djelovali “normalno” pa mozda je i tu problem) pa onda i logicno da mozes imat takvo misljenje, al ne treba nikad skakat na prvu i vikat ovaj vara ovako, onaj vara onako, samo zato sto nekome ide dosta bolje od tebe… pogotvo ne kad ti se fino objasni proces vise puta :slight_smile:

2 Likeova

Simeon je u pravu sve što kaže. :smiley:

Screenshot_1

Ovo je statistika za 7. mjesec za stranicu od 40k fanova. :smiley:

FB je krenuo gurati polovinom aprila i do sad je zaradila minimum 15k eura. :smiley:

Hvala Zakerbergu što je pokrenuo FB, da je živ i zdrav i da ovako nastavi da gura. :smiley:

2 Likeova

Kao što sam rekao

@flex
Screenshot_2
evo i ja sad imam, uredu je ovdje se moja rasprava završava :slight_smile:

1 Like

Gori sam ja što ulazim u ovakve rasprave al ajd… :smiley:

Evo jedan dio zarade zahvaljujući stranici od 40k fanova. :smiley:

Nego najljepše od svega je što su sajtovi regularni, tj nema nikakvih popup sranja niti bilo šta slično. Jedino neregularno je što se članci kopiraju sa drugih velikih sajtova poput kurira, blica, itd al štaš, tako svi rade. :smiley:

2 Likeova

Svaka čast ! Samo naprijed želim ti puno uspjeha u daljem radu :smiley:

1 Like

eto, a nije ni flex jedini (a radimo na identican nacin)…

Al evo jedan LPT: Ne mozes napisati “Pazi, ne želim ulaziti u raspravu” i u istom dahu direktno ili indirektno reci da neko vara il mulja :slight_smile:

Iskreno, ovo je malo jadno… a valjda je i ocito da ono gore nije bila analitika s fb-a. A i nacin postovanja, clanci, analtiika- sve je postavljano i objasnjeno vise puta, ne vidim razlog da se stalno poteze ista stvar kad misljenje ostaje isto “meni ne ide, ne moze ni vama”