Isplativost Google AdSense

koji je minimalni dnevni broj posjeta potreban da bi stranica na domacem jeziku imala koliko toliko pristojnu zaradu od adsense-a, s tim da nije nikakav news portal s copy-paste sadrzajem vec portal koji obradjuje posebnu temu s kvalitetnim sadrzajem

Malo bolje postavi pitanje. Što je to tebi pristojna zarada? A to što tvoj sadržaj nije copy paste nego ‘kvalitetan’ za zaradu ništa ne znaći, možda za SEO ali ne i za adsense. Nećeš radi toga dobiti bolji klik nego drugi.

Ja sam s 20-30 posjeta dnevno, stranica sa 20 članaka oko 300 riječi imao zaradu od 10ak centi dnevno. Također je bila vezana uz jednu tematiku i posjeta je bila iskljucivo s trazilica.

3-10.000 posjeta, 5-10€

Po mome iskustvu oko 10000 posjeta 100 - 150e mjesecno :smiley:

Govoris o 10000 dnevno, a da stranica zaradi 100-150 € mjesecno ? E vidis, po mom iskustvu stranica sa 1500-2000 posjeta dnevno meni zaradi toliko mjesecno, a na hrvatskom je. Sto nam to govori ? Da se ne moze generalizirati, jer puno ovisi o temi stranice i njenom sadrzaju.

Sve zavisi odakle je klik na reklamu i koliki je imo učinak taj klik :slight_smile:

Neki dan sam imao klik iz italije 1.8€ :slight_smile:

Ovisi o puno stvari, kao što svi znamo adsenese je najlosiji oblik zarade na stranici, pogotovo na nasem podrucju…
Za neku pristojnu zaradu uz idealno pozicioniranje oglasa znaci dobar ctr sa 3000 ljudi dnevno nemas nista :frowning:
Cca 100-150 e mjesecno sto je isto vrlo nisko jer nema toliko oglasivaca kod nas a strani oglasi ne znimaju nasu publiku…

E pa Ante, ne bi se slozio s tobom. Koji je, recimo za nase podrucje, bolji nacin zarade ? I otkuda ti teorija da je AdSense najlosiji nacin zarade ? Da li pod najlosiji mislis najnestabilniji u smislu da nikad ne znas kad ce ti banirat account ? Ako je sve po pravilima, nema straha.
Mogu samo reci da ja sa 8 web stranica, za kojih mi godisnje ulaganje dodje cca 200 €, mjesecno zaradjujem prosjecnu hrvatsku placu sa adsense. I ne vidim koji bi to bio bolji nacin zarade za mene.

Puno previse faktora ti utjece osim same posjete na isplativost bavljenja AdSenseom, i samo da ti kazem da su oni vrlo rigorozni i lako te mogu penalizirati ako nisi 110% u skladu s njihovim TOSom.

Ako imas planove raditi sajt u odvjetnickoj, gaming, bankarskoj ili tech nichi onda ce ti vjerovatno trebati nesto manja posjeta da bi pokrio ulaganja/troskove…

Nemoguce ti je preciznije nesto reci ako ne otkrijes nichu i mjesecna ocekivanja u € …

Mislio sam na cijeli projekt zarade preko interneta, prodaje prostora i neku drugu vrstu monetarizacije stranice…
Sami adsense na tom planu je najlosija opcija, iako je lijepo kad kapne koja tisucica iz Irske :smile: